VYBERTE SI REGION

Praha

Petice chce zastavit prodej Invalidovny

Praha - Iniciativa pro Invalidovnu se snaží zabránit srpnovému prodeji historické památky Karlína. Podle iniciátorů protestu by měla budova sloužit veřejnosti. Naopak stát, který je majitelem, od prodeje ustoupit nehodlá.

KRÁTCE: Jižní spojku čeká omezení

Praha - Od 25. července do 12. srpna bude částečně omezen provoz na lanovém mostě na Jižní spojce ve Strašnicích. Důvodem jsou podle Technické správy komunikací opravy dilatačních spár mostovky.

Pražská záchranná služba koupí deset sanitek za 32 milionů korun

Praha - Pražská zdravotnická záchranná služba koupí deset nových sanitek, zaplatí za ně nejvýše 32 milionů korun. V současnosti používá 55 vozidel rychlé záchranné služby. Média to zjistila z oznámení ve věstníku veřejných zakázek. Záchranáři už letos poptávali také tři speciální vozidla pro krizové situace.

AKTUALIZOVÁNO
Ilustrační foto.

Údajná vražedkyně byla propuštěna z léčebny

Praha - Dohady, který se bezprostředně po činu objevily v souvislosti se čtvrteční vraždou v obchodním centru na pražském Andělu, nebyly jen nepodloženými spekulacemi. Třiatřicetiletá žena, kterou bezprostředně po činu policisté zadrželi jako podezřelou z ubodání 54leté ženy, byla jen krátce před činem propuštěna z psychiatrické léčby. Ve čtvrtek opustila bohnickou nemocnici – a již krátce po druhé odpoledne se přímo v jedné z prodejen dostala do hádky s 54letou ženou, jež incident nepřežila.

Zastavte růst počtu aut, vyzývá iniciativa

Praha /INFOGRAFIKA/ - Individuální automobilová doprava v Praze je ve srovnání s jinými městy, ale i dálnicemi a silnicemi první třídy nadprůměrná. Kromě toho v metropoli kontinuálně roste počet aut. Hlavní město se proto začíná intenzivněji zaměřovat na rozvoj takzvané udržitelné mobility, která v praxi znamená hlavně omezení aut v centrálních částech města. Nárůst počtu aut řeší i jiná města po celé republice.

Zmrzlina? Pražané se nebojí experimentovat

Praha /INFOGAFIKA/ - K horkému létu bezesporu patří zmrzlina
 v metropoli je nabídka opravdu nepřeberná. V posledních letech navíc výrazně stoupá i kvalita. Tradiční pestrobarevné kopečky jsou
na ústupu a postupně je nahrazují větší porce plné kousků skutečného ovoce nebo čokolády. Zájemci se však musí připravit na to, že si připlatí.

Homolka vypsala přes 11 tisíc veřejných zakázek za 1,6 mld.kč

Praha - Nemocnice Na Homolce vypsala ke čtvrtku přes 11 tisíc veřejných zakázek celkem za 1,6 miliardy korun a činí personální a organizační změny, které umožní definitivní přesun činností z dceřiných společností do nemocnice do konce letošního roku. Ve čtvrtek to sdělil ředitel nemocnice Ivan Oliva s tím, že nemocnice již získala souhlas vlády s plánem likvidace dceřiných společností.

Firma, co má stavět ruské kolo, vznikla letos. Praze 5 to nevadí

Praha -Firma Timsbury Capital, která má stavět ruské kolo na Smíchově, vznikla letos v dubnu. Podle obchodního rejstříku je její základní kapitál 12 tisíc korun, upozornila společnost Transparency International. Městské části Praha 5 to nevadí, firma si podle Adély Veverkové z kanceláře starosty pozemek pronajala standardně a složila potřebnou jistinu.

Voda na Šeberáku obsahuje sinice, ostatní koupaliště jsou čistá

Praha - Voda v rybníku Šeberák podle zjištění hygieniků obsahuje sinice. Ostatní pražská koupaliště jsou čistá, Džbán a Hostivař mají vodu méně průhlednou. Ve zbylých třech fungujících koupalištích je voda kvalitní. Vyplývá to z výsledků měření, která pražští hygienici pravidelně zveřejňují na svých internetových stránkách.

Praha zrušila výběrové řízení na šéfa Technické správy komunikací

Praha - Vedení Prahy zrušilo výběrové řízení na ředitele Technické správy komunikací (TSK). Žádný z osmi kandidátů neuspěl. Město vypíše novou soutěž, řekl ve čtvrtek náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Městskou organizaci dočasně vede náměstek Jiří Sládek. Nedávno nahradil Ladislava Pivce, který byl řízením organizace pověřen několik let.

Loď Hermes je mimo provoz, čeká ji pravidelná revize

Praha - Loď Hermes, která slouží jako noclehárna pro bezdomovce, je mimo provoz. Čeká ji pravidelná revize a oprava. Informoval ve středu radní pro sociální oblast Daniel Hodek (ČSSD). Odstávka potrvá do 14. srpna.

Památkáři 60 metrů vysokému ruskému kolu kladné stanovisko nedají

Praha - Pražští památkáři ruskému kolu vysokému 60 metrů na vltavském návřeží kladné stanovisko nedají, žádost ale ještě nedostali. Jejich povolení je k umístění takové stavby v památkové rezervaci UNESCO nutné. Ve středu to řekl ředitel odboru památkové péče Jiří Skalický. Praha 5 chce s investorem stavby podepsat smlouvu o výstavbě atrakce na Hořejším nábřeží v nejbližších dnech. Kromě památkářů s ním ale nesouhlasí také někteří místní a vedení hlavního města.

Majitelem bývalého kláštera v Praze je miliardář Fiľo

Praha - Majitelem bývalého kláštera na pražském náměstí Republiky je slovenský miliardář Milan Fiľo. Vyplývá to z loňské účetní uzávěrky jeho společnosti Eco-Invest, informují dnes Hospodářské noviny (HN). Fiľo se k vlastnictví nemovitosti nechtěl oficiálně přiznat. Areál loni koupila od státu za 790 milionů korun společnost Lagerris, za kterou ale vystupovali právníci.

Šedesátimetrový kolos rozděluje Pražany, radnice za projektem stojí

Praha - Do tří let může na smíchovské náplavce vzniknout 60 metrů vysoké ruské kolo, které má do místa přilákat turisty. Záměr však naráží na odpor části veřejnosti. Pražský hrad, Petřínská rozhledna, Vyšehrad a nyní i obří ruské kolo? Metropole může mít novou dominantu. Vedení Prahy 5 trvá na svém stanovisku umístit u Vltavy novou atrakci.

Hasiči evakuovali v Praze 3 kvůli úniku plynu šest domů

Praha - Šest domů, z nichž bylo vyvedeno cekem 32 lidí, evakuovali v úterý dopoledne kvůli úniku plynu pražští hasiči. Do Vlkovy ulice na Žižkově je přivolali plynaři, kteří tam byli pozváni k opravě závady na potrubí – a na místě odhalili zvýšené koncentrace plynu; ukázalo se, že únik plynu je masivní a mohl by představovat ohrožení pro okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.