VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

8.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Petr Drahoš

Svitavsko  - Na bál ve stylovém oblečení

Litomyšl Ples ve stylu období třicátých až sedmdesátých let 20. století. To je benefiční ples ve Smetanově domě v Litomyšli. K tanci a poslechu v sobotu od 19 hodin zahrají orchestry ze ZUŠ Litomyšl, Big band pod vedením Libora Kazdy, Dechový orchestr pod vedením Jana Kratochvíla a kapely Status Quo revival a mohelnický S band. Sbor paní a dívek z Litomyšle připraví sladké občerstvení. Stylové oblečení je vítáno.

Litomyšl Workshop, kde se účastníci seznámí se základní péčí o drobné předměty z textilu a usně, se koná ve Fakultě restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli. Jak pečovat o památky z textilu a usně zájemce seznámí Martina Ohlídalová a Veronika Šulcová v sobotu od devíti do čtrnácti hodin.

Polička Česká „stand-up comedy" Na stojáka je na programu v sobotu od 19 hodin v Tylově domě v Poličce. Výstupy bavičů vycházejí z tradice známé z angloamerických barů. Vystoupí Lukáš Pavlásek, Karel Hynek a Daniel Čech.

Orlickoústecko - Choceň čeká další Vodácký den na Tiché Orlici

Choceň - Ve městě se bude v sobotu konat již dvanáctý Vodácký den. Program odstartuje v deset hodin na jezu v Pelinách paralelní sjezd městským úsekem Tiché Orlice, od 14 hodin se uskuteční v kině přehlídka filmů s outdoorovou tematikou. Vodácký den uzavře ve 20 hodin ples v Panském domě, hrát bude Betl Band.

Králicko - Města Králíky a Hanušovice spolu s Klubem železničních cestovatelů připravily na sobotu společnou akci Sněžnický motoráček, která má podpořit provoz osobních vlaků na trati Dolní Lipka Hanušovice. Lokálka vyjede v sobotu v 8.49 z Hanušovic do Králík, kde v 9.40 začne program. Z Králík bude vlak odjíždět v 10.32 hodin, v každé stanici bude připraven speciální program. Do Hanušovic má dojet ve 12.14 hodin, kde se bude konat motoráčková show. Odjezdy Sněžnického motoráčku z Hanušovic budou ve 12.43 a 14.58 hodin, další odjezdy z Králík ve 13.35 a 16.20 hodin. Jízdy budou zdarma.

Jablonné n. O. - V Informačním centru bude zahájena v neděli výstava s názvem Praga Haiti. Věnovaná je výstavbě studní s pitnou vodou na Haiti. Návštěvníci uvidí fotografie a lidové umění Haiti. Vernisáž, která začne v 15 hodin, doprovodí promítání krátkého filmu o projektu.

Chrudimsko - Karneval v barvě duhy rozzáří hlinecký skiareál

Hlinsko - Karneval na sněhu přichystal SKI areál v Hlinsku pro své domácí i přespolní hosty. Barvy duhy rozhodí tato akce na hlineckých svazích v sobotu v 10 hodin. Ráz karnevalu určí návštěvníci svými maskami. Poté mohou kroužit karnevalové obloučky ve slalomu pro příchozí. Odměnou jim budou sladké ceny.

Topol - Neregistrovaný svaz žen pořádá od 8. do 10. března v „obecním baráčku" v Topoli výstavu hraček (vždy od 9.30 do 17 hodin).

Holetín - V sobotu od 10 do 15 hodin se v Kulturně-společenském centru Holetín uskuteční velikonoční jarmark. Ke koupi budou velikonoční a jarní dekorace, perníčky, svíčky, přání a jiné drobné dárky pro radost a potěšení.

Pardubicko - Blue Effect v Domě hudby i Ples UNICEF v AFI

Pardubice - Fanoušci Radima Hladíka a kapely Blue Effect mohou zavítat tuto sobotu do pardubického Domu hudby. Od 19.30 hodin zde zahraje tato skupina, jež vznikla v roce 1968. Frontman Radim Hladík se proslavil i jako člen kapely Matadors.

Pardubice - V sobotu od devatenácti hodin se v kongresovém sále AFI Palace uskuteční Ples UNICEF. Výtěžek bude věnován na podporu očkovacích programů. Večerem budou provázet moderátoři Kateřina Brožová a Pavel Novotný. Na ples láká pestrý doprovodný program a nebude chybět ani bohatá tombola, která nabídne i hokejový dres Patrika Eliáše.

Pardubice - Základní a Praktická škola Svítání pořádá v sobotu 21. ples Svítání. Slavnostní večer startuje v 19 hodin v ABC klubu na Olšinkách. Na úvod vystoupí žáci tanečního souboru Svítání. Potěší i břišní tanečnice a baletní scénické vystoupení. K poslechu a tanci zahraje pardubická skupina Uši.

Královéhradecko - Jarní inspirace už počtvrté

Hradec Králové - Lákadlem nadcházejícího víkendu bude 4. ročník ojedinělé regionální výstavy Jarní inspirace, která se koná v Kongresovém centru Aldis. Nabídne mj. ukázky z jarní zahrádky a kouzla vizážistů, při nichž se nejedna žena promění, obrazně řečeno, v „jarní květinku". Neméně poutavé budou přehlídky modelů nejrůznějších mašinek, letadel a RC modelů. Velkou pozornost budou určitě poutat bydlení a interiér ve spojení s květinami, oživením interiérů, jarní dekorací a nebudou chybět ani rady o tom, co všechno potřebuje zahrada. Všichni návštěvníci výstavy budou mít možnost využít poradnu bytového a zahradního architekta, připravena bude i módní poradna. Novinkou letošního ročníku je doprovodný program s názvem Šetřílkovi aneb Hravě šetřím svou kapsu a peněženku, kde si budou moci návštěvníci zahrát simulační hry zaměřené na energetické úspory. Součástí bohatého programu je zajímavý cyklus přednášek o hospodaření s dešťovou vodou, kontrole kotlů a spalinových cest, problematice pachových látek v prostředí a třídění a recyklaci odpadů. Vstupné pořadatelé stanovili na 50 Kč, děti a držitelé průkazů ZTP mohou přijít bezplatně, zdarma jsou i všechny doprovodné programy. Výstava v KC Aldis je otevřena v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.

Rychnovsko  -Karneval na lyžích navštíví Rampušák, vládce Orlických hor

Sedloňov - Zábavné odpoledne nejen pro děti si užijete v lyžařském areálu Sedloňov, kde se můžete od 13 hodin těšit na karneval na lyžích s příjezdem Rampušáka.

Nebude chybět závod na starých lyžích v dobovém oblečení na počest prvního lyžařského závodu v Orlických horách, který se konal před 116 lety. Navíc vás čekají zabíjačkové dobroty a hudba. Od rána se budou konat závody ve slalomu obřím pro lyžaře i snowboardisty, začátečníky i pokročilá dítka i dědečky.

Opočno - Tradiční Velikonoční výstavu pořádá Základní škola Opočno na Trčkově náměstí. Výstavu můžete navštívit v sobotu a v neděli vždy od 9 do 11 a od 14 do 16 hodin. Přijďte se inspirovat a načerpat jarní atmosféru.

Rokytnice v Orlických horách - Oblečte masky, vezměte s sebou dobrou náladu a přijďte si užít odpoledne plné her, tance a soutěží. Dětský maškarní karneval začíná v sobotu v 15 hodin v aule Základní školy. Zvány jsou všechny masky princezny a princové, vodníci či šmoulové.

Trutnovsko - Funky time v Klubu Kotelna

Vrchlabí - Koncert funkové kapely Takin´off se koná zítra od 20 hodin v Klubu Kotelna. Pražská jazzfunková mašina je tvořená členy a exčleny skupin Skyline, Colorfactory či Madfinger. Za mikrofon se postavila zpěvačka Tereza Černochová (ex Black Milk) a černošský raper Henry D.

Rtyně v Podkrkonoší - Nuda neboli Nahodilé Uskupení Divadelních Amatérů uvádí tak trochu komedii o ženě, která věděla, co chce a o muži, kterému ujel vlak. Pod názvem Kuchařka a generál aneb Druhá míza bude k vidění v neděli od 17 hodin v kině Na Rychtě.

Čermná-  Dětský karneval se koná v sobotu od 14 hodin v sále místního pohostinství. O zábavu se postará Agentura Vosa z Trutnova, masky a děti mají vstup zdarma.

Jičínsko - Jarní žabí běh s odhadem času

Prachov - Na neděli se chystá již jedenáctý jarní žabí běh. Prezentace účastníků začíná u restaurace vedle Muzea přírody v 10 hodin. Závodníci se mohou přihlašovat až do tři čtvrtě na jedenáct, neboť na jedenáctou hodinu je stanoven start. Běžet, jít, skákat či jinak se pohybovat po vyznačené trase může každý s tím, že si dopředu odhadne čas, v jakém trasu překoná. Vítězí ten, kdo se nejpřesněji trefí do odhadu. Jde o pohyb s odhadem času nebo-li proti času.Členitá trasa měří přibližně 7 kilometrů. Povrch tvoří asfalt i lesní cesty. Časový limit je šedesát minut a přihlásit se můžou zájemci předem na mpcr@seznam.cz, mobil 732 858 380 nebo v den konání při prezenci.

Libošovice - Obecní úřad a místní knihovna pořádají v sobotu v 16 hodin přátelské setkání a besedu s atletem a hokejistou, old skautem, chatařem a milovníkem Českého ráje, držitelem Ceny města Mladá Boleslav Václavem Bečvárovským.

Náchodsko - Putování po stopách divokého západu

Velké Poříčí - Klub seniorů zve na promítání, které se koná v sobotu od 17 hodin v sále Obecního domu. Putování po stopách divokého západu přiblíží Jiří Votava a Pavel Simon.

Josefov - V sobotu ve 20 hodin vystoupí v hudebním klubu Bastion No. 35 česká britpopová kapela Charlie Straight. Skupina zpívá anglicky a je silně ovlivněna britskou hudební scénou. Kapela se pohybuje na pomezí indie rocku a brit popu, definuje ji však zvuková a výrazová pestrost a precizní angličtina. Hraje ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, akordeon, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basová kytara) a Pavel Pilch (bicí).

Náchod - Nevšední pohled na současné flamenco úchvatný tanec, hudbu nabitou energií a zpěv, při kterém se tají dech, nabízí záznam tanečního představení Flamenco Hoy v režii španělského filmaře Carlose Saury. Tento výjimečný taneční film můžete v náchodském kině Vesmír shlédnout v neděli 17 hodin v digitálním 3D formátu s brýlemi.

Autor: Redakce

8.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Internet, ilustrační foto
5

Sociální sítě budoucnosti? Hodně obrázků, málo textu

Martin Kratochvíl.
1

Týdenní zkrat: Eutanazie nebude

Šéf znojemský záchranky Růžička: Budu pracovat dál jako řadový lékař

/ROZHOVOR/ Ve funkci vedoucího lékaře znojemského Územního oddělení Znojmo Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje skončil k poslednímu dubnu doktor Arnošt Růžička.

Pavlásek se vrací na dvorce: Rád bych v Ostravě nastartoval sezonu

/ROZHOVOR/ Po konci Berdycha se Štěpánkem by měl být jednou z hlavních opor daviscupového týmu. Dvaadvacetiletý český tenista Adam Pavlásek doléčil zraněné zápěstí a doma se připravuje na prestižní challenger Prosperita Open v Ostravě, který začne hlavní soutěží v pondělí.

Vzkaz Česku? Jednání na vlastní pěst je jen iluzí, upozornil Tusk

Předseda Evropské rady Donald Tusk označil dnešní mimořádný summit Evropské unie kvůli schválení tzv. vodítek pro brexit za nejdůležitější v jeho dosavadním životě. Samotné schvalování trvalo jen čtyři minuty.

Proti drůbeží farmě v Nemanicích bojují místní občané i Němci

Proti výstavbě farmy na vykrmování brojlerů v Nemanicích stojí politici, občanská sdružení i samotní občané.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies