VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

9.3.2017

Nad Plzeňským krajem zavlají vlajky Tibetu. Bude jich jako vloni

Plzeňský kraj – Pokud bude vyvěšovat také Krajský úřad, bude pak až příští rok.

9.3.2017

Konec koalice? Opozice spolu s hnutím ANO odvolala starostu Navrátila

Cheb - Starosta Chebu Petr Navrátil byl na čtvrtečním jednání zastupitelů odvolán. "Pro" hlasovala nejen opozice, ale také koaliční ANO. Návrh prošel těsně 16 hlasy. Důvodem je prý ztráta důvěry a jeho obvinění v kauze ROP Severozápad.

9.3.2017

Domažlická nemocnice čelí personální krizi

Domažlice – Vedení nemocnice musí najít lékaře i primáře, aby nemuselo zavřít interní oddělení.

9.3.2017

Unikátní vězení: trestanci pomáhali se stavbou, upečou si velikonoční beránky

Učebny, kuchyně nebo kuřárna. Při odhlédnutí od mříží a přísnějšího režimu se nová budova kuřimského vězení pro mladé odsouzené se podobá spíš vysokoškolským kolejím než místu pro kriminálníky. V České republice jde o unikát. „Věříme, že si nového modernějšího prostředí budou vězni víc vážit a nebudou ho demolovat. Třeba jim to pomůže i ve změně postoje k životu," vysvětlila modernizaci ředitelka věznice Zuzana Kalivodová.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Soud zamítl nároky Mercedes Dietrichsteinové v Mikulově. Kromě rodinné hrobky

Brno, Mikulov – Po Mikulovu chce pět budov a téměř dvě stě pozemků v hodnotě několika desítek milionů korun, o které přišel její otec po válce. Žalobu šlechtičny Mercedes Dietrichsteinové ve čtvrtek Krajský soud v Brně zamítl, a potvrdil tak rozhodnutí Okresního soudu v Břeclavi. S jednou výjimkou: rodinnou hrobkou ve městě pod Pálavou. Rozsudek je pravomocný.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Mimořádný objev na kunštátském zámku: rozsáhlý světský "komiks" ze 14. století

/FOTOGALERIE/ - Středověký komiks. Tak charakterizoval kastelán zámku v Kunštátě Radim Štěpán historickou nástěnnou malbu, kterou našli při stavebně historickém výzkumu v jedné z místností v nejstarší části zámku. Památkáři ji poprvé veřejně představili ve čtvrtek.

9.3.2017

Pražské letiště čeká v pátek odstávka hlavní ranveje

Praha - Pražské Letiště Václava Havla čeká v pátek 10. března odstávka hlavní vzletové dráhy. Od 08.00 do 17.00 budou z ranveje odstraňovány zbytky gumy nanesené na plochu při přistávání letadel. Během odstávky bude letiště využívat vedlejší ranvej. Ve čtvrtek to řekla mluvčí letiště Marika Janoušková. Provoz na vedlejší dráze obtěžuje hlukem obyvatele Kladna a části Prahy 6, letiště ji proto využívá výjimečně.

9.3.2017

Hřiště v centru Sokolova je nevyužité, lidem vadí systém návštěv

Sokolov - Je nové, je krásné, je v centru města a je nevyužívané. Tak nějak by se dalo charakterizovat multifunkční hřiště v sokolovském parku Bohemia. Sportovcům a ostatním lidem zřejmě nevyhovoval dosavadní systém, kdy museli zajít do nedaleké restaurace, tam se nahlásit a vypůjčit si klíč. Zároveň tak nesli zodpovědnost za případné škody. Město se rozhodlo tento systém změnit a zároveň rozšířit provozní dobu.

9.3.2017

Nové automaty MHD berou platební karty. Jeden se hned rozbil

V Ústí nad Labem můžete nově na třech místech platit za jízdenky na městskou dopravu platební kartou.

9.3.2017

Na pražském Výstavišti se koná dvoudenní pracovní veletrh

Praha - Na Výstavišti v pražských Holešovicích se dnes koná sedmý ročník mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí Jobs Expo. Je určen především lidem, kteří hledají práci, uvažují o změně zaměstnání nebo chtějí zvýšit svoji kvalifikaci. Zastoupeny budou soukromé firmy, zástupci státní správy či personálních agentur. Souběžně se koná také jazykový a vzdělávací veletrh Lingua Show 2017. Oba veletrhy trvají do pátku a vstupné na ně je zdarma.

9.3.2017

Rozhodnuto! Malostranské náměstí bude patřit pěším

Praha - Méně aut, více kultury, fontána i srovnání chodníků s vozovkou. Tak by mělo za pár let vypadat Malostranské náměstí. Místo tak začne patřit více lidem než vozidlům.

9.3.2017

Motorkáři vjíždějí do nové sezony, nehody přibývají

Na silnicích se s oteplení začínají objevovat motocyklisté, kteří po zimě opět z garáží vytáhli své stroje. Mnozí z nich si ovšem mohou začátek motoristické sezony znepříjemnit a přidělat práci dopravním policistům i záchranářům. Často si totiž k prvním projížďkám vybírají nebezpečné úseky silnic, kde každoročně dochází k vážným haváriím.

8.3.2017

V Kolíně začal sloužit moderní babybox

Kolín – Moderní babybox začal ve středu v pravé poledne sloužit v Oblastní nemocnici Kolín. Je to v pořadí již patnácté zařízení, které spolek Babybox modernizoval. Původní kolínský babybox už byl postarší a špatně se na něj sháněly součástky. Nový je mnohem dokonalejší. Kromě toho, že topí, tak má i klimatizaci, dokonalou signalizaci, automatické zavírání dvířek a řadu dalších vymožeností.

8.3.2017

Špína v kuchyni a prošlé potraviny. Hygienici se loni v restauracích nenudili

Plzeňský kraj – Statistiky roku 2016 nejsou příznivější než v předchozích letech.

8.3.2017

Chystá se 10. ročník soutěže o nejlepší dobroty v kraji

Most - Výrobky a výpěstky budou opět soutěžit v několika katagoriích. Mají zvětšit chuť lidí na kvalitní regionální potraviny.

8.3.2017

Začíná uzavírka. Dálniční most v Měšíně půjde k zemi

Jihlavsko – Mezi Měšínem a jihlavskou městskou částí Heroltice od dnešního dne neprojede žádné auto. A to více než půl roku. Měšínský most, který vede nad největší dopravní tepnou, dálnicí D1, totiž půjde v noci ze soboty 11. na neděli 12. března k zemi.

8.3.2017

V Drahonicích bude zřízena věznice pro odsouzené ženy

Podbořansko – Zařízení u Podbořan sloužilo desítky let jako věznice pro muže, pak zhruba rok pro umísťování cizinců. Letos znovu změní svůj způsob využití.

8.3.2017

Praha má plán, jak vyhnat kamiony z Jižní spojky

Praha - Magistrát už má dvě varianty, jak omezit kamiony na svém území. Radikálnější řešení počítá se zákazem vjezdu na Jižní spojku. Takový krok kritizuje Středočeský kraj. Podle sdružení dopravců pak hrozí ucpání Prahy a středních Čech.

8.3.2017

MDŽ či Valentýn? Prodejci květin vědí, který svátek je oblíbenější

Prodeje a samozřejmě i tržby na MDŽ jsou podle ostravských květinářů daleko vyšší, než je tomu u Valentýna.

8.3.2017

Karafiáty k oslavám žen zákazníci kupují především z recese

Lidé oslavující Mezinárodní den žen se ale nyní chovají úplně jinak. Především kupují jiné druhy květin a karafiáty pořizují hlavně z recese. Ženy aktuálně dostávají spíše tulipány.

8.3.2017

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

8.3.2017

Úvaly si připomenou výročí největší jednorázové hromadné vraždy v dějinách země

Úvaly - Osmý březen není jen Mezinárodní den a svátek všech Gabriel. Noc z 8. na 9. března je i datem smutného výročí. Uplyne už 73 let od zavraždění 3792 československých mužů, žen a dětí v plynových komorách koncentračního tábora Osvětim - Březinka. Šlo o největší jednorázovou hromadnou vraždu v dějinách naší země.

8.3.2017

Letecké lince do Mnichova pomůže reklama na jižní Moravu. Za 19 milionů

Brněnský magistrát a Jihomoravský kraj našly způsob, jak podpořit ztrátovou leteckou linku do německého Mnichova. Místo dotace si společně objednají reklamu za sedm set tisíc eur, tedy necelých devatenáct milionů korun. O účet se podělí. Brněnští zastupitelé plán schválili i přes nesouhlas opozice.

8.3.2017

Jihomoravský unikát. Na vyškovském gymnáziu učí tváře tří prestižních univerzit

Vyškov, Blansko – Naposledy k nim dorazili studenti Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. V hodině fyziky představovali žákům vyškovského gymnázia pokusy z molekulové fyziky a termiky. Praktické zkušenosti ale gymnazisté získávají i od studentů Masarykovy a Palackého univerzity. Vyškovské gymnázium je nově fakultní školou.

AKTUALIZOVÁNO
7.3.2017

Třináctiletý Matěj nedorazil do školy v Moravském Krumlově. Pátrá po něm policie

Znojemsko - Policie pátrá po třináctiletém Matěji Gaucanovi ze Znojemska. Chlapec ráno odjel autobusem do školy v Moravském Krumlově, kam ale nedorazil.

AKTUALIZUJEME
7.3.2017

VIDEO: Hrozivě vypadající nehoda v Ostravě. Autobus naboural do sloupu

Autobus společnosti Arriva linky číslo 68 havaroval v úterý večer v Sokolské třídě v Ostravě-Přívoze, v křižovatce u supermarketu Penny.

7.3.2017

Počet cestujících v pražské MHD loni stoupl o 9,6 procenta

Praha - Počet cestujících v pražské MHD loni stoupl o 9,6 procenta. Vyplývá to z celkového objemu zaplaceného jízdného, informoval Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) v tiskové zprávě. Loni to bylo 1,17 miliardy lidí, denně více než 3,3 miliony. Dopravní podnik provozuje 142 autobusových linek, 33 linek tramvají a tři linky metra.

7.3.2017

Pozor na pokuty! Tmavý kouř z komínů zvedá úředníky ze židlí

Technickou kontrolu kotle si musí jednou za dva roky zajistit každý občan, který vlastní kotel na tuhá paliva. Termínem pro zajištění této revize byl konec prosince.

7.3.2017

Na dálnici zemřel mladý řidič dodávky. V kraji je to letos už čtvrtá oběť nehod

Vysočina – Nehoda dodávky a nákladního auta zastavila v pondělí před polednem provoz na dálnici D1 ve směru na Prahu.

7.3.2017

Praha upraví protipovodňovou ochranu Starého Města a Josefova

Praha - Hlavní město upraví protipovodňovou ochranu Starého Města a Josefova. Měla by pak zvládnout výšku vody z povodně v roce 2002 s třiceticentimetrovou rezervou. Kolik budou úpravy stát, zatím z návrhu, který v úterý schválila městská rada není jasné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies