VYBERTE SI REGION

Navštivte zajímavé víkendové akce na východě Čech

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

8.3.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Petr Drahoš

Svitavsko  - Na bál ve stylovém oblečení

Litomyšl Ples ve stylu období třicátých až sedmdesátých let 20. století. To je benefiční ples ve Smetanově domě v Litomyšli. K tanci a poslechu v sobotu od 19 hodin zahrají orchestry ze ZUŠ Litomyšl, Big band pod vedením Libora Kazdy, Dechový orchestr pod vedením Jana Kratochvíla a kapely Status Quo revival a mohelnický S band. Sbor paní a dívek z Litomyšle připraví sladké občerstvení. Stylové oblečení je vítáno.

Litomyšl Workshop, kde se účastníci seznámí se základní péčí o drobné předměty z textilu a usně, se koná ve Fakultě restaurování Univerzity Pardubice v Litomyšli. Jak pečovat o památky z textilu a usně zájemce seznámí Martina Ohlídalová a Veronika Šulcová v sobotu od devíti do čtrnácti hodin.

Polička Česká „stand-up comedy" Na stojáka je na programu v sobotu od 19 hodin v Tylově domě v Poličce. Výstupy bavičů vycházejí z tradice známé z angloamerických barů. Vystoupí Lukáš Pavlásek, Karel Hynek a Daniel Čech.

Orlickoústecko - Choceň čeká další Vodácký den na Tiché Orlici

Choceň - Ve městě se bude v sobotu konat již dvanáctý Vodácký den. Program odstartuje v deset hodin na jezu v Pelinách paralelní sjezd městským úsekem Tiché Orlice, od 14 hodin se uskuteční v kině přehlídka filmů s outdoorovou tematikou. Vodácký den uzavře ve 20 hodin ples v Panském domě, hrát bude Betl Band.

Králicko - Města Králíky a Hanušovice spolu s Klubem železničních cestovatelů připravily na sobotu společnou akci Sněžnický motoráček, která má podpořit provoz osobních vlaků na trati Dolní Lipka Hanušovice. Lokálka vyjede v sobotu v 8.49 z Hanušovic do Králík, kde v 9.40 začne program. Z Králík bude vlak odjíždět v 10.32 hodin, v každé stanici bude připraven speciální program. Do Hanušovic má dojet ve 12.14 hodin, kde se bude konat motoráčková show. Odjezdy Sněžnického motoráčku z Hanušovic budou ve 12.43 a 14.58 hodin, další odjezdy z Králík ve 13.35 a 16.20 hodin. Jízdy budou zdarma.

Jablonné n. O. - V Informačním centru bude zahájena v neděli výstava s názvem Praga Haiti. Věnovaná je výstavbě studní s pitnou vodou na Haiti. Návštěvníci uvidí fotografie a lidové umění Haiti. Vernisáž, která začne v 15 hodin, doprovodí promítání krátkého filmu o projektu.

Chrudimsko - Karneval v barvě duhy rozzáří hlinecký skiareál

Hlinsko - Karneval na sněhu přichystal SKI areál v Hlinsku pro své domácí i přespolní hosty. Barvy duhy rozhodí tato akce na hlineckých svazích v sobotu v 10 hodin. Ráz karnevalu určí návštěvníci svými maskami. Poté mohou kroužit karnevalové obloučky ve slalomu pro příchozí. Odměnou jim budou sladké ceny.

Topol - Neregistrovaný svaz žen pořádá od 8. do 10. března v „obecním baráčku" v Topoli výstavu hraček (vždy od 9.30 do 17 hodin).

Holetín - V sobotu od 10 do 15 hodin se v Kulturně-společenském centru Holetín uskuteční velikonoční jarmark. Ke koupi budou velikonoční a jarní dekorace, perníčky, svíčky, přání a jiné drobné dárky pro radost a potěšení.

Pardubicko - Blue Effect v Domě hudby i Ples UNICEF v AFI

Pardubice - Fanoušci Radima Hladíka a kapely Blue Effect mohou zavítat tuto sobotu do pardubického Domu hudby. Od 19.30 hodin zde zahraje tato skupina, jež vznikla v roce 1968. Frontman Radim Hladík se proslavil i jako člen kapely Matadors.

Pardubice - V sobotu od devatenácti hodin se v kongresovém sále AFI Palace uskuteční Ples UNICEF. Výtěžek bude věnován na podporu očkovacích programů. Večerem budou provázet moderátoři Kateřina Brožová a Pavel Novotný. Na ples láká pestrý doprovodný program a nebude chybět ani bohatá tombola, která nabídne i hokejový dres Patrika Eliáše.

Pardubice - Základní a Praktická škola Svítání pořádá v sobotu 21. ples Svítání. Slavnostní večer startuje v 19 hodin v ABC klubu na Olšinkách. Na úvod vystoupí žáci tanečního souboru Svítání. Potěší i břišní tanečnice a baletní scénické vystoupení. K poslechu a tanci zahraje pardubická skupina Uši.

Královéhradecko - Jarní inspirace už počtvrté

Hradec Králové - Lákadlem nadcházejícího víkendu bude 4. ročník ojedinělé regionální výstavy Jarní inspirace, která se koná v Kongresovém centru Aldis. Nabídne mj. ukázky z jarní zahrádky a kouzla vizážistů, při nichž se nejedna žena promění, obrazně řečeno, v „jarní květinku". Neméně poutavé budou přehlídky modelů nejrůznějších mašinek, letadel a RC modelů. Velkou pozornost budou určitě poutat bydlení a interiér ve spojení s květinami, oživením interiérů, jarní dekorací a nebudou chybět ani rady o tom, co všechno potřebuje zahrada. Všichni návštěvníci výstavy budou mít možnost využít poradnu bytového a zahradního architekta, připravena bude i módní poradna. Novinkou letošního ročníku je doprovodný program s názvem Šetřílkovi aneb Hravě šetřím svou kapsu a peněženku, kde si budou moci návštěvníci zahrát simulační hry zaměřené na energetické úspory. Součástí bohatého programu je zajímavý cyklus přednášek o hospodaření s dešťovou vodou, kontrole kotlů a spalinových cest, problematice pachových látek v prostředí a třídění a recyklaci odpadů. Vstupné pořadatelé stanovili na 50 Kč, děti a držitelé průkazů ZTP mohou přijít bezplatně, zdarma jsou i všechny doprovodné programy. Výstava v KC Aldis je otevřena v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.

Rychnovsko  -Karneval na lyžích navštíví Rampušák, vládce Orlických hor

Sedloňov - Zábavné odpoledne nejen pro děti si užijete v lyžařském areálu Sedloňov, kde se můžete od 13 hodin těšit na karneval na lyžích s příjezdem Rampušáka.

Nebude chybět závod na starých lyžích v dobovém oblečení na počest prvního lyžařského závodu v Orlických horách, který se konal před 116 lety. Navíc vás čekají zabíjačkové dobroty a hudba. Od rána se budou konat závody ve slalomu obřím pro lyžaře i snowboardisty, začátečníky i pokročilá dítka i dědečky.

Opočno - Tradiční Velikonoční výstavu pořádá Základní škola Opočno na Trčkově náměstí. Výstavu můžete navštívit v sobotu a v neděli vždy od 9 do 11 a od 14 do 16 hodin. Přijďte se inspirovat a načerpat jarní atmosféru.

Rokytnice v Orlických horách - Oblečte masky, vezměte s sebou dobrou náladu a přijďte si užít odpoledne plné her, tance a soutěží. Dětský maškarní karneval začíná v sobotu v 15 hodin v aule Základní školy. Zvány jsou všechny masky princezny a princové, vodníci či šmoulové.

Trutnovsko - Funky time v Klubu Kotelna

Vrchlabí - Koncert funkové kapely Takin´off se koná zítra od 20 hodin v Klubu Kotelna. Pražská jazzfunková mašina je tvořená členy a exčleny skupin Skyline, Colorfactory či Madfinger. Za mikrofon se postavila zpěvačka Tereza Černochová (ex Black Milk) a černošský raper Henry D.

Rtyně v Podkrkonoší - Nuda neboli Nahodilé Uskupení Divadelních Amatérů uvádí tak trochu komedii o ženě, která věděla, co chce a o muži, kterému ujel vlak. Pod názvem Kuchařka a generál aneb Druhá míza bude k vidění v neděli od 17 hodin v kině Na Rychtě.

Čermná-  Dětský karneval se koná v sobotu od 14 hodin v sále místního pohostinství. O zábavu se postará Agentura Vosa z Trutnova, masky a děti mají vstup zdarma.

Jičínsko - Jarní žabí běh s odhadem času

Prachov - Na neděli se chystá již jedenáctý jarní žabí běh. Prezentace účastníků začíná u restaurace vedle Muzea přírody v 10 hodin. Závodníci se mohou přihlašovat až do tři čtvrtě na jedenáct, neboť na jedenáctou hodinu je stanoven start. Běžet, jít, skákat či jinak se pohybovat po vyznačené trase může každý s tím, že si dopředu odhadne čas, v jakém trasu překoná. Vítězí ten, kdo se nejpřesněji trefí do odhadu. Jde o pohyb s odhadem času nebo-li proti času.Členitá trasa měří přibližně 7 kilometrů. Povrch tvoří asfalt i lesní cesty. Časový limit je šedesát minut a přihlásit se můžou zájemci předem na mpcr@seznam.cz, mobil 732 858 380 nebo v den konání při prezenci.

Libošovice - Obecní úřad a místní knihovna pořádají v sobotu v 16 hodin přátelské setkání a besedu s atletem a hokejistou, old skautem, chatařem a milovníkem Českého ráje, držitelem Ceny města Mladá Boleslav Václavem Bečvárovským.

Náchodsko - Putování po stopách divokého západu

Velké Poříčí - Klub seniorů zve na promítání, které se koná v sobotu od 17 hodin v sále Obecního domu. Putování po stopách divokého západu přiblíží Jiří Votava a Pavel Simon.

Josefov - V sobotu ve 20 hodin vystoupí v hudebním klubu Bastion No. 35 česká britpopová kapela Charlie Straight. Skupina zpívá anglicky a je silně ovlivněna britskou hudební scénou. Kapela se pohybuje na pomezí indie rocku a brit popu, definuje ji však zvuková a výrazová pestrost a precizní angličtina. Hraje ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, akordeon, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basová kytara) a Pavel Pilch (bicí).

Náchod - Nevšední pohled na současné flamenco úchvatný tanec, hudbu nabitou energií a zpěv, při kterém se tají dech, nabízí záznam tanečního představení Flamenco Hoy v režii španělského filmaře Carlose Saury. Tento výjimečný taneční film můžete v náchodském kině Vesmír shlédnout v neděli 17 hodin v digitálním 3D formátu s brýlemi.

Autor: Redakce

8.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
15 18

Poslanec ČSSD chce od Babiše vědět, kde vzal peníze na dluhopisy

Platforma Bez komunistů.cz. uspořádala v Praze shromáždění k odkazu Jana Palacha.
3 3

Na památku Palacha, v den jeho smrti, si lidé zapalovali svíčky

AKTUALIZOVÁNO

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Obamovi balí, prezidentští úředníci vyklízejí Bílý dům

Odcházející americký prezident Barack Obama se loučí s Bílým domem, v němž jako hlava státu bydlel osm let. Oficiální akce, projevy a tiskové konference má za sebou a dnes je jeho program podle poradců volnější, byť Bílý dům ještě neopouští. Hlavou státu je do pátku 12:00 místního času (18:00 SEČ), kdy složí přísahu jeho nástupce Donald Trump.

AKTUALIZOVÁNO

Lavina na italský hotel spadla, když už hosté měli sbaleno

Řím - Hosté italského hotelu Rigopiano měli v okamžiku pádu ničivé laviny sbalené kufry a budovu na úpatí pohoří Gran Sasso se chystali opustit. Museli ale počkat, dokud sněžný pluh neodstraní sníh, který zablokoval přístupovou cestu. Italskému listu La Repubblica to dnes řekl Quintino Marcella, přítel a zaměstnavatel jednoho ze dvou přeživších, kuchaře Giampiera Pareteho, který byl v hotelu s rodinou na dovolené.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies