VYBERTE SI REGION

Praha

Baby boom v Zoo Praha a rozloučení s orangutanem Gempou

Praha /FOTOGALERIE/ - Jaro je v plném proudu a v pražské zoologické zahradě letos zatím přivítali přes 350 mláďat od více než 80 druhů. Mezi významné chovatelské úspěchy tohoto roku patří například sameček mravenečníka velkého Lecter nebo odchov mláďat jednoho z nejohroženějších ptáků světa - krasek krátkoocasých jávských.

Sebevrah v Brandýse nad Labem vyskočil z okna

Brandýs nad Labem - K fatálnímu následku naštěstí nevedlo několikahodinové drama, které se ve čtvrtek ráno odehrávalo v Brandýse nad Labem na Praze-východ. Krátce po páté hodině byli policisté a hasiči přivoláni do Královické ulice s tím, že na okenní římse ve druhém patře vysokoškolské ubytovny stojí muž se sebevražednými úmysly.

Podél Vltavy ustoupí auta běžcům

Praha - Nedělní maratonský běh, který v metropoli patří k již tradičním akcím, se nebude týkat jen utíkajících sportovců. Brát na něj zřetel musí i ti, kteří sami sportovat nebudou, naznačil ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Blogerka Jana Nováková: Slovo blbka mě neuráží

Praha - Vždycky měla spoustu rozdílných zájmů a bláznivých nápadů. Stejně jako ostatní, měla své sny, které si chtěla splnit. Někdy v budoucnosti. Pak ale přišla rána. Zemřel jí otec a ona si uvědomila, že život je jen jeden a dne ani hodiny, které zbývají, nezná nikdo. Své sny si proto začala plnit. Hned. Jedním z nich byl ten, že napíše knížku.

Taxikáři s 'turbem' to budou mít v Praze těžší

Praha - Magistrát zřejmě od příštího roku získá nástroje v boji proti nepoctivým taxikářům. Primátorka Adriana Krnáčová naznačila, že se do novely silničního zákona Praze podařilo prosadit řadu požadavků. Pokud půjde všechno podle plánu, zákon bude připraven v létě a platit by měl v lednu 2017.

Oslavy hasičů na Pražském hradě provázel i slavnostní slib

Praha /FOTOGALERIE/ - Poněkud uplakané úterní počasí nedokázalo odpoledne pokazit atmosféru pražských oslav svátku patrona hasičů (stejně jako dalších „řemesel" souvisejících s ohněm) sv. Floriána - celonárodního Dne hasičstva, který se pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana konal na Hradčanském náměstí v centru metropole.

Praha se málo směje. Je to zvyk

Praha /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Smích je projevem uvolnění a dobré nálady. Jeho prospěch pro lidské zdraví potvrzují i vědecké studie. Podle smíchologa Petra Fridricha nejsou lidé v Praze zvyklí se smát a na veřejnosti se tváří odtažitě.

Oprava Šlechtovy restaurace má začít nejpozději na jaře roku 2017

Praha /FOTOGALERIE/ - Oprava pražské Šlechtovy restaurace by měla začít na jaře příštího roku. Praha do 14 dnů zveřejní podmínky tendru a vypíše jej a v září by v ideálním případě vybrala firmu, která objekt opraví. Novinářům to ve sředu řekli radní Jan Wolf a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (oba KDU-ČSL/Trojkoalice).

Pieta na Pankráci připomněla oběti Pražského povstání i popravené

Praha - Památku padlých při Pražském povstání i popravených v pankrácké věznici za druhé světové války si ve středu připomněli představitelé státu a občané. Odpoledne se sešli u budovy Vrchního soudu v Praze a v budově věznice, kde u pamětních míst položením věnců uctili oběti.

Spoutání nadávajícího muže prověří ombudsmanka

Praha - Nečekaný vstup do diskusí o přiměřenosti zásahu smíšené hlídky pražské policie a vojáků proti muži poněkud „alternativního" vzhledu spícímu na autobusovém nádraží v Praze na Florenci, které se dosud odehrávaly především na internetu, přišel ve středu z Brna.

Praha 1 chce zmírnit dopravu přes Újezd. Plán se nelíbí radnici pětky

Praha - V souvislosti s chystanou rekonstrukcí tramvajové trati na mostu Legií by Praha 1 ráda rozšířila chodníky ve Vítězné ulici a omezila tam průjezd automobilů. To se nelíbí Praze 5, podle které by to vedlo k většímu provozu na jejím území.

V 94 letech zase začala psát poezii. První básně z mládí spálila na prach

Praha - Když ji v mládí věštkyně předpovídala dlouhý a šťastný život, nevěnovala tomu Josefa Tibitanzlová velkou pozornost. Dnes je jí 95 let a oficiálně se z ní stala spisovatelka. V rezidenci, kde bydlí, je známá jako paní Tibi.

Střelba na Zličíně: Obžaloba je vymyšlená, hájil se recidivista Doležal

Praha /FOTOGALERIE/ - Očekávaného „osvobození, protože jsem nevinnej", se v úterý nedočkal u Městského soudu v Praze 65letý recidivista Adolf Doležal - v jednací síni i v soudní budově nepřehlédnutelný jakožto muž ostře střežený po zuby ozbrojenými příslušníky zásahové jednotky vězeňské služby.

Radní Prahy se poprvé sešli a rozdělili si úkoly

Praha - Znovu kompletní pražská rada v úterý poprvé zasedla a rozdělila si kompetence. Ty v zásadě kopírují původní rozložení, dohodnuté po volbách. ANO tak bude mít na starosti například městský majetek, zdravotnictví nebo finance, Trojkoalice územní rozvoj nebo kulturu a ČSSD dopravu, sociální oblast či školství.

Pražský magistrát se navzdory zastupitelstvu připojí k hate free

Praha - Pražský magistrát se navzdory rozhodnutí zastupitelstva připojí ke kampani hate free, která vyzývá k toleranci k menšinám či uprchlíkům. Rozhodla o tom v úterý městská rada. O konkrétní formě zapojení bude primátorka Adriana Krnáčová (ANO) s vládní Agenturou pro sociální začleňování ještě jednat.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.