Právě končící volební období bylo v Černošíně hodně divoké. Voliči si se svými zastupiteli užili, vždyť v křesle starosty se za čtyři roky vystřídali tři muži.

Zhruba v polovině volebního období se rozhodl rezignovat na funkci Miroslav Plincelner, který patřil v té době k nejdéle sloužícím starostům celého okresu.

Ve městě se v té době projednávala možnost výstavby moderního zařízení na zplynování odpadu v areálu řízené skládky komunálního odpadu. Moderní technologie mohla být jednou z prvních ve střední Evropě. Odpad by se v zařízení měnil v plyn, který by bylo možné využít pro výrobu tepla a energie. Mezi částí veřejnosti se zvedla vlna nevole, a tak ze záměru sešlo. „Dnes už se v Evropě tato zařízení budují. Škoda, mohli jsme být o pár kroků napřed," zaslechli jsme, když jsme v úterý dělali v Černošíně anketu.

Po Plincelnerovi usedl do křesla starosty Jan Grigar. Ten však skončil letos na jaře. Rozhodl se sám a jak vysvětlil, vycítil, že nastala doba skončit.
Třetím starostou se stal na několik měsíců do komunálních voleb Vladimír Turek. Ani Grigar, ani Turek v říjnových komunálních volbách nekandidují.
Obyvatelé by, jak jsme při dotazování ve městě zjistili, chtěli starostu, který by se o město a jeho části dobře staral, a který by zároveň vydržel celé volební období.

Za uplynulé čtyři roky dokončili v Černošíně úpravy centra města, vybudovalo se parkoviště u domu s pečovatelskou službou, terasa u motorestu Vlčák, osvětlení na hřišti, modernizovala se mateřská škola, vybudovalo se několik dětských hřišti a zákoutí pro společná posezení v osadách patřících pod Černošín.

Děti z černošínské školy vyhrávají pravidelně tituly mistrů České republiky v dopravní soutěži a reprezentovaly i na mezinárodní soutěži v Černé Hoře. Aby měly potřebné zázemí, vyrostlo na dvoře školy moderní dopravní hřiště.

V Černošíně se také otevřelo malé regionální muzeum, ve Víchově se opravila zastávka a udělal přechod pro chodce, město získalo nové zázemí a sklady pro svoji techniku.

V současné době je rozděláno několik projektů, po kterých obyvatelé dlouhá léta volali – začala se opravovat Svojšínská ulice, kde vzniknou chodníky a bude zde tak možný bezpečnější pohyb chodců – ulice je totiž dosti frekventovaná, jezdí tudy náklaďáky na řízenou skládku odpadů.

Dlouhodobým problémem byl vodovod v Třebeli. Obyvatelé vesnice nosili pravidelně na radnici láhve se špinavou vodou, aby na problém upozornili.
V současné době už probíhá územní řízení na výstavbu nového vodního zdroje pro celou osadu Třebel.

Více k tématu Předvolební inventury najdete ve středečním tištěmém vydání Tachovského deníku.