VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

10.5.2017

Přestavbu problémové křižovatky do tvaru fazole kraj odkládá. Kvůli nové studii

Brno /INFOGRAFIKA/ – Na plynulou a bezpečnou jízdu z centra města k Brněnské přehradě či do zoologické zahrady si řidiči zatím počkají. Složitá křižovatka Bystrcké a Kníničské ulice, v níž auta překonávají semafory a tramvajové koleje, bude nadále kolonami komplikovat řidičům cestu z centra do Bystrce a naopak. Plány na přestavbu křižovatky, o kterých Brněnský deník Rovnost informoval na konci loňského roku, zastavilo vedení Jihomoravského kraje.

10.5.2017

Ledová plocha s pukem. Legenda Bubník se dočká náhrobku na čestném pohřebišti

Brno – Pojmenovali po něm tramvaj, nyní se sportovní legenda Vlastimil Bubník dočká náhrobku na čestném pohřebišti ústředního hřbitova. „Schválili jsme jeho pořízení," potvrdil náměstek primátora pro majetek Richard Mrázek.

10.5.2017

Vesnice roku: o zlatou stuhu a miliony na rozvoj usiluje 16 obcí z jižní Moravy

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Šestnáct obcí z Jihomoravského kraje usiluje o prestižní titul Vesnice roku 2017. Nejvíce zástupců má v soutěži Hodonínsko.

10.5.2017

Včely nejsou v kondici. Jarní med bude vzácností

Třebíčsko – Obrovské úhyny včel hlásí chovatelé z různých koutů republiky. „Jeden kolega z Jaroměřic nad Rokytnou měl 300 včelstev, 60 mu uhynulo. Špatně jsou na tom všichni včelaři," upozornil předseda okresního výboru Českého svazu včelařů v Třebíči Josef Hrnčíř.

9.5.2017

Ve Žďáře bude plno. Svatojánská pouť začíná

Žďár nad Sázavou - Opět po roce patří prostranství u žďárského zimního stadionu vyhlášené svatojánské pouti.

9.5.2017

O Chotkův pohár soutěžil také vůz Marlene Dietrich

Velké Březno - Jediný vůz z USA v klání O pohár hraběte Chotka byl Auburn Speedster 1936 Jaroslava Mayera. Měla ho slavná herečka, hrál také v show u Madonny.

9.5.2017

Brno ruší cenovou mapu pozemků. Byla matoucí a zastaralá, říká město i developer

Brno – Nesloužila svému účelu a Brno ji využívat nemohlo. Brněnští radní v úterý rozhodli o zrušení cenové mapy stavebních pozemků. „Cenová mapa není podle současných zákonů závazná a pro Brňany může být spíš matoucí než přínosná," zdůvodnil náměstek primátora pro majetek a investice Richard Mrázek.

9.5.2017

Vyklizený Prior ve Zlíně: má v něm být luxus

/FOTO, VIZUALIZACE/ Obchody v přízemí budou ve zlínském Prioru fungovat do konce června. Potom se na jednu z dominant Zlína vrhnou ve velkém dělníci.

9.5.2017

V areálu březnických technických služeb vypukl požár

Požár zasáhl v úterý odpoledne areál technických služeb v Březnici. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Příbrami, pomáhali jim i dobrovolní hasiči z Rožmitálu, Březnice, Hvožďan. Byly povolány i další jednotky v rámci mezikrajské výpomoci z jižních Čech, protože byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Proč? Proto! Demonstrace proti Zemanovi a Babišovi má zelenou

Demonstrace v Brně proti prezidentu Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi, která je naplánovaná na středeční odpoledne, bude. Organizátor akce Jan Pobořil se totiž dohodl s vedením městské části Brno-střed. 

9.5.2017

Pouťový víkend ve Žďáře nabídne nejen kolotoče

Žďár nad Sázavou – O víkendu bude Žďár žít především svatojánskou poutí. Zpestření volných dnů ale ve městě najdou i ti, které kolotoče, střelnice ani krkolomné atrakce nelákají.

9.5.2017

Spory vedou k novým volbám

Boleslavsko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

9.5.2017

Univerzita kvůli výzkumu zbuduje biobanku. Do studie už teď zapojí těhotné ženy

Jak Brňany ovlivňuje znečištěné ovzduší, nedostatek pohybu nebo třeba stres chtějí zjistit odborníci z brněnské Masarykovy univerzity. Tamní Centrum pro výzkum toxických látek v prostředí (RECETOX) proto v bohunickém kampusu do dvou let vybuduje novou biobanku. Pomoci s výzkumem mohou už nyní těhotné ženy, které chtějí rodit ve Fakultní nemocnici Brno.

9.5.2017

Světlá láká nové investory, švédská firma by mohla zaměstnat 450 lidí

Světlá nad Sázavou – Průmyslová zóna ve Světlé nad Sázavou přitahuje pozornost nových investorů. Zájem projevila i mezinárodní společnost, která patří k největším výrobcům nábytku v České republice a spolupracuje třeba s Ikeou nebo dalšími renomovanými značkami. Do pěti let by ve Světlé mohla zaměstnat okolo 450 lidí.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

VIDEO: na Zemana v Liberci lidé pískali

Hlasitý pískot, zdvižené červené karty nad hlavou, vlající tibetská vlajka. Příjezd prezidenta Miloše Zemana k sídlu Krajského úřadu Libereckého kraje nebyl úplně hladký. Před budovou postával hlouček lidí, který hlasitě dával prezidentovi při vystupování z auta najevo svůj nesouhlas s jeho dosavadní politikou.

9.5.2017

Unikátní objev v Teplicích: Archeologové našli v centru města kostel z roku 1300

To, že v Teplicích býval kostel, který odváděl papežské desátky, historici věděli. Netušili ale, na jakém místě stál a zda z něj něco zbylo. Teď mohou jásat. Objevili totiž, že kolem roku 1300 stál kostel na Zámeckém náměstí.

9.5.2017

Konec odpudivých podchodů. Čeká je výrazná proměna

Praha - Ještě letos se má zlepšit vzhled pěti podchodů, více než dalších třicet by se mohlo dočkat proměny v budoucnu. Nové cesty pod povrchem už by vznikat neměly.

9.5.2017

Petřínská alej dostane jméno. Připomene oběti totality

Praha - Zhruba 120 metrů dlouhý prostor na úpatí Petřína se dočká svého jména. Stejně tak i několik dalších ulic na okrajích Prahy. Postupně však docházejí místa pro výrazné historické postavy.

9.5.2017

Cestu starosty Varnsdorfu do Číny bude prověřovat policie

Plánovanou červnovou cestou varnsdorfského starosty Stanislava Horáčka (ANO) do Číny se bude zabývat policie. Opoziční zastupitelka Lenka Juricová totiž podala na děčínské okresní státní zastupitelství žádost o prošetření cesty. Tu starostovi města schválili nedávno zastupitelé. Horáček přiznal, že netuší, kdo jeho pobyt bude platit.

8.5.2017

V péči lékářů skončili lidé z auta, které bouralo na dálnici D1

Vysočina - V péči lékařů skončili lidé z auta, které v pondělí bouralo na 123,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místě byl i záchranářský vrtulník. 

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Velká voda v neděli zaplavila Spůli

Velká voda se v neděli odpoledne prohnala obcí Spůle u Janovic nad Úhlavou, kde se vylilo koryto potoka a zaplavilo celou náves. Do obce se sjelo devět jednotek hasičů, které na místě zasahovaly několik hodin. Průtrž mračen zaměstnala hasiče i ve Veselí a v Janovicích nad Úhlavou.

8.5.2017

Farnost připravila výstup na ochozy chrámu sv. Barbory

Kutná Hora /VIDEO, FOTOGALERIE/ – První dva výstupy na ochozy chrámu sv. Barbory, jimiž účastníci přispívají do sbírky Zvon pro Jakuba, se uskutečnily v sobotu a v neděli a oběma výpravám nakonec přálo počasí.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

Studentské protesty proti Babišovi pokračují, na středu se chystá další

Další skupinka studentů v čele s Karolínou Lukáškovou a Štěpánem Sukdolem se rozhodla protestovat proti chování Andreje Babiše a dalších politiků.

7.5.2017

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Nymbursko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

7.5.2017

Zámek v Pravoníně prodají v dražbě. Majitel je v exekuci

Pravonín /FOTOGALERIE/ - Zámek v Pravoníně stále chátrá a jeho stav je již více než katastrofický. Italská společnost, která historickou památku vlastní, nejdříve chtěla v budově zřídit penzion. Na podzim 2016 se ale objekt objevil na webových stránkách realitních kanceláří. Společnost je v exekuci kvůli nevyřízeným pohledávkám ze strany vlašimského úřadu.

7.5.2017

OBRAZEM: Plzní projel osvoboditelský Convoy of Liberty

Plzeň - O hlavní bod třetího dne Slavností svobody se postaraly stovky vozidel a lidí, kteří na ně čekali.

7.5.2017

Zubaři stávkují. Pacienty již navečer nikdo z nich neošetří

Jihlavsko - Stomatologové žádají mimo jiné vyřešení plateb za pohotovost.

7.5.2017

Před záplavami chrání Církvici stavba za miliony

Církvice – Obyvatele Církvice dlouhá léta trápily problémy se zdejším jezem. Při zvýšení hladiny na Klejnarce docházelo totiž opakovaně k zaplavování pozemků u domů. Bylo tak nutné celý problém vyřešit. Nyní se to podařilo. Konečně zde vznikla protipovodňová opatření.

7.5.2017

Nad novým sídlem kliniky zavlála glajcha plná pentlí

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Opentlená břízka, tedy glajcha, která od středy vlaje na nejvyšším místě rozestavěné nové budovy Kliniky Dr. Pírka na okraji Štěpánky, dává na vědomost, že hrubá stavba byla dokončena. Na zahájení provozu objektu, kam se přestěhuje většina ambulancí, si však pacienti počkají přinejmenším do listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies