Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

11.9.2017

Projekt Obědy do škol zkrachoval. Není zájem

Téměř bez zájmu reagovali rodiče dětí ze sociálně slabých rodin na projekt Obědy do škol.

11.9.2017

Letadlo v Mošnově sedlo na břicho. Vyprošťovali ho specialisté ze zahraničí

/FOTOGALERIE/ Tým hasičů Letiště Leoše Janáčka v Mošnově vlastní unikátní vyprošťovací techniku, kterou si uplynulý týden mohli vyzkoušet specialisté ze zahraničí.

10.9.2017

V Kácově se utkali jedlíci švestkových knedlíků

/FOTOGALERIE/  Již posedmé patřilo nádvoří kácovského zámku posvícenskému jarmarku, který se koná vždy 3 neděle po kácovské pouti. Město ve spolupráci s místními hasiči, Sokolem a spolkem Kopretinka připravil kulturní program s tradičními soutěžemi pro malé i ty odrostlejší.

10.9.2017

Na železnici vzpomínali na zlaté časy

Koupit si lístek, najít správné nástupiště, nastoupit do vlaku, pohodlně se posadit a dojet na místo určení. Takhle zná vlakovou dopravu většina cestujících. Co se děje ale děje v pozadí toho všeho?

10.9.2017

Streetartový festival v Olomouci: pouliční umělci doslova řádili

/FOTOGALERIE/ Hned tři velkoformátové malby ozdobily o víkendu zdi u protihlukového valu na Velkomoravské ulici v Olomouci. Pracovali na nich čeští i zahraniční umělci v rámci desátého ročníku streetartového festivalu. 

10.9.2017

Půl metráku nábojnic a vzácné pokladničky. Les skrýval sudetské artefakty

Najít jednu pokladničku, do kterých se vybíraly peníze na pomoc německým vojákům v druhé světové válce, je vzácnost. Les za Studánkou na Tachovsku ale skrýval doslova poklad.

10.9.2017

Trest jako druhá šance? Ve Valdicích můžou studovat i pracovat

V nejtvrdší věznici v Česku sedí dlouhodobě a doživotně odsouzení trestanci, nebo recidivisté. Každý však může dostat šanci a polepšit se. Kurzy, které absolvují, jim mají pomoci získat po propuštění zaměstnání a předcházet recidivě. Někteří získají i výuční list.  

10.9.2017

OBRAZEM: Ostřílení muži se utkali na pekelných strojích

/FOTOGALERIE/ Na pekelných strojích se v obci Slabčice v rámci Fichtl cupu v sobotu 9. září utkali nejen nejsilnější a nejostřílenější muži, ale s nástrahami místní tratě se popasovaly také děti a ženy. Svátek neobyčejného sportu oslavili na jedničku. Více ve fotogalerii.

10.9.2017

OBRAZEM: Na setkání retro vozidel nechyběly velorexy ani vozidla příslušníků VB

/FOTOGALERIE/ V kempu Žralok na Prostějovsku se sjela historická vozidla, které mají mnozí z nás ještě v živé paměti. Podívejte se na stroje, z druhého ročníku Moravského setkání motorek a automobilů RVHP. Více ve fotogalerii.

9.9.2017

Seniorům hořela střecha nad hlavou. Oheň zapálila zřejmě rachejtle baníkovců

/FOTOGALERIE/ Požární poplach vytrhl všech 197 obyvatel Domova s pečovatelskou službou (DPS) Kamenec z pátečního večerního klidu a mnohé už i ze sna. Nedávno evakuaci trénovali. Tentokrát to však bylo na ostro.

9.9.2017

Dočkají se Středočeši 107 záchytných parkovišť P+R?

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ – Už aby to bylo – zvlášť když kolony se zdají být den ode dne delší, a navíc Praha zavádí nové a nové modré zóny. Tak mohou středočeští řidiči komentovat informaci ze čtvrtečního jednání středočeských radních o tom, že kraj zkoumá107 lokalit, kde by mohla být vybudována parkoviště typu P+R. Tedy parkovací stání, kam lze dojet autem a pohodlně zaparkovat – a k cíli pokračovat hromadnou dopravou. 

9.9.2017

Mezi masáky se vloudila muchomůrka tygrovaná. Manželé ji snědli

Český Krumlov - „Nesbírejte masáky!“ varuje nyní všechny houbaře čtyřiapadesátiletý Tomáš Šimek z Českého Krumlova, který má čerstvě za sebou velmi krušné chvíle. Spolu s masáky totiž snědl také muchomůrku tygrovanou.

9.9.2017

Záchranáři s pohnutou minulostí. Čtyřnohý Jack bude soutěžit na mistrovství psů

Malý desetiletý kříženec Jack a čtyřletá labradorka Tereza. To jsou vítězové Závodu záchranných psů v Jablonném v Podještědí.

9.9.2017

OBRAZEM: Dračí lodě zavítaly do Kolína již po jedenácté

Kolín - Bubenická show v amfiteátru na Kmochově ostrově zahájila jedenátctý ročník závodů Dračích lodí v Kolíně. Ty se konaly v sobotu 9. září od 10 hodin. Samotné závody odstartují o půl hodiny později. Pro děti byla až do dopoledne připravená Dračí pohádka loutkového divadla Ahoj a kouzelnická show.

9.9.2017

Vinobraní na Kačině přilákalo i letos davy návštěvníků

Svatý Mikuláš /FOTOGALERIE/ - Šestý ročník vinobraní a dožínek se v rámci obnovené tradice konal na Kačině. Slavnost odstartovala v sobotu 9. září v poledne za zvuku fanfár.

9.9.2017

Hvězdárna slaví stovku výstavami, přednáškami i ukrytými schránkami

Ondřejov – Nikoli stovky, ale téměř dva tisíce návštěvníků očekávají v sobotu astronomové na hvězdárně v Ondřejově na Praze-východ. Deníku to v pátek sdělil Pavel Suchan z Astronomického ústavu Akademie věd ČR, který ondřejovskou observatoř provozuje.

9.9.2017

Mladý muž poběží maraton ve Wrocławi. Vybírá tím na hospic

Litoměřice - Daniel Štraub z Litoměřic rád běhá. V neděli 10. září poběží maraton v polské Wrocławi.

9.9.2017

Závod ze Zbraslavi na Jíloviště slaví kulatiny. Jede se po padesáté

Jíloviště – Svátek motoristického sportu se po dva dny bude slavit na pomezí hlavního města a Prahy-západ. V sobotu a v neděli se koná jubilejní 50. ročník jízdy pravidelnosti historických vozidel Zbraslav–Jíloviště, jehož historie se původně začala v roce 1908 psát jako rychlostní závod v jízdě do vrchu. A fandové motorismu dobře vědí, že s minulostí (a vlastně i současností) tohoto závodu je také nerozlučně spjato jméno proslulé závodnice Elišky Junkové.

9.9.2017

Na koupališti ve Vyžlovce lovili tonoucí. Pěkně potichu, prosím!

Říčany – Vojenské plavání, které je specifické pro bojové akce. Leckdo nejspíš slyší poprvé, že taková disciplína existuje, v areálu koupaliště Vyžlovka na Praze-východ to ovšem byla realita. Od úterka do pátku pořádali říčanští hasiči za přispění kolegů z Kutné Hory součinnostní výcvik při zásazích v rámci záchranných prací na klidné hladině společně s vojáky. S příslušníky 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic na Olomoucku, jehož příslušníci působí i v zahraničních misích.

9.9.2017

Žena si zabouchla dveře bytu, kde syčel plyn. Nezapálený!

Brandýs nad Labem – Maléru, který mohl nakonec být ještě větší, než k jakému původně vyjížděli, se podařilo zabránit hasičům a policistům v Brandýse nad Labem na Praze-východ. Ve čtvrtek odpoledne volala na tísňovou linku 150 žena, která si nedopatřením zabouchla dveře od bytu – a svěřila se s tím, že si není jistá, zda nenechala zapnutý hořák na plynovém sporáku.

9.9.2017

Záhady? Jsou všude kolem nás, stačí být pozorný

Benešovsko /ROZHOVOR/ - Záhady obestírají nejedno místo v České republice. Jednou z magických lokalit je i Podblanicko s Velkým a Malým Blaníkem. Legendu o Blanických rytířích zná asi každý.

9.9.2017

Lokomotiva Adolf zdobí Masaryčku

Liberec – Dosud byla víceméně skrytá před zraky veřejnosti. Parní lokomotiva zvaná Adolf z roku 1882 byla dosud ukrytá v areálu železničního depa libereckého nádraží. Teď ji mohou konečně obdivovat všichni.

9.9.2017

Ta volnost je k nezaplacení, říká o létání s dronem Matěj Hink

Hodice – Před pár lety o nich nikdo moc nevěděl. V současné době ale zažívají obrovský boom. Filmaři je využívají k natáčení dokumentů, sociální sítě jsou plné fotek a videí, které s nimi pořídili jejich majitelé. V některých zemích už dokonce doručují jídlo, pití nebo zásilky. V budoucnosti by mohly být skvělými pomocníky třeba při dopravních nehodách. Řeč je o dronech, které nad našimi hlavami létají stále častěji.

9.9.2017

Startuje nový trh bez igelitek. Mléko vám dají do vlastní lahve

Nový farmářský trh v sobotu zahájil provoz v Praze na Řezáčově náměstí, takzvaném Heřmaňáku. Pořadatel mu dal přímo do názvu to, čím by se měl lišit od ostatních: první trh bez igelitek. Dlouhodobě nám vadí velké množství zbytečného odpadu, a to nejen na trzích, říká pořadatel Jiří Sedláček.

9.9.2017

Exstarosta a účetní se již brzy dozvědí rozsudek

Klatovsko – Do finále spěje causa dnes již bývalého starosty Zavlekova Vladislava Vaňourka (56) a jeho bývalé účetní Martiny Kotlanové (45), kteří měli připravit zavlekovskou obecní pokladnu o více než dva miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO
9.9.2017

Hradiště žije slavnostmi vína a otevřených památek. PODÍVEJTE SE

Průvodem několika tisíc krojovaných začal v sobotu dopoledne 15. ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Slovácký deník je při tom a bude pravidelně přinášet fotogalerie, videa a zajímavosti.

8.9.2017

Lov kachen na rybníce vyvolal emoce. Střílet se má přímo v obci

Vlnu nevole mezi místními obyvateli vyvolal plánovaný sobotní lov kachen na místním rybníce. Tam jsou totiž toho času labutě se čtyřmi mláďaty, která podle místních ještě nelétají. Stejně jako Český svaz ochránců přírody se obávají situace, že střelba na nevelkém rybníce labutí rodiče vyžene, a ti už se nemusejí k mláďatům vrátit.

8.9.2017

Muž vypadl z okna budovy ČT na Kavčích horách. Oživit se ho nepodařilo

Po patnácté hodině vypadl muž z okna budovy České televize na Kavčích horách. Na místo vyrazila policie a záchranáři. Mužův stav však byl velmi vážný a i přes snahy ho oživit, svým zraněním podlehl. V pátek odpoledne o tom informoval server Idnes.cz

8.9.2017

Hejtmani odmítli mýto na silnicích prvních tříd

Františkovy Lázně – Mýto na silnicích 1. tříd, financování oprav místních komunikací a nedostatek kvalifikované pracovní síly.

8.9.2017

Požehnané pivo. Papež František přijme více než sto lahví Budvaru

Budějovický Budvar vaří speciální várku pro hlavu katolické církve. Je to poprvé, co v Budějovicích vaří pivo pro Vatikán.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení