Dodnes se však nepodařilo zjistit, zda šlo o pošpinění členů mysliveckého sdružení, nebo se to skutečně stalo. Ačkoliv kriminalisté tehdy okamžitě vyrazili na místo a prohledali lesní porost, tělo údajně usmrceného zvířete nenašli.

„V únoru letošního roku byla věc odložena podle ustanovení trestního řádu s tím, že se skutek nestal. Tělo zvířete nebylo nikdy nalezeno," uvedla k případu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Anonymní oznamovatel události, který se zřejmě považuje za velkého ochránce přírody, nenašel dost odvahy, aby se ke svému ´tutovému´ svědectví osobně přihlásil a na údajného pachatele, kterému v případě, že by byl za ubití výra odsouzen, hrozí až tři roky vězení, ukázal. Policie přitom vyzývala svědky události ke spolupráci a žádala o pomoc s jejím objasněním.

Myslivce tehdy nařčení anonyma velmi mrzelo.
„Nevěřím, že by byl někdo z myslivců takového činu schopen. Někdo má na nás zřejmě ´pifku´, jinak si to nedokážu vysvětlit. Budu trvat na tom, aby byla totožnost anonymního oznamovatele zjištěna," řekl tehdy šéf chodskolhotských myslivců Josef Jílek.

Nad anonymním udáním tehdy kroutil hlavou i starosta obce.
„ Nedokážu si představit, že by byl někdo takový idiot, že by ubíjel chráněného ptáka před zraky dalších třiceti lidí. Myslím, že se anonym za něco myslivcům mstí," řekl František Jílek.

Podle vedoucího Záchranné stanice živočichů v Plzni Karla Machoně by bylo možné ubít výra velkého pouze za předpokladu, že by byl nějak hendikepován.

„Zdravého dospělého výra na podzim těžko někdo chytí a utluče. Výr velký je naše poměrně vzácná velká sova hnízdící na zemi. Je to zvlášť chráněný živočich. Ani poraněné zvíře však nesmí být takto utraceno. Stále bohužel válčíme s názory některých myslivců, že výr velký do honitby nepatří. Víme o tom, že jsou tito predátoři pronásledováni, protože loví i zajíce a bažanty. Nevěřím však tomu, že by si někdo troufl a na honu před zraky ostatních něco takového udělal," řekl Makoň.