Rychlá auta projela Železnými horami bez větších kolizí

Chrudim - Při závodu došlo sice k nehodě u Nasavrk, ale jednalo se o srážku civilních aut, " uvedl Marek Šimík z pořadatelského týmu sobotního závodu.

17.8.2015

Ilustrační fotografie.Foto: Jiří Dokulil

V sobotu ráno byl odstartován čtrnáctý ročník Rallye Železné hory.

„Je to velmi dobrý závod. Tento rok je to pro nás v Čechách již druhá štace," svěřili se závodníci Nissanu s číslem 88 Conny Bonath a Lars Riesler z německého týmu LR racing. „Poprvé jsme tento rok s microu vyrazili na trať v Hořovicích, ale tam jsme neměli v pořádku brzdy. Tentokrát už to snad všechno šlape. Naše premiéra v Česku byla roku 2013, a to s trabantem v Liberci," dodává sehraná dvojice.

Celkem 121 vozů ze čtyř zemí zde poměřilo při sobotní rallye síly svých motorů na trati dlouhé bezmála 212 km. Zde je čekalo devět rychlostních zkoušek ve třech závodních úsecích. Pro pořadatele byla stěžejní také otázka bezpečnosti. Na každé „erzetě" nechyběly posádky hasičů, záchranky i speciálních rescue týmů s vybavením pro rallye. "Během závodu nedošlo k ohrožení dopravy ani k velkým haváriím na trati. Kvůli špatnému počasí musel být sice závod pozastaven, ale nedošlo k překročení zákonného limitu pro dobu závodění. Při závodu došlo sice k nehodě u Nasavrk, ale jednalo se o srážku civilních aut, " uvedl. Marek Šimík z pořadatelského týmu rallye.

Stupně vítězů byly jasně v režii vozů Mitsubishi Lancer – Vabsolutním pořadí skončila nejlépe dvojice M.Šikl- P.Vilímek S časem 38:14,3.

AUTOMIX.CZ

Teď umřu... Richard Hammond se konečně vyjádřil k nehodě, co přesně se stalo?

Jsou to už více než dva týdny, co moderátor Richard Hammond ošklivě boural ve Švýcarsku s elektromobilem Rimac Concept One. Na konci vrchařské trati vyletěl ze silnice, a urazil 300 metrů dolů z kopce, než se auto zastavilo a shořelo.

Brusel udělil Googlu rekordní pokutu, gigant musí zaplatit 63 miliard

Evropská komise potrestala americký internetový gigant za zneužití dominantního postavení na trhu. Google musí zaplatit rekordní pokutu ve výši 2,42 miliardy eur (63,6 miliard korun) za to, že ve svém vyhledávači blokoval produkty konkurečních firem. Jednalo se o služby spojené s porovnáváním obchodních nabídek.

Masakru v Srebrenici napomohli nizozemští vojáci, rozhodl soud

/VIDEO/ Bosenská Srebrenica je synonymem genocidy. V červenci 1995 zde srbské jednotky povraždilly 300 bosenských muslimů, čemuž svou pasivitou napomohly nizozemské „modré přilby". Krutou chybu Nizozemců dnes potvrdil odvolací soud v Haagu, rodinám obětí bude přiznáno odškodné.

Konec sporné výstavy? Radnice má „v rukávu" právní posudek

Spor o expozici Body The Exhibition vystavující mrtvá těla spěje k rozuzlení. Vedení Prahy 7 získalo právní analýzu, která by mohla přesvědčit policii o nevhodnosti výstavy.