Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dodatečný komín můžete postavit během jediného dne

Důvodů výstavby dodatečného komína je více.  V některých stavbách zejména z 90. let komín chybí úplně a vytápí se elektřinou. Někde je komín napojený na hlavní zdroj vytápění a majitelé touží po doplňkovém zdroji tepla v podobě krbu.

12.9.2017
SDÍLEJ:

Lehké nerezové komíny nemusíte vést střechou. Naopak je možné je i bez základů přichytit na fasádu. Vyhnete se tak nežádoucímu nepořádku v domácnosti, který doprovází jakákoliv větší stavební úprava.Foto: Schiedel, s.r.o.

Vytápění dřevem – komfort, úspora a nezávislost

Sednout si večer k plápolajícímu krbu je snem mnoha lidí. Doplňkové vytápění dřevem není pouze o příjemných chvílích, ale i o nezávislosti na externích dodavatelích energie a celkové úspoře za vytápění. Nejnovější studie ukazují, že využívání doplňkového vytápění dřevem napomáhá optimalizovat energetickou náročnost budovy, neboť se snižuje podíl neobnovitelné energie na vytápění. Pokud budete využívat lokální snadno dostupné palivo, stanete se navíc nezávislými na externích dodávkách tepla. Navíc si zajistíte maximální komfort mimo topnou sezónu nebo při výpadcích energie.

Posezení u plápolajícího krbu vás dokonale uvolní a prohřeje po náročném pracovním dni.

Bezproblémová a rychlá výstavba 

Dodatečná instalace komína může být poměrně komplikovaná a nákladná záležitost. Jistě máte hrůzu z toho, že se váš zabydlený dům opět promění ve staveniště, neboť při vestavbě komínu do interiéru budete provádět otvory ve stropech a střeše. Přitom existuje několik způsobů, jak to vyřešit takříkajíc bezbolestně, a přitom velmi elegantně. Vedení komínového tělesa lze například provést zavěšením lehkých nerezových komínů na fasádu nebo přiznanou nerezovou konstrukcí v interiéru.

Dodejte svému interiéru zajímavý industriální nádech

Nerezový komín Schiedel Permeter je ideální pro vytváření spalinových cest složitějších tvarů.

Společnost Schiedel, s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů již 70 let, má ve svém portfoliu několik variant, které se hodí na dodatečnou dostavbu komína. Velmi elegantní variantou je univerzální, lehký a odolný komín s integrovanou keramickou vložkou Schiedel Kerastar, který představuje konstrukčně jedinečný univerzální systém vhodný pro všechny typy spotřebičů pracujících v podtlaku a pro všechny druhy paliv, pro nízké i vysoké teploty. Všechny díly systému se vyznačují nízkou hmotností a mohou být montovány přímo na nosnou stěnu bez nutnosti základu. Pokud přiznáte komín v interiéru, dodáte svému domovu zajímavý industriální nádech. Další variantou je cenově výhodný nerezový komín Schiedel Permeter, který je nabízen ve třech barvách – bílé, šedé a černé. Je možné ho sladit s interiérem, případně ho barevně naopak odlišit. Schiedel Permeter je oblíbenou variantou v případě, že je nutné vytvořit spalinovou cestu složitějšího tvaru.

Výhody lehkých nerezových komínů:    

  1. Jsou lehké, nevyžadují výstavbu základu                    
  2. Mohou být použité v interiéru nebo mohou být vedeny po fasádě, bez složitých stavebních úprav   
  3. Montáž je prováděna suchým způsobem              
  4. Umožňují i složité tvary spalinových cest, zejména v průmyslu                                                                          
  5. Jednovrstvý typ je možno použít na vyvložkování stávající nevyhovující spalinové cesty.   

 
Připraveno ve spolupráci s firmou Shiedel, s.r.o.

 

Autor: Redakce

12.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Češi jsou ve srovnání s Evropany ranní ptáčata

Ilustrační foto.
15

Jaké budou moderní sklady? Plné robotů a 40 metrů vysoké

Autistů přibývá. Terapii musí rodiče platit sami

Rvalo mi to srdce, vzpomíná na období před dvěma lety Magdaléna Čížková. Její dcera Markétka byla dlouho vysněným dítětem, které dělalo rodině jen radost. Zvládala první slova, vesele ukazovala předměty, rozpoznávala zvířátka. Jenomže pak přišel zlom. „Najednou jako by nám oslepla a ohluchla,“ popisuje maminka.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Geolog: Sesuvy na trase přes České středohoří nikdy hrozit nepřestanou

Posudky geologické služby v 90. letech umístění dálnice právě sem zásadně zamítaly. Zároveň navrhovaly mnohem bezpečnější řešení. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení