VYBERTE SI REGION

Pardubický kraj

Lázně řeší, co dělat s kamiony

Lázně Bohdaneč - Stavba obchvatu Lázní Bohdanče prý není 
v tuto chvíli reálná.

Hrad „zdobí“ lešení. Prohlídky pokračují

Svojanov - Na hradě panuje čilý stavební ruch. „Obnovujeme střechu vstupní empírové budovy," upřesnil kastelán hradu Miloš Dempír.

Místo návštěvníků stavaři. Hrad zažil výjimečné sezony

Litice nad Orlicí - Nevypsané soutěže o nejnavštěvovanější památku v kraji se hrad Litice nezúčastnil už loni a aspirovat na přední místa tabulky nemůže ani letos. Hrad loni uzavřela havárie zdiva bývalého severního paláce a brány otevřel až v půlce letošní sezony. A to jen na víkendy. Stavební práce pokračují.

Proseč bude mít moderní digitální kino

Proseč - Město Proseč uspělo se svým projektem na digitalizaci městského kina. Před hodnotící komisí Státního fondu kinematografie obsadil prosečský projekt 6. nejlepší bodově hodnocené místo mezi 36 přihlášenými projekty a město tak získalo dotaci ve výši 400 tisíc korun na celkovou digitalizaci kina.

Prázdninový hit zlodějů? Brýle. Kradou je i senioři

Pardubice - Jde sice o krádeže po pár desítkách či stovkách korun, ale stále to jsou krádeže. V Pardubicích se zloději nebývale často zaměřili na brýle.

V Budislavi provází turisty po okolí Yetti

Budislav - Památky známé i neznámé. Léto a prázdniny, to je ideální doba na to vzít bicykl a vyrazit na výlet.

Místo hub našel senior bedýnky s údajnými chemickými bojovými látkami

Letohrad, Dolní Dobrouč - Při houbaření se dá najít ledacos. Šestašedesátiletý houbař z Letohradu, který vyrazil se svým kamarádem houbařit do okolních lesů, našel u Dolní Dobrouče dvě dřevěné bedýnky označené jako bojové chemické látky.

Sucho dočasně připravilo léčivou studánku o vodu

Chrudim - Sucho na Chrudimsku nepolevuje. „Současný stav není dobrý, ale na druhou stranu se dosud nejedná o úplnou krizi. Z obcí alespoň prozatím nepřicházejí ve větším množství hlášení o nedostatku vody ve studních, jako tomu bylo vloni," uvedl vodohospodář Pavel Koreček z chrudimského odboru životního prostředí.

AKTUALIZOVÁNO
Střet dvou vozidel mezi Živanicemi a Lázněmi Bohdaneč zablokoval silnici.

Vážné nehody: Živanice, Poběžovice u Holic, Rybitví...

Živanice/Poběžovice u Holic/Rybitví - Střet dvou vozidel si vyžádal tři zraněné osoby a uzavření silnice u Živanic. Vrtulník záchranářů zase spěchal do Poběžovic u Holic.

Schindler 
má lákat
 turisty

Brněnec - Bývalá továrna Oskara Schindlera v Brněnci má už dva týdny nové majitele. Představitelé nadačního fondu, kteří historický areál odkoupili, před několika dny jednali s hejtmanem Martinem Netolickým.

O senátorské křeslo se v okrese uchází sedm kandidátů

Ústí nad Orlicí - Funkci senátora bude na Orlickoústecku obhajovat Petr Šilar (KDU-ČSL). Kromě něj radnice v Ústí nad Orlicí zaregistrovala dalších šest kandidátů.

Námraze na obchvatu zabrání chytrá čidla

Chrudim - Na obchvatu Chrudimi se znovu pracuje, nikoliv však proto, že by cesta potřebovala opravit. Technici v těchto dnech montují na estakádě překlenující Chrudimku automatické postřikové zařízení, které během mrazivých měsíců aplikuje na silnici solanku. Díky tomu bude silnice v tomto úseku pro řidiče mnohem bezpečnější.

Po náletu v srpnu 1944 nepoznávali sebe ani okolí. Ale měli štěstí. Prežili...

Pardubice - Den 24. srpna 1944 v historii Pardubic znamenal rozsáhlý smutek, oběti na životech.

Dočkali se. Internát je v rejstříku

Vysoké Mýto - Radnice v Mýtě se po dvou letech úporných jednání konečně dočkala: její domov mládeže bude figurovat v rejstříku škol a školských zařízení. Cesta ke kýženému výsledku ale byla trnitá.

„Učím se a nové věci mne pořád baví“

Svitavsko - Objíždí festivaly a jeho příznivci se stále mohou těšit z nových písní, které si skládá sám.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies