VYBERTE SI REGION

Pardubický kraj

Přehrady u nás nejsou aktuální, omezení ano

Vysokomýtsko - Mezi čtyřmi aktuálně plánovanými vodními nádržemi v Česku je zastoupen Pěčín na Rychnovsku. Přehrada, jejíž stavba by zatopila jedno z nejmalebnějších a přírodně nejcennějších údolí na řece Zdobnici v Orlických horách. V plánu ministerstva zemědělství z roku 2011 ale figurovala i místa u nás.

Medové dny v Hlinsku budou i charitativní

Hlinsko - Sobotní Den dřeva a medu na Betlémě v Hlinsku je spojen s charitativní sbírkou pro těžce zdravotně hendikepovanou místní čtyřletou holčičku Aničku. Finanční pomoc organizuje Centrum Jana XXIII. v Hlinsku.

Sportovní pomůcky získají po skončení parku kluby a školy

Pardubice - Karnevalový průvod zahájí v pátek 5. srpna pardubický olympijský park.

Fabrika bude mít novou recepci

Svitavy - Kromě návštěvníků budou ve Fabrice přes léto i dělníci. Ti dostali za úkol předělat recepci multifunkčního centra.

V Ústí vydali občanům čtyři tisíce karet. Daří se je motivovat ke třídění odpadů

Ústí nad Orlicí - V pátek 22. července městská společnost Tepvos vydala čtyřtisící Městskou kartu pro vjezd do sběrného dvora v Ústí nad Orlicí. Majitel této karty obdržel od městské společnosti drobné dárky.

Z cyklostezky mizí osvětlení

Kameničky, Jeníkov - Terčem zlodějů se staly už dříve všechny čtyři lavičky.

Jídlo zdarma
 v nemocnici 
si nevykřičela

Pardubice - Vynutit si jídlo zdarma pro sebe a svého přítele si v Pardubické nemocnici přímo na personálu tohoto zařízení zkoušela 74letá žena.

Česká Třebová bude mít nová dětská hřiště, první už v září

Česká Třebová - V rámci průběžného plánu obnovy města a na popud jeho obyvatel se radnice rozhodla postavit na sídlišti Křib dětské hřiště. „Hřiště se bude nacházet u boční stěny panelového domu č.p. 1806, mezi silnicí a budovou," upřesňuje vedoucí odboru rozvoje města a investic Karel Švercl. V současné době se v blízkosti sídliště nenachází žádná odpočinková zóna pro rodiče s dětmi. Nejbližší dětské hřiště je v městském parku Javorka.

Klienti Domova žízní netrpí, pitný režim dodržují nejen v parnech

Předhradí - Zajistit dostatečný pitný režim u klientů, Domova na hradě Rychmburku je stejně důležité, jako celková ošetřovatelská péče. Příjem tekutin je totiž její důležitou součástí.

Do škol se o prázdninách nastěhovaly stavební firmy

Pardubice - Do 40 školských zařízení investují přes 52 milionů korun.

Při žních pozor na požáry!

Svitavsko - Prázdniny jsou už téměř v polovině a školáci si mohou užívat teplého počasí. Vedra však teď přidělávají vrásky zemědělcům.

Mýtští hledají novou podobu parku

Vysoké Mýto - O tom, jak bude vypadat budoucí městský park na pozemcích za bývalým pivovarem, ve Vysokém Mýtě diskutovali už loni. Mezi občany proběhla anketa, do které svůj názor přidala téměř pěti-
stovka obyvatel města. Nyní město vyhlásilo architektonicko – krajinářskou soutěž a bude hledat toho, kdo předloží nejlepší návrh.

Les ukrýval nevybuchlé granáty

Chrast - Válečnou munici vydolovaly rypáky divokých prasat.

„Česká republika a její lidé mají obrovský potenciál,“ říká Hilario Virgo

Pardubice - Pastor z Latinské Ameriky má druhý domov v Pardubicích.

Policisté rozdávali řidičům nealko

Svitavsko - Na Svitavsku se ve čtvrtek 21. července dopoledne konala dopravně preventivní akce v rámci projektu „ŘÍDÍM – PIJU NEALKO PIVO".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies