Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

AKTUALIZUJEME
6.7.2017

V Pasohlávkách hořelo pole. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu

Dvanáct jednotek hasičů muselo ve čtvrtek odpoledne vyrazit k požáru stojatého pole v Pasohlávkách na Brněnsku. Tráva na poli vzplála krátce před třináctou hodinou.

6.7.2017

Legendární výprava má svojí výstavu. Trabanty můžete vidět v Nové Vsi

V Nové Vsi na Příbramsku bylo otevřeno Muzeum Trabantů. Legendární východoněmecká auta se vrátila do míst, odkud vyrážela na dobrodružné výpravy. Nedaleko muzea je dílna, kde je účastníci expedic známých i z dokumentů v televizi připravovali na cesty.

6.7.2017

V Holešovicích nepoteče voda. V hodně velkém rozsahu

Praha – Udělejte si zásoby jak pitné vody, tak té pro užitkové účely, radí pro počátek příštího týdne obyvatelům Holešovic Pražské vodovody a kanalizace.

6.7.2017

Požár na Chodově si vyžádal evakuaci 40 lidí, zraněni byli lidé i psi

Velké nasazení nejenom hasičů, ale také zdravotnických záchranářů i veterinářů si v noci na čtvrtek vyžádal požár bytu v pátém patře panelového domu v Nechvílově ulici na Chodově. K ohni, který zasáhl celý byt, z jehož okna šlehaly mohutné ohnivé jazyky, vyjelo hodinu před půlnocí pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Část obyvatel dům opustila ještě před jejich příjezdem, další lidé čekali na záchranu na balkonech. Hasiči je evakuovali do bezpečí za pomoci výškové techniky.

6.7.2017

Nejstarší české knihkupectví opravují. Prvorepublikový duch zůstane zachovaný

Brno /VIZUALIZACE/ – Knihkupectví Barvič a Novotný čeká rekonstrukce. Prodejna knih v České ulici se převlékne do nového kabátu.

5.7.2017

Třískal holky hadicí i gumovou podložkou. Nesnesou míň než chlapi, říká

Měl to být pořádný odvaz na začátku pětidenní festivalové show, místo toho hned na začátku uzemnil natěšené publikum vážný úraz mladíka pravděpodobně německé národnosti. Hned při první jízdě vypadl z prudce rozjeté popelnice a tvrdě narazil do asfaltové cesty přímo na hlavu. Hned ho odvezla záchranka a údajně má rozštíplou lebku v oblasti za uchem.

5.7.2017

20 kilometrů denně proti plýtvání jídlem. Na protest poběží až do Budapešti

Denně naběhá téměř dvacet kilometrů a přednáší na univerzitách - protestuje tím proti plýtvání jídlem. Jedenatřicetiletý Pavel Vodička z Varnsdorfu chce doběhnout až do Budapešti. Nyní se krátce zastavil v Modřicích na Brněnsku.

5.7.2017

Splašený býk vážně zranil muže

Hlavňovice – Splašený býk v úterý vážně zranil muže v Horním Staňkově nedaleko Hlavňovic.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2017

Turistka se zranila v těžko přístupném terénu. Přiletět pro ni musel vrtulník

Kanice /VIDEO/ - Pro zraněnou ženu v lese poblíž Kanic na Brněnsku musel ve středu dopoledne přiletět vrtulník. "Turistka v lese upadla. Dostat jsme ji z místa museli za pomoci helikoptéry," upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

5.7.2017

Nad osudem nejzadluženější obce opět visí velký otazník

Už to vypadalo, že situace kolem nejzadluženější obce republiky se začíná vyjasňovat. Prameny měly našlápnuto k tomu, aby získaly bezúročnou dlouhodobou půjčku od Ministerstva financí České republiky. Nyní ale nad osudem malé obce visí opět otazník.

AKTUALIZOVÁNO
5.7.2017

Odjezd na svátky se komplikuje o několik hodin. Na dálnici D1 i po sjezdu z ní

Odjezd Pražanů na svátky, které si hodně lidí spojuje s dovolenou nebo alespoň s prodlouženým víkendem, se ve středu dopoledne zkomplikoval ve směru na východ i na jih. „Očekávejte zdržení do dvou hodin,“ upozorňují dopravní informace policie v souvislosti s kolonou na dálnici D1. Ta se vytváří kvůli tomu, že Ředitelství silnic a dálnic mění dopravní režim v modernizovaném úseku mezi 34. a 41. kilometrem – mezi exity Ostředek a Šternov se jezdí pouze jedním pruhem a sníženou rychlostí.

5.7.2017

Ještěr na okně ženu vylekal. Zasahovala policie

Zatoulaného, doma chovaného plaza - agamy vousaté, se po týdnu dočkala chovatelka z Prahy-východ, která už ani nedoufala, že zmizelého ještěra ještě uvidí. Předali jí ho policisté z Čelákovic, které přivolala 64letá žena s tím, že se na okně jejího domku pohybuje nějaký ještěr. Ten byl na místě ještě při příjezdu hlídky – a jeho odchycení se obešlo bez komplikací. 

5.7.2017

Pán žije. Mostečané se nechávají hromadně křtít na Benediktu

/FOTOGALERIE/ Skupina věřících v Mostě udržuje posvátný rituál starý přes 2000 let. Křtí lidi v přírodě jako biblický prorok Jan Křtitel.

4.7.2017

Starostka je jako baba Jaga, napsal zastupitel. Článek mu neuveřejnili

Zpravodaj neslouží k osobním útokům mezi zastupiteli, brání se radnice v Neštěmicích v Ústí nad Labem.

4.7.2017

Festival KoresponDance oživí zámek, náměstí i areál u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou – Hned čtyři světové premiéry nabídne letošní ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla KoresponDance. Čtyřdennímu setkání budou patřit nejenom venkovní a vnitřní prostory zámku včetně těch běžně nepřístupných, ale i areál u Pilské nádrže či samotné náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou.

4.7.2017

Policisté předvedli svůj nový supersport. Brázdit silnice začne už tento týden

/VIDEO/ Jaké to je projet se v novém policejním supersportu BMW i8 v úterý poznala skupina novinářů. Jihomoravští policisté pro ně na vyškovském letišti připravili předváděcí akci, na které ukázali zapůjčené auto v celé jeho kráse.

4.7.2017

FOTO, VIDEO: Strongman Vytiska Sušičany nezklamal, doma vyhrál

Sušice – Náměstí obklopené lidmi čekalo na dvanáct strongmanů, kteří se zúčastnili sobotního závodu v Sušici. Diváci měli rovněž možnost porovnat, jaké svalovce máme v Čechách a jací jsou v zahraničí.

4.7.2017

V Bílovci by mohl stát velkolepý zábavní park

Podnikatelskou zónu za areálem hřiště v Ostravské ulici si pro výstavbu zábavního parku pro rodiny s dětmi vybrala pražská společnost jako jedno z nejvhodnějších míst na severní Moravě.

4.7.2017

OBRAZEM: I letos budou vlát na radnicích moravské vlajky

Třebíčsko – Již tradičně se budou 5. července na státní svátek Dne slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje vyvěšovat moravské vlajky. Do akce se zapojí i obce a města na Třebíčsku, včetně Dalešic, Hrotovic, Jemnice, Moravských Budějovic, Náměště nad Oslavou nebo Okříšek.

4.7.2017

Lidé do kašny házejí odpadky, perou v nich prádlo. Údržba? Až půl milionu ročně

/ANKETA/ Největší problémy s vodními zařízeními v Brně mají správci kašen s odpady od lidí. Náročnost jejich údržby závisí i na počasí nebo na tom, jak se k nim lidé chovají. Někteří do nich jen házejí věci, které patří do koše. Jiní zacházejí o krok dál.

4.7.2017

Začíná výluka na železniční trati do Prahy. Přinese dva roky strastí

Cestující na železniční trati z Kralup nad Vltavou do Prahy čekají dva roky dopravních komplikací. V noci na úterý totiž začala další etapa rekonstrukce pražského Negrelliho viaduktu, spojujícího Karlín a Bubny. Některé z vlaků proto cestující až na Masarykovo nádraží nedovezou.

4.7.2017

Ukradená socha vojáka od Rohlenky? Chráněnou plastiku odvezli na odborný průzkum

Slavkov u Brna, Tvarožná – Minulý týden se v Tvarožné na pomezí Brněnska a Vyškovska strhlo pozdvižení. Zmizela socha granátníka, která roky stála u nedaleké Rohlenky. „Mysleli jsme, že ji někdo ukradl,“ řekl místostarosta Pavel Šťastný. Obavy místních byly ale zbytečné.

4.7.2017

Ve Skalákově mlýně začíná Magorovo Vydří

Meziříčko - Undergroundový festival Magorovo Vydří se od úterý do neděle koná na Skalákově mlýně u Meziříčka.

3.7.2017

Šestadvacetiletý zpěvák zkolaboval přímo při koncertě, v nemocnici pak zemřel

Tragicky skončil pro místní kapelu Supersonic sobotní koncert v prostorách čáslavské Diakonie. Její zpěvák a frontman Jan, zvaný Péši, totiž v průběhu večerního koncertu v rámci Rockfestu Čáslav zkolaboval přímo na pódiu. 

3.7.2017

Meziříčský zámek představil návštěvníkům obnovené unikátní fresky

Velké Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Sál s unikátní freskovou výzdobou mohou nyní obdivovat návštěvníci velkomeziříčského zámku. Nejstarší malby, jež znázorňují rytířský souboj, se datují před rokem 1300.

3.7.2017

Z populární mazací tramvaje se nově stal i kropicí vůz

Praha – Mazací tramvaj určená k promazávání nejvíce namáhaných úseků kolejí (a jejíž průjezd Prahou přiměje zvednout oči snad každého, kdo nekouká do země nebo nezírá na mobil), má od pondělka novou funkci: ve zkušebním provozu kropí zatravněné úseky kolejí, pokud nemají vlastní zavlažování.

3.7.2017

Ostrava má další kuriozitu. O kalendář Chyť si svou tramvaj je velký zájem

/FOTOGALERIE/ Letošní jaro v Ostravě se neslo ve znamení častých dopravních nehod tramvají, povětšinou s osobními automobily, jejichž řidiči při odbočování nedali přednost v jízdě. Bouralo se v podstatě denně.

3.7.2017

Proč je metro zavřené? Bude trvanlivější a tišší

Praha – Vytrhaný kus kolejiště metra i hodně již udělané práce. To bylo v pondělí vidět v tunelu trasy C u stanice Muzeum. Kvůli výměně pražců a dalším pracím jako jsou výměny dilatačních spár před Nuselským mostem a konzol napájecí koleje zůstane až do neděle mimo provoz centrální část červené linky, která patří k nejfrekventovanějším. Znovu se rozjede 10. července. Záměrně se pracuje v období svátků, kdy se méně jezdí do práce, navíc si hodně lidí bere dovolenou a Praha se vyklidňuje.

3.7.2017

Na pernštejnské slavnosti svezou výletníky parní vlaky

Žďársko 3. července – Návštěvníci Slavností pernštejnského panství, kterým bude ve středu 5. července patřit hrad Pernštejn u Nedvědice, se tam mohou svézt i historickými parními vlaky. České dráhy (ČD) je do Nedvědice vypraví z Havlíčkova Brodu a z Brna.

3.7.2017

FOTO: V Libochovicích vystavili egyptskou mumii

Libochovice - Nová výstava představuje posledního majitele libochovického zámku, hraběte Johanna Josefa Herberstiena. Uvidíte i artefakty ze starého Egypta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení