VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

12.3.2017

Brána borců na plzeňském stadionu má jít k zemi. Prý mu nesluší

Plzeň – Brána borců: pro někoho bezcenná stavba, která už nemá u zrekonstruovaného stadionu co dělat, pro jiného zajímavý symbol, jímž kdysi nastupovali na stadion sportovci.

12.3.2017

VIDEO: Stará honda frčí dál. Díky studentům v podobě buginy

Závodní vozidlo nejdříve nakreslili, pak ho podle vlastního návrhu i sami postavili. Vysokoškolákům to zabralo přes 3500 hodin.

11.3.2017

Dálnice D1 je kvůli bourání mostu u Jihlavy uzavřena

Kvůli bourání mostu policie uzavřela dnes po 20:00 v obou směrech dálnici D1 mezi 112. a 119. kilometrem. Uzavírka potrvá do nedělního dopoledne. Objízdná trasa vede dopravu přes Jihlavu, řekla ČTK policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Silničáři most bourají kvůli jeho nevyhovující šířce.

11.3.2017

Chcete lyžovat? Na horách je ve skiareálech stále dost sněhu

Karlovarský kraj - Lyžaři ještě nemusejí balit výstroj. Jaro se už sice výrazně přihlásilo o slovo, ale na horách ještě stále vládne zima a jsou tady poměrně slušné podmínky pro vyznavače zimních sportů.

AKTUALIZOVÁNO
11.3.2017

V Hloubětíně skočil muž pod metro, část trasy B hodinu stála

Linka B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Černý most dnes odpoledne zhruba hodinu nejezdila. Ve stanici Hloubětín skočil před 15.00 do kolejiště osmačtyřicetiletý muž, který i přes okamžitou pomoc lékařů těžkým zraněním podlehl. V sobotu to řekl mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn. Kolem 16.00 byl provoz metra obnoven, informoval dopravní podnik na svém webu.

11.3.2017

Zákaz kouření je příliš tvrdý, myslí si i nekuřáci

Zákaz kouření. Tento nápis už od 31. května uvidí návštěvníci všech restaurací, hospod, kaváren, barů, klubů a dalších zařízení provozujících stravování. Plošný zákaz kouření v těchto provozovnách nařizuje protikuřácký zákon, který nedávno schválila sněmovna.

AKTUALIZOVÁNO
11.3.2017

Lidé čekali na návštěvu Strakovy akademie v Praze i hodinu

Praha - Skoro hodinu v sobotu čekali lidé, kteří chtěli zdarma vidět vnitřek Strakovy akademie na pražském Klárově, kde zasedá vláda. Prohlídka během dne otevřených dveří ke 120. výročí otevření akademie trvala krátce přes půl hodiny. Lidé mohli nahlédnout jak do pracovny premiéra, tak se podívat do zasedací místnosti vlády, jídelny a tiskového centra, místo opouštěli přes jinak nepřístupné zahrady.

11.3.2017

Lidé navrhují na Ladronce plácek pro výuku bruslení a toalety

Praha - Lidé navrhují na Ladronce plácek pro výuku bruslení a další veřejné toalety. Bruslařské dráhy by mohly být prodloužené podél Tomanovy ulice. O výsledcích ankety mezi přibližně 300 obyvateli informovala radnice Prahy 6 na webu. Park Ladronka byl součástí usedlosti ze 16. století, z níž je dnes restaurace. V roce 2004 bylo její okolí přeměněno na park s bruslařskými drahami.

11.3.2017

Boleslavská voda je díky své kvalitě český unikát

Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav vždy s příchodem roku vyhodnocují kvalitu vody v jednotlivých vodovodech. Sledování její kvality však probíhá celoročně. Jaké výsledky Boleslavsko hlásí? Kde je voda nejkvalitnější a kde by naopak bylo vhodné staré vodní zdroje raději opustit?

11.3.2017

Recept na zdraví? Stoletá oslavenkyně: Člověk má žít jednoduše a skromně

/ROZHOVOR/ Když má někdejší učitelka Blažena Šedá z Nového Města na Moravě vyplnit v dotazníku kolonku datum narození, napíše: 14. ledna 1917. Ano, počítáte správně. Paní Šedá letos oslavila kulaté životní jubileum sto let.

11.3.2017

Budou řidiči MHD měnit žárovky? ptala se karlovarská opozice

Karlovy Vary - Do ostrého sporu se dostali karlovarští zastupitelé kvůli veřejnému osvětlení. Jeho správou chtěla koalice (KOA, ČSSD, KDU-ČSL a nezávislí) nově pověřit Dopravní podnik, ale narazila na odpor opozice. Svůj návrh pak sice prosadila, ovšem za cenu tvrdé kritiky o tunelu a rozkrádání.

11.3.2017

Výměna písku i zastínění. Hřiště se chystají na jaro

Praha - Radnice se pustily do jarní údržby dětských hřišť. Na programu je úklid i výměna písku. V plánu je i výstavba nových hřišť pro pétanque, výcvik psů a workout. Hitem jara je budování zastíněných pískovišť.

11.3.2017

Zvýšení platů v rokycanské nemocnici je reálné

Rokycany - Kvůli stávkové pohotovosti vyhlášené členy Odborového svazu zaměstnanců Rokycanské nemocnice, a. s., od 1. března, bylo svolané na středeční odpoledne jednání.

10.3.2017

Unikátní nález! Zatopený sklep odhalil pravěkou amforu

Dům Josefa Beneše v historickém centru Trutnova možná posune dějiny města. Při opravě zatopeného sklepa dělníci objevili keramické nádoby, část z nich by měla pocházet až z doby bronzové.

10.3.2017

Na svátky přijedou do Prahy statisíce lidí

Praha – Čtvrt milionu turistů ze zahraničí a ještě 35 tisíc domácích. Tak se podle očekávání Prague City Tourism (PCT) zalidní metropole během deseti dnů kolem Velikonoc. Předpokládaných 285 tisíc návštěvníků představuje zhruba desetiprocentní nárůst. Po třech letech opět katolické a pravoslavné Velikonoce připadají na stejné datum, připomněla v pátek za PCT Barbora Hrubá. „K již tradičně zvýšenému zájmu o návštěvu Prahy přispívá relativně pozdní termín svátků, kdy lze očekávat i příznivé počasí pro městskou turistiku," konstatovala.

10.3.2017

Zoufalá nemocnice: V Rumburku nabízejí primáři až 200 tisíc měsíčně

Až dvě stě tisíc korun si může měsíčně vydělat primář gynekologicko – porodnického oddělení v Lužické nemocnici v Rumburku. Tomuto oddělení totiž hrozí pro nedostatek personálu na konci března zavření, nemocnice se proto snaží přilákat nového primáře vysokou mzdou. Pro srovnání – průměrný plat v Ústeckém kraji je 26 858 korun.

10.3.2017

Výstava lodí na Vltavě letos nebude, přesunula se do Letňan

Praha - Výstava lodí na Vltavě u pražského Rašínova nábřeží se letos neuskuteční. Výstavu Lodě na vodě, která na vltavské nábřeží v minulosti přitáhla tisíce návštěvníků a zároveň vyvolala kritiku kvůli omezení průchodu náplavek, pořadatelé přenesli na výstaviště v Letňanech. Na Vltavu sice chodili zvědavci, ale ne zákazníci, řekl Petr Novotný, předseda Asociace lodního průmyslu, která je provozovatelem akce. Výstava začala v Letňanech v pátek pod názvem For Boat.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

Nahlášená bomba vyhnala z Olympie 2500 lidí. Policie zasahovala i ve vlacích

/FOTOGALERIE/ Musíte okamžitě ven, oznámili policisté v pátek odpoledne zákazníkům i zaměstnancům nákupního centra Olympia v Modřicích na Brněnsku. Důvodem byl anonym, který nahlásil, že je v centru bomba. Po více než dvou hodinách se mohli zaměstnanci tamních obchodů opět vrátit dovnitř, policisté žádnou bombu nenašli. Anonym odpoledne oznámil také bombu v několika vlacích RegioJetu.

10.3.2017

Švejk je hotov. Do Kralup přijede za dva měsíce

Kralupy - Neuvěřitelný kousek se povedl kralupským nadšencům, které spojuje stejná záliba, Haškův román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Švejkovu sochu, za kterou bojovali více než dva roky, dostanou Kralupy nad Vltavou už za dva měsíce.

10.3.2017

Praha má znovu řešit oblast Strnadova zahradnictví, potvrdil NSS

Brno, Praha - Hlavní město musí znovu řešit územně plánovací dokumentaci pro oblast takzvaného Strnadova zahradnictví na rozhraní Veleslavína a Vokovic. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnosti skupiny firem. Stížnosti směřovaly proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který zrušil změnu územního plánu z roku 2012. Obsáhlý verdikt NSS je k dispozici na jeho webu.

10.3.2017

Od úterý bude omezený provoz na příjezdu k pražskému letišti Václava Havla

Praha - Od úterý bude omezen provoz u pražského letiště Václava Havla. Silnice mezi dálnicí D7 a Pražským okruhem se bude po polovinách opravovat. Tři dny na přelomu dubna a května bude Lipská ulice úplně uzavřená. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Opravy skončí nejpozději 12. května.

10.3.2017

Vlajky Tibetu vyvěsí 25 obcí a měst v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj - Po loňských tahanicích karlovarských radních, z nichž někteří nesouhlasili s vyvěšením tibetské vlajky před karlovarským magistrátem, se letos vše vrací do normálu. 

10.3.2017

Šťáhlavy chtějí vlastní pitnou vodu. Vrt na Svidné je nadějný

Šťáhlavy – „Když všechno půjde dobře, myslím si, že do dvou let bychom mohli mít svoji vodu," říká starosta Šťáhlav Václav Štětina. Obec se totiž chystá dát sbohem vodárně – může, neboť nejspíš našla vlastní zdroj, který bude dost vydatný pro Šťáhlavy i Šťáhlavice, jež k nim patří.

AKTUALIZOVÁNO
10.3.2017

V nemocnici v Ústí podlehla dívka z České Lípy meningitidě

Meningokoková infekce si vyžádala další oběť. Ve středu odpoledne jí podlehla v ústecké Masarykově nemocnici malá pacientka. Do Ústí ji převezli na infekční oddělení z českolipské nemocnice v šokovém stavu.

10.3.2017

Boleslav se možná ocitne bez územního plánu

Mladoboleslavsko – Pokud město či obec nemá platný územní plán, pro veškerou plánovanou výstavbu platí stopka a město se přestává rozrůstat. Tento stav hrozí Mladé Boleslavi.

10.3.2017

Pachatel nechal na černé skládce výplatní pásku

Ještě před pár lety bylo okolí měst a vesnic ve středních Čechách zaplaveno odpadky. V přírodě se povalovaly plné pytle, děravé gauče, staré televize nebo pneumatiky. Se zavedením sběrných dvorů se počet černých skládek snížil. Stále se ale objevují, zejména na opuštěných místech u lesních nebo polních cest.

10.3.2017

Krátkodobé pronájmy bytů? Praha chce říct ne

Praha - Místo hotelů nyní využívá řada turistů možnost sdíleného bydlení, které nabízejí služby, jako je Airbnb. Praha hodlá toto sdílení domácností omezit. Tratí totiž miliony.

10.3.2017

Do věže kostela sv. Josefa uložili historické dokumenty. Včetně staré Rovnosti

Brno /VIDEO/ – Ve čtvrtek dopoledne uložili pracovníci stavební firmy, která opravuje kostel sv. Josefa, do makovice věže dvě zapečetěné schránky naplněné historickými předměty a dokumenty. Původní schránku se starými unikáty objevili v kostele v Josefské ulici loni v listopadu. Byl v ní také výtisk Rovnosti z roku 1978.

9.3.2017

Rezignací ředitelky další školská kauza v Ostravě-Jihu asi nekončí

Manipulace, otevřené ovlivňování, opakované hlasování. Tak vypadala podle jedné z učitelek ze ZŠ Fr. Formana na Dubině volba zástupce této školy do komise pro výběr jejího nového ředitele. Radnice se podnětem začne zabývat i přesto, že se stěžovatelka nepodepsala.

9.3.2017

Policisté mají cvičení pro případ znovuzavedení hraničních kontrol

/FOTO/ - Z důvodů zajištění připravenosti Policie ČR k minimalizaci dopadů nelegální migrace do a přes Českou republiku, provedou policisté ve dnech 9. 3. až 10. 3. cvičení na státních hranicích s Polskem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies