VYBERTE SI REGION

Fenku Rosi chtějí adoptovat, zlatou boudu ale nedostane

Chrudim - Rosi, v současnosti patrně nejbohatší pes na Chrudimsku s velmi pohnutým osudem, se v chrudimském útulku zotavuje a postupně připravuje k adopci.

10.7.2013
SDÍLEJ:

Osud týrané Rosi dojal bezmála tisícovku dárců. Na účet zvířete přibylo za čtyři dny téměř půl milionu korun!Foto: www.utulek-chrudim.cz

„Je na tom mnohem lépe, než když přišla do útulku. Veterinářka nyní povolila adopci. Rosi dvakrát neposlouchá, bude ji třeba ještě trochu vychovat. Je to lumpík, ale hodný a milounký. Problém by s ní být neměl," řekla vedoucí útulku Denisa Škvrňová.

Podle ředitele Technických služeb Chrudim Zdeňka Koláře do dvou měsíců půjde fenka k adopci. Před pracovníky útulku nyní stojí úkol vybrat nového majitele. Fotografie ztýrané Rosi v médiích zapříčinily vlnu solidarity a žádosti o adopci se množily.

„Když vyšlo najevo, že Rosi nedostane žádné peníze přímo a že se na adopci bude čekat čtyři měsíce, spousta lidí to odřekla. V tuto chvíli máme tři hlavní zájemce, kteří jeví dlouhodobou iniciativu. Mezi nimi budeme pravděpodobně vybírat," doplnila Denisa Škvrňová.

„Budeme se snažit vybrat adoptivního pána v okolí, aby nad fenkou měla co nejbližší dohled naše veterinářka. Druhý aspekt bude prostředí, do kterého by měla fenka přijít. Ideální by byl domek se zahradou, kde bude mít klid," řekl Zdeněk Kolář.

Během dubna se na speciálním účtu na pomoci fence Rosi vybralo 700 tisíc korun. Tato suma psovi, potažmo jeho novému majiteli nezůstane a peníze se po dohodě rozdělí.

„Z účtu útulku budeme Rosi hradit veterinární péči, aby bylo vidět, kam peníze jdou. Část použijeme na vybudování oploceného výběhu pro kočky, který bychom z rozpočtu jen těžko zaplatili. A něco zůstane v rezervě, kdyby se k nám dostal nějaký zraněný pes, abychom mu uhradili léčbu," řekl ředitel technických služeb.

Zbylá část peněz byla přerozdělená na pomoc dalším útulkům po celé zemi, například na úhradu lékařských zákroků.

LUKÁŠ VANÍČEK

Autor: Redakce

10.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Hospodští mají z EET strach. Lídři se v debatě zamýšleli, zda oprávněně

Praha /VIDEO/ - Dalším důležitým tématem předvolební debaty lídrů byla problematika zavedení EET. Hospodští si totiž stěžují, že EET a potenciální, plošný zákaz kouření jim pořádně zkomplikují podnikání. Jak se k této otázce postavili jednotliví představitelé politických stran a jakou protiváhu mohou hospodským nabídnout? 

Moskva: Americký letoun zabil v Iráku někdejšího šampiona v zápase

Moskva – Někdejší mistr Evropy v zápase ve volném stylu Čamsulvar Čamsulvarajev přišel o život při útoku amerického bezpilotního letounu v Iráku. Stroj zaútočil na území, které má pod kontrolou teroristická organizace Islámský stát (IS), informovala dnes ruská média. Podle nich se Čamsulvarajev podílel na verbování a výcviku nových členů pro IS.

Soud zrušil pokutu pro Bradáčovou za zveřejnění platů zaměstnanců

Praha – Soud zrušil rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), který uložil pražskému vrchnímu státnímu zastupitelství pokutu ve výši 100.000 korun za plošné zveřejnění platů jeho zaměstnanců. Úřad se bude muset věcí znovu zabývat. Na rozsudek upozornila Česká televize, pražský městský soud rozhodnutí vyvěsil na své infoDesce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies