VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

dnes 09:04

Domácích hospiců je málo, zájemců mnoho

Nymbursko – Vloni se objevil na Nymbursku první domácí hospic. Po prvním roce činnosti nabírá na tempu. Lidí, kteří potřebují doprovodit, a jejich rodin, které potřebují pomoci, je mnoho.

včera 16:26

Praha 8 nařídila uzavírku cyklotrasy A2 u hotelu Hilton

Praha - Odbor dopravy radnice Prahy 8 nařídil uzavírku cyklotrasy A2 vedoucí severně od hotelu Hilton v Karlíně. Důvodem je špatný stav konstrukcí rampy hotelu, na které se stezka nachází. Vyplývá to z rozhodnutí odboru, které má k dispozici. Kdy bude svah opraven, zatím není jasné. Cyklisté budou muset 230 metrů dlouhý úsek objíždět.

včera 12:30

Kostelní Lhotu přijedou zkoušet komisaři z EU

Kostelní Lhotě, malé obci na Nymbursku, se podařil vloni na podzim husarský kousek. V prestižní soutěži Vesnice roku 2016 získala Zelenou stuhu za péči o zeleň a životní prostředí, jedno ze čtyř nejvyšších možných ocenění v kraji a následně uspěla v celostátním kole. Zisk celorepublikového titulu s sebou přinesl také účast v evropské soutěži Entente Florale Europe. Ta začíná být aktuální, vždyť už se ví, že v sobotu 15. července dorazí do obce osmi či devítičlenná delegace zástupců evropských zemí, aby si ji prohlédla pěkně zblízka. A na to je třeba se řádně připravit.

včera 12:05

Velvyslankyně Norska se zajímala o kolínské památky

Kolín /FOTOGALERIE/ - Velvyslankyně Norského království Siri Ellen Sletner navštívila ve středu Kolín v doprovodu manžela a pracovníků ambasády. Po městě jí provedl starosta Vít Rakušan spolu s místostarostou Michaelem Kašparem.

včera 12:03

Padaly rekordy. V Žatci bylo 22,8 stupně, nejtepleji v ČR

Žatec - V úterý 28. března hlásilo rekord 76 stanic po celé republice. Ještě tepleji by podle předpovědí mělo být v pátek 31. března.

včera 12:01

Praha letos investuje do cyklistické infrastruktury 25 milionů korun

Praha - Hlavní město letos investuje do cyklistické infrastruktury 25 milionů korun, připraveny má další projekty za celkem 65 milionů korun. Novinářům to dnes řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Vzniknou například nové cyklostezky a přibudou cyklostojany.

včera 11:43

Velikonoční trhy v Praze ozdobí velká bříza a folklorní motivy

Praha - Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze ozdobí velká bříza se stuhami. Stánky i další dekorace ponesou folklorní motivy. Na Staroměstském náměstí bude 97 prodejních míst, na Václavském 21. Připraven bude každodenní kulturní program, vystoupí zejména folklorní soubory. Trhy začnou v sobotu 1. dubna a skončí v neděli 23. dubna.

včera 09:15

Klíšťata se probudila. Je nejvyšší čas na očkování

/ANKETA/ - S jarním počasím se do přírody vrátilo i nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat, která přenášejí nebezpečné nemoci. Lidé by měli být opatrní od jara až do podzimu především v listnatých a smíšených lesích, na pastvinách, zahradách i v parcích.

včera 07:28

Vlastníci stavebních parcel v Mostě nechtějí jejich změnu na pole

Most - Když ve vašem městě vzniká územní plán, dávejte si na to pozor!

AKTUALIZOVÁNO
včera 06:20

Studie o poloze vlakového nádraží v Brně se zpozdí o dva měsíce. Kvůli přestupům

Brno – Studie k poloze brněnského hlavního nádraží v březnu ještě nebude. Podle zjištění Brněnského deníku Rovnost se její dokončení zpozdí o dva měsíce. Kvůli tomu se tak odsune i rozhodnutí Centrální komise ministerstva dopravy o tom, zda Brno bude mít nádraží v odsunuté nebo stávající variantě.

včera 06:12

Poděbradští houbaři mají první úlovky

Poděbrady - V sobotu 25. března se mimo domluvený roční plán na rok 2017 uskutečnila mimořádná vycházka houbařského spolku Poděbrady, která byla již druhou v tomto kalendářním roce. Letošní teplejší a poměrně deštivé březnové počasí dávalo určité šance nalézt některé časné jarní druhy hub – zejména penízovku smrkovou – jedlou a chutnou jarní houbu, která v mírných zimách roste i v lednu.

včera 05:58

Amfiteátr, základy Německého domu. Výstava ukáže další návrhy Moravského náměstí

Brno – Amfiteátr pod otevřeným nebem, sochy na vodní hladině nebo relaxační louka uprostřed prostranství – to vše navrhli architekti v soutěži o vzhled parku na Moravském náměstí v Brně. Všech dvacet projektů si mohou zájemci od středy prohlédnout v brněnském Urban centru v Mečové ulici. Kromě nich ukáže expozice také historii náměstí s archivními snímky.

včera 05:27

Posunutí zápisů do škol až na duben komplikuje rodičům i psychologům odklady

Jižní Morava - Místo ledna či února půjdou děti k zápisu do prvních tříd až v dubnu. Přinese to problémy poradnám.

28.3.2017

Nymburk nezíská dotaci na další opravy sídliště

Nymburk – Poprvé od začátku etap revitalizace sídliště nymburská radnice nezíská čtyřmilionovou dotaci na další úpravy. Ohrožuje to pokračování prací?

28.3.2017

Konflikty na plážích přehrady chtěli vyřešit zákazem vstupu psů. Brno to odmítlo

Brno – Léto u vody mohou strávit i svými čtyřnohými nejlepšími přáteli lidé u Brněnské přehrady. Rada města v úterý totiž nepřijala návrh městské části Kníničky, aby zakázala pohyb psů v okolí Sokolského koupaliště.

AKTUALIZOVÁNO
28.3.2017

Ostrava smutní. Fanoušci Věry Špinarové se v úterý sešli v centru města

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Poslední rozloučení se uskuteční v sobotu 1. dubna v Ostravě.

28.3.2017

Na Berounsku shořela část nejcennější zóny CHKO

Na Berounsku u obce Malá Víska shořela část nejcennější zóny chráněné krajinné oblasti. Na místě zasahovaly desítky hasičů, oheň už je pod kontrolou, řekl kolem 17:00 ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle Karolíny Šůlové z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR živelně shořely dva až tři hektary vřesoviště v první zóně chráněné krajinné oblasti Brdy na bývalé dopadové ploše Jordán.

28.3.2017

Čelákovice po pádu podhledů opraví stropy v budově gymnázia

Čelákovice - Čelákovice připravují rozsáhlou opravu v budově, kde sídlí základní škola a gymnázium. Město nechá vyměnit veškeré sádrokartonové podhledy v celém patře, které již nevyhovují dnešním normám, a opraví topení. Město se pro opravy rozhodlo po lednovém zřícení podhledů ve dvou učebnách. Město do oprav investuje zhruba šest milionů korun.

28.3.2017

Praha by mohla mít nový Metropolitní plán do roku 2023

Praha  - Hlavní město by mohlo mít nový Metropolitní plán do roku 2023. Vedení města by mohlo do 14 dnů projednat harmonogram jeho tvorby. V úterý to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (Trojkoalice/SZ). Metropolitní plán připravuje město již několik let a vytváří jej Institut plánování a rozvoje (IPR). Současný plán přestane platit v roce 2020. Podle plánu se řídí veškerá výstavba v Praze.

28.3.2017

Klíšťata začínají útočit, na vakcínu je nejvyšší čas

Plzeňský kraj - Klíšťatům právě začíná nová sezona, a tak by lidé měli myslet na prevenci. Na očkování proti klíšťové encefalitidě, která může zanechat trvalé následky, je totiž nejvyšší čas.

28.3.2017

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

28.3.2017

Divoká prasata terorizují lázně i města

Nejsou to hony za dobrodružstvím, ale na vztek. Odstřel divokých prasat, která v nájezdech terorizují parky v Karlových Varech a dalších městech, ale nepohrdnou ani zahradami soukromníků, nyní zaměstnává myslivce i pracovníky Správy lázeňských parků. Ačkoliv na čekanou vyrážejí prakticky každou noc, od začátku letošního roku se jim podařilo ulovit jeden kus.

AKTUALIZOVÁNO
28.3.2017

Praha vypíše designovou soutěž na podobu stojanů s jízdními řády

Praha - Hlavní město vypíše designovou soutěž na podobu označníků zastávek MHD, na kterých jsou vyvěšeny jízdní řády. Důvodem je sjednocení jejich podoby. Vypsání soutěže v úterý schválili pražští radní. Kromě stojanů bude město v soutěži hledat také novou podobu elektronických panelů s příjezdy a odjezdy spojů. Soutěž vypíše městská organizace Ropid, která plánuje pražskou a příměstskou hromadnou dopravu.

28.3.2017

Stávka? Řidiči zatím mlčí

Celorepubliková stávka řidičů autobusů veřejné dopravy, kterou oznámil Odborový svaz dopravy (OSD), by se cestujících na Mělnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku dotknout neměla. Na lepší platy řidičů ve středních Čechách, které museli provozovatelé autobusové dopravy na základě zákona zvýšit už od začátku letošního roku, totiž kraj schválil 124 milionů korun.

28.3.2017

Před 20 lety se Praha dočkala prvního muzea voskových figurín

Praha - I v době počítačových technologií a videoprojekcí lákají po celém světě tisíce návštěvníků muzea voskových figurín zasazených do konkrétního historického prostředí. První taková expozice na světě vznikla již na konci 18. století, v České republice bylo první muzeum voskových figurín otevřeno před 20 lety, 29. března 1997, v Praze. Za projektem stojí podnikatel Zdeněk Kočík, který k pražské expozici přidal pobočky na Karlštejně a v Českém Krumlově.

28.3.2017

Před 125 lety se v Praze otevřelo Lippertovo lahůdkářství

Praha - Lahůdkářství, které před 125 lety, 29. března 1892, otevřel v Praze žatecký rodák Josef Lippert, patřilo až do druhé světové války k nejvyhlášenějším podnikům svého druhu v zemi. K sudetskému Němci Lippertovi, který zavedený podnik Na Příkopech koupil od obchodníka Ferdinanda Wandase, našla rychle cestu společenská smetánka. K dostání tu totiž byly delikatesy, které se jinde v Praze nesehnaly - například paštika s pravými lanýži, humrové chlebíčky, nářez z koroptví nebo perličky s jehněčí nádivkou.

28.3.2017

Školy na Karlovarsku zařadily do hodin tělocviku výuku sebeobrany

Ostrov - Na dvou ostrovských základních školách byla do hodin tělesné výchovy od letošního března zařazena sebeobrana.

28.3.2017

Linka na západ je realitou. Na karlovarském letišti přistálo první letadlo z Düsseldorfu

Karlovy Vary – Na mezinárodním letišti Olšová Vrata přistálo v neděli večer první letadlo na pravidelné lince mezi Karlovými Vary a německým Düsseldorfem.

28.3.2017

Včelpo zaplatí obchodům milionové pokuty. Viník závadného medu policii uniká

Blanensko – Nabízeli zákazníkům v regálech med s antibiotiky, pokutu vyměřenou potravinářskou inspekcí však řetězce dostanou zpátky. Zaplatí jim ji dodavatel závadného výrobku, společnost Včelpo se sídlem na Blanensku.

28.3.2017

Prazdroj chystá unikátní výstavu, od lidí shání dobové předměty

Plzeň - Lidé mohou svými artefakty přispět do sbírek Pivovarnického muzea v Plzni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies