„Strojvedoucí, který volal na linku 155, začal podle telefonických pokynů naší operátorky provádět laickou resuscitaci," konstatovala s tím, že v oživování pak již s použitím odborných postupů pokračovaly i posádky zdravotníků. Úspěšně! „Vitální funkce pacienta se podařilo obnovit," uvedla Ernestová. Mladíka, který nejen utrpěl popáleniny na povrchu těla, ale záchranáři u něj měli podezření i na vážné vnitřní zranění, převezla sanitka do vinohradské nemocnice.

Okolnosti nešťastné události šetří policie. První poznatky napovídají, že zřejmě šlo opravdu o nehodu plynoucí z nerozvážnosti. Zraněný mladistvý společně s trojicí vrstevníků pobývali na nádraží a údajně si krátili čas popíjením piva – přičemž jeden ze členů party dostal nápad vylézt na odstavenou lokomotivu. Mašiny zde stojí běžně – v sousedství je totiž velké kontejnerové překladiště, kam významná část nákladu směřuje po železnici. Elektrický proud ho zřejmě zasáháno ve chvíli, kdy chtěl kamarádům zamávat.

Tři zbývající mladíci se ještě předtím, než byli předáni rodičům, podrobili dechovým zkouškám. Jeden nadýchal jedno promile, u dalších se na displeji objevily také pozitivní hodnoty, ale jen v řádu setin promile.

Drátu se není třeba ani dotknoutVlézt nejenom na mašinu, ale i na vagon stojící na koleji, nad níž se nacházejí troleje pro elektrické lokomotivy, zavání životu nebezpečným hazardem. K tomu, aby člověka zasáhla elektřina, vůbec není třeba dotknout se drátu. Stačí se jen nebezpečně přiblížit – přičemž zabijácký proud „dosáhne" i do vzdálenosti desítek centimetrů. Hrozí pak nejen těžké popáleniny a zástava srdce, ale i vážné úrazy způsobené při pádu bezvládného těla.

Toto varování platí pro oba u nás používané typy trakčního vedení – jak pro stejnosměrný proud o napětí 3 kV, tak pro modernější střídavou soustavu o 25 kV.