VYBERTE SI REGION

Praha

Studenti dodali do CERN mlžnou komoru k zobrazování radioaktivity

Praha - Začínající společnost, za níž stojí studenti Českého vysokého učení technického (ČVUT) a Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE), vyvinula a dodala speciální mlžnou komoru pro Evropskou organizaci pro jaderný výzkum (CERN). Jejich zařízení na zobrazování běžně neviditelné radioaktivity je od června na výstavě Mikrokosmos v Ženevě. V pátek o tom informovala mluvčí Fakulty elektrotechnické ČVUT Libuše Petržílková.

Pražský okruh zablokovala nehoda

Praha - Kolaps dopravy přinesla v prvním pátečním odpoledni v době letních prázdnin hromadná nehoda na Pražském okruhu, k níž došlo u sjezdu na Ořech. Na 19. kilometru dálnice D0 se 15 minut před 15. hodinou střetla šest osobních aut.

Z pražského Malostranského náměstí definitivně zmizelo parkoviště

Praha - Z Malostranského náměstí, v prostoru nad tramvajovou zastávkou, v pátek zmizelo parkoviště. Město vypovědělo nájemci smlouvu a ode pátku chce náměstí otevřít pro společenské a kulturní akce. Z prostoru odjela všechna auta, zůstal tam parkovat pouze jeden řidič z Německa. 

Strahovský stadion kapacitou překonal jen římský Circus maximus

Praha - S kapacitou 220 tisíc diváků byl Strahovský stadion jedním z největších stadionů světa, překonat jej měl v této kategorii podle některých údajů jen starořímský Circus maximus, který pojal asi 320 tisíc návštěv­níků. Podle dalších zdrojů se jedná také o druhou největší stavbu vybudovanou pro sportovní účely po motoristickém stadionu v Indianopolis, jenž má kapacitu 235 tisíc diváků. Strahovský stadion, který má v současné době jen velmi omezené využití, byl otevřen před 90 lety, 4. července 1926, kdy se zde konal VIII. všesokolský slet.

V noci na pátek skončí omezení Pražského okruhu u Černého mostu

Praha - Během noci na pátek odstraní silničáři dopravní omezení na Pražském okruhu mezi Satalicemi a Běchovicemi. Na čtvrtečním setkání s novináři to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa. Zhruba čtyřkilometrový úsek komunikace stavbaři opravovali od loňského dubna, původní termín zprovoznění byl plánován na říjen.

Zdraví nebezpečná bakterie legionella se přemnožila v Praze 4

Praha - Na dalším místě v hlavním městě se ve vodě přemnožila zdraví nebezpečná bakterie legionella. Objevila se zhruba ve 30 domech v ulicích Dvorecká, Jeremenkova a Na Zvoničce v Praze 4. Na svém webu o tom informovala Hygienická stanice hlavního města Prahy, upozornil Radiožurnál. Problémy s legionellou byly letos už v Praze 9 na Proseku, v Letňanech nebo na Černém Mostě.

Jedničku, nebo „kuli“? Vysvědčení pro radní

Praha - Redakce Pražského deníku se vžila do role pedagogů a oznámkovala působení pražské rady za letošní rok. Za první pololetí školního roku 2015/2016 nechali spolužáci z opozičních lavic celou třídu v podobě městské rady primátorky Adriany Krnáčové nekompromisně propadnout. Za chování, správu města, dodržování „školního" jednacího řádu a dovednosti v komunikaci udělila jednu velkou nedostatečnou.

Lidé z Prahy 5 kritizovali chystanou zástavbu nádraží na Smíchově

Praha - Obyvatelé Prahy 5 ve středu na veřejném projednání kritizovali plánovanou výstavbu na území Smíchovského nádraží. Tady plánuje developerská společnost Sekyra Group výstavbu bytů a kanceláří. Lidem vadila například podle jejich názoru nevyřešená doprava, kritizovali postup přípravy výstavby nebo plánovou hustotu obyvatel.

Světové hry handicapované mládeže mají účastníky ze 30 zemí

Praha - V hlavním městě ve středu začaly Světové hry tělesně handicapované mládeže. Sportovci od 14 do 23 let ze třiceti zemí se utkají v pěti odvětvích – atletice, plavání, tenise, stolním tenise a šermu. Pro některé to bude jedna z posledních šancí kvalifikovat se na zářijovou paralympiádu v Riu de Janeiro, jiní si vůbec poprvé vyzkouší mezinárodní závody.

V pražských krytech by se v případě ohrožení ukrylo 40 % obyvatel

Praha /TABULKA, GALERIE/ - V pražských krytech civilní ochrany by se v případě ohrožení ukrylo 40 procent obyvatel s trvalým pobytem v hlavním městě. Celkem jich je v hlavním městě 768. Nejvíc lidí pojme metro, kam se může schovat asi 332 tisíc lidí, a silniční Strahovský tunel s kapacitou 15 tisíc osob. Novinářům to ve středu řekl radní pro bezpečnost Libor Hadrava při prohlídce úkrytu Bezovka pod vrchem Parukářka.

Odložení případu údajného pobodaní Syřana v Praze je definitivní

Praha - Usnesení, kterým policie odložila případ údajného lednového pobodání Syřana ve Vršovicích, je pravomocné. Ve středu to sdělila mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová, cizinec podle ní nevyužil zákonných opravných prostředků. Důvod odložení mluvčí nespecifikovala. Odkázala pouze na ustanovení trestního řádu, podle nějž policie věc odloží, pokud v ní nejde o podezření z trestného činu.

Cena za svoz komunálního odpadu se v Praze měnit nebude

Praha /TABULKA/- Cena za vyvážení popelnic se v hlavním městě měnit nebude. V souvislosti s nedávno zadanou zakázkou na svoz odpadu, za který bude magistrát od srpna ročně platit 1,2 miliardy korun ročně, to ve středu řekla radní Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN). Pražané za popelnice platí podle objemu a frekvence vyvážení od stovek po tisíce korun.

Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády

Praha - Městská část Praha 2 nesouhlasí se změnou provozovatele památníku heydrichiády v kostele svatého Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, který je na jejím území. Hlavní město, kterému objekt patří, zvažuje, že by kryptu místo pravoslavné církve spravoval Vojenský historický ústav (VHÚ). V kostele se skrývali parašutisté, kteří v květnu 1942 spáchali atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Letní uzavírky: Cesta se prodlouží až o 20 minut

Praha /INFOGRAFIKA, GALERIE/ - Léto přinese hlavnímu městu na 25 dopravních omezení. „S ohledem na nižší provoz, který je v období letních prázdnin, se vybírají i opravy klíčových komunikací," uvedla Barbora Lišková, mluvčí Technické správy komunikací (TSK).

Zaplatíme všechny škody, slíbili mladíci podezřelí z poničení památníku

Praha /Video/ - Vypátrat mladíky, kteří jsou podezřelí z poničení sochy tvořící součást památníku obětem komunismu pod Petřínem na Újezdě, se podařilo kriminalistům I. obvodu pražské policie. Škodu v řádu desítek tisíc korun mají podle jejich zjištění na svědomí dva rozkurážení hoši ve věku 19 a 20 let. V úterý to uvedl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Připomněl, že v případě odsouzení za poškození cizí věci a výtržnictví mohou být ve hře až dva roky pobytu ve vězení.

Copyright © VLTAVA LABE PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE PRESS, a.s., zakázáno.