VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

7.5.2017

Odvetnou akci partyzánů Fryšavští dodnes považují za vraždu

Fryšava pod Žákovou horou – Mnohé z tragédií, které se odehrály těsně před koncem druhé světové války, zaznamenali pouze místní obyvatelé a lidé z okolních vesnic.

6.5.2017

Tradiční Festival Gustava Mahlera navštíví špičkový barytonista Thomas Hampson

Jihlava – Na zahajovacím koncertu vystoupí symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK s holandským dirigentem Jacemvan Steenem.

6.5.2017

Nenechte si vzít svobodu a volnost, vyzýval Plzeň veterán

Plzeň - /FOTOGALERIE/ Druhý den Slavností svobody vyvrcholil pietním aktem u pomníku generála Pattona.

6.5.2017

OBRAZEM: Prameny jsou požehnány

Karlovy Vary – Pramenům v Karlových Varech se dostalo v sobotu požehnání a nová lázeňská sezona tak byla slavnostně zahájena. Postupně se stejný obřad odehraje rovněž v další městech západočeského lázeňského trojúhelníku. Následovat budou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Jáchymov.

6.5.2017

Mládě margaye v zoo oslaví tři měsíce

Jihlava - Kotě, které se narodilo letos 8. února v jihlavské zoologické zahradě se má čile k světu. Odchovem vzácné kočkovité šelmy margaye se zoo splnil velký sen.

5.5.2017

Dojemný příběh čápů z Hořátve spěje k happyendu

Hořátev /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Pokud by se rozhodli natočit hollywoodští producenti smutný příběh (snad) s dobrým koncem ze života zvířat, pak by těžko hledali inspirativnější story, než je ta čapího páru z Hořátve. Jedním dechem je ovšem třeba dodat, že na děj má zásadní vliv tým ochránců přírody ze Záchranné stanice pro zraněná zvířata na Huslíku.

5.5.2017

OBRAZEM: Benešovští skauti uctili oběti nacismu

Benešov – Pietní vzpomínky a uctění památky obětí nacismu se zúčastnili jak benešovští skauti a občané Benešova, tak zástupci vedení města. V pátek od 10 do 12.30 hodin společně obešli všechna pamětní místa v Benešově vytvořená k upomínce lidí zemřelých za dobu světových válek. Pietní akci věnovalo město Benešov ke 72. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Československa spojeneckými armádami.

5.5.2017

Složky IZS cvičily záchranu raněných z havarovaného autobusu

Benešovsko /OBRAZEM/ – Umějí členové složek Integrovaného záchranného systému poskytnout včas a správě první pomoc lidem z havarovaného autobusu? Právě na to dalo odpověď taktické cvičení IZS. Konalo se včera na silnici u Bořeňovic na Benešovsku a zúčastnili se ho jak zdravotníci, tak hasiči a policisté.

5.5.2017

Zmizení nazdobené májky vyvolalo v Hradišti poprask

Odpoledne ji postavili, večer už byla pryč. Mnichovohradišťskou májku místní nedokázali uhlídat, a tak jim ji podle dávné tradice vyfoukla parta mládenců z Ptýrova. Šlo o rychlou akci, která nezabrala víc než minutu. Ani strážníci nestihli zasáhnout, i když se to odehrálo přímo v záběru městských kamer.

5.5.2017

Národní cítění: pomáhají ho udržovat skauti i baráčníci

8. května. Konec druhé světové války. Den vítězství, nebo prostě den volna navíc? Občas můžeme zaslechnout názory, že české národní cítění není zrovna silné. Je to ale pravda? Záleží, koho se ptáte.

5.5.2017

Zastupitelé nebyli spokojení, starostku Vílance odvolali

Vílanec - Lenka Maršánová, dnes už bývalá starostka Vílance, šla minulou středu 26. dubna na jedno z běžných zasedání zastupitelstva. Počítala s tím, že projednávání nezbytných záležitostí bude otázkou jedné hodiny. To se ale přepočítala.

5.5.2017

Agresivní psi prokousali policistům pneumatiky

Kralupy – Na dva volně pobíhající psy narazili kralupští policisté ve středeční noci v Libušině ulici. Protože byla zvířata velmi agresivní, pronásledovali je městem, aby nikomu neublížila.

4.5.2017

Při hromadném pádu cyklistů několik zraněných, zasahoval vrtulník

Čtvrteční závod v dráhové cyklistice Grand Prix Czech cycling federation 2017 na prostějovském velodromu narušil hromadný pád cyklistů.

4.5.2017

Záchranářům má pomoci expert na komunikaci. Odboráři trvají na odvolání ředitele

Jižní Morava – Záchranka potřebuje manažera lidských zdrojů. Tímto závěrem skončilo jednání zástupců Jihomoravského kraje s ředitelem zdravotnické záchranné služby v kraji Milanem Klusákem a předsedou odborů Bohuslavem Zrzou.

4.5.2017

Na dřevorubce spadla velká větev, na místě zemřel

Liščí – Tragédie se ve středu odpoledne stala v lese u vesničky Liščí na Klatovsku. Zahynul tam dřevorubec.

4.5.2017

Hladoví vlci opět útočí. Pro ovce přišli až do vsi

Nelítostní vlci, žijící v lesích na Broumovsku, opět surově zaútočili. Tentokrát si vybrali ovce farmáře Jana Šefce z Lachova nedaleko Teplic nad Metují. Několik zvířat napadení nepřežilo, další kvůli poranění zřejmě nedožijí dalšího dne.

4.5.2017

Kolínští sociální demokraté vyzývají ministryni k odstoupení z kandidátky

Kolín – Zásah policie na ministerstvu školství a obvinění dvou podřízených ministryně Kateřiny Valachové v souvislosti s rozdělováním státních dotací vyvolal silnou nevoli v řadách kolínských sociálních demokratů.

4.5.2017

Archeologové našli v Klementinu zbytky zdí a raně středověký hrob

Praha - Archeologové našli v Klementinu další cenný doklad dávného osídlení této lokality u vltavského břehu. Pod halou služeb, nejznámějším místem pro návštěvníky Národní knihovny, se našly části zdiva stavby ze 13. století. Mohla patřit ke středověkému dominikánskému klášteru, jehož části objevili archeologové v minulých letech. Významné jsou podle nich i doklady staršího osídlení. Jsou jimi slitky barevných kovů i výrobních zařízení, které dokládají, že už ve 12. století na místě pracovali kovolitci a další řemeslníci.

AKTUALIZOVÁNO
4.5.2017

O tři čtvrtě roku. Studie o poloze nádraží má další zpozdění a asi se i prodraží

Brno – Kdy bude jasné o poloze brněnského hlavního nádraží není stále jasné. Pomoci s rozhodováním má studie proveditelnosti, která hodnotí možné varianty rekonstrukce na současném místě, nebo stavbu nového nádraží v posunutých variantách. Po přesunu únorového termínu na květen ale nyní přišel další odklad. Na konec listopadu.

4.5.2017

Policie pátrá po patnáctileté Marii Karchňákové z Krásné Lípy

Děčínsko - Policisté pátrají po Marii Karchňákové. Naposledy byla viděna 20. dubna, kdy odešla z domova v Krásné Lípě.

4.5.2017

Batole uvěznilo matku na balkoně, vysvobodili ji hasiči

Dramatické okamžiky zažila maminka jedenapůlletého syna ze Slaného, kterou chlapeček zavřel na balkoně ve třetím patře bytového domu. Vše se odehrálo před několika dny ve Slaném v Raichlově ulici. Jak potvrdila mladá žena, šla si podle svých zvyklostí vypít kávu na balkon, aby měla chvilku pro sebe a navíc malý nepobíhal kolem horkého nápoje.

4.5.2017

Podnikatel pronajme tři bytové domy Romům. Sousedé se bojí problémů

Lokalitu ve Slezské Ostravě známou coby Salma hodnotí tamní usedlíci jako klidné místo k životu. To by se podle nich ale mohlo změnit. Residomo prodalo tři bytové domy v Kovařovicově ulici podnikateli, který je hodlá pronajímat romským rodinám.

4.5.2017

Světelný roj proběhl skrz zoologickou zahradu

Jihlava - Jihlava přivítala už podruhé noční běh Světluška, což je projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu pro nevidomé. Několik stovek závodníků s čelovkami na hlavě se vydalo z amfiteátru na tratě dlouhé tři a pět kilometrů.

4.5.2017

Tramvaje z Želivského musí pryč. Bude se pracovat

Praha – Rozsáhlé změny veřejné dopravy v oblasti frekventované křižovatky Želivského přinese během prodlouženého víkendu oprava tramvajové trati. Jsou s tím spojena obousměrná omezení v podobě dočasné změny trasy i zastávek. S platností od pátečního večera – zhruba od 20. hodiny – do noci na sobotu (s předpokládaným ukončením asi půl hodiny po půlnoci) to nejprve bude v úseku úseku Želivského–Vozovna Strašnice.

4.5.2017

Už jen skalní příznivci. Zájem o mléko z automatů klesá, nepomáhá ani zlevnění

Blanensko, Vyškovsko – Lidé z regionu nakupují mléko raději v obchodech než přímo od výrobců.

4.5.2017

Zadlužená exstarostka Čejče se odstěhovala. Věřitelé požadují víc než 22 milionů

Čejč – Dramatické funkční období má za sebou doktorka práv a bývalá starostka Čejče na Hodonínsku Marta Výmolová. Před patnácti měsíci ji odvolali zastupitelé, pak kvůli exekuci přišla o dům. Potom se zhroutila a v březnu s ní zahájil krajský soud insolvenční řízení.

4.5.2017

Chlapec zameškal pět set vyučovacích hodin. Matce hrozí až dva roky vězení

Strážnicko – Strážničtí policisté zahájili trestní řízení s jedenačtyřicetiletou matkou mladistvého chlapce. Podezřívají ji z ohrožování výchovy dítěte.

4.5.2017

Pilot studentské formule: Zrychlení se nedá porovnat s ničím na silnici

/FOTOGALERIE/ V týmu je nás teď celkem dvacet a stejný počet lidí se svého času hlásil i na post pilota. Při konkurzu na simulátoru jsme ale uspěli pouze tři, uvádí student ČVUT, pocházející z Kunčiček u Bašky na Frýdecko-Místecku.

4.5.2017

Sluneční hodiny v Třešti prochází velkou opravou

Třešť – Největší slunčení hodiny ve střední Evropě prochází generální opravou. Řeč je o hodinách, které stojí na náměstí T. G. Masaryka v Třešti. Každoročně se na nich dvakrát mění čas.

4.5.2017

Přes Mládežnickou a Gottwaldovu na Sokolovskou. Bude to tu zas

Praha – Pamatujete si, jak se kdysi cestovalo metrem z Kačerova na Sokolovskou? Do dnešní zastávky Florenc, kdy bylo možno vystupovat i nastupovat třeba na Mládežnické (dnešním názvem Pankrác) nebo ve stanici Gottwaldova, jak se tehdy říkalo stanici Vyšehrad?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies