Magistrát podle úřadu v roce 2009 nepřesně stanovil způsob posuzování jednoho z hodnotících kritérií soutěže.
Výsledek veřejné zakázky na zpracovatele studie a projektové dokumentace ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nezrušil ani nezpochybnil.

Byla celkem tři hodnotící kritéria

Výběrové řízení mělo celkem tři hodnotící kritéria. Vedle ceny, která měla při výběru vítěze největší váhu, to byl i popis ideového řešení a termín realizace. Antimonopolní úřad městu vytkl, že v zadání soutěže nebylo jasně stanoveno, jak se bude hodnotit právě ideové řešení.

„Tohle je něco, co se velmi špatně konkretizuje a naopak snadno lze způsob hodnocení tohoto bodu napadnout. Když bych to měla zjednodušit, každému se líbí něco jiného," uvedla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková.

Pokuta mohla být až 190 tisíc korun

Veřejnou zakázku na zpracování studie a projektové dokumentace na revitalizaci Tyršových sadů vypsalo město v prosinci 2009. V roce 2012 dostal antimonopolní úřad podnět k prošetření soutěže a nyní vydal rozhodnutí.
„Město musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun. To představuje 16 procent z maximální možné výše pokuty, která je téměř 190 tisíc korun. Podle vyjádření ÚOHS se jedná o preventivní sankci. Revitalizaci Tyršových sadů toto rozhodnutí nijak nekomplikuje, úřad nezpochybnil výsledek architektonické soutěže ani soutěže na zpracování studie a projektové dokumentace na revitalizaci sadů," podotkl Šimon Hradní z tiskového úseku Magistrátu města Pardubic.