VYBERTE SI REGION

Středočeský kraj

OBRAZEM: Beroun uctil památku upáleného učence

Beroun - V pondělí uplynulo přesně 600 let, kdy byl v Kostnici upálen další český učenec Jeroným Pražský. Tento velký učenec, theolog a filozof ve své době i často procházel Berounem. Město se proto rozhodlo připomenout jeho odkaz a vzdát čest jeho památce.

Dohoda s Povodím Vltavy o sekání trávy? Radní v Rakovníku: Není to možné

Rakovník - Nejpozději do konce května by měla být posekaná tráva u památné aleje kolem Rakovnického potoka. Řekl to místostarosta města Miroslav Samaš (ANO) s tím, že věc nejde v tuto chvíli řešit jinak.

Nehoda na obchvatu Čáslavi skončila smrtí spolujezdce

Čáslav /FOTOGALERIE/ - K těžké dopravní nehodě, která pro jednoho z aktérů skončila tragicky, došlo na obchvatu Čáslavi na Kutnohorsku. Příčiny a míra zavinění jsou předmětem šetření. Již nyní je ale jisté, že v tomto případě nesehrál roli alkohol. Provedené dechové zkoušky u řidičů byly negativní.

Profesionální hasiče na rozhledně Bohdanka 'jistila' dvojice záchranářů

Bohdaneč /FOTOGALERIE/ - Fyzickou zdatnost profesionálních hasičů prověřila opakovaně vyhlídková rozhledna Bohdanka, která se tyčí u obce Bohdaneč na Kutnohorsku. Na účastníky nejdříve čekalo sedm disciplín. Ve finále museli zdolat schody do nejvyšší výhledové části rozhledny, kde byla pro jistotu připravená dvojice záchranářů.

Lidem v územním plánu vadí jižní obchvat Berouna

Beroun - Už jen do středy 1. června lze podat připomínky a námitky k územnímu plánu Beroun. Právě k němu se konalo veřejné projednávání, kterého se zúčastnilo několik desítek občanů. Jednou z nich byla i Alena Veleva. Spolu s dalšími občany se staví proti takzvanému jižnímu obchvatu města.

Hasiči si ověřili průjezdnost ulic v Kladně. Potvrdilo se, že stav je tristní

Kladno - Profesionální hasiči z Kladna provedli test průjezdnosti některých ulic ve městě. Výsledky potvrdily jejich zkušenosti z dřívější praxe. Některé komunikace jsou pro hasičskou techniku průjezdné jen s velkými obtížemi nebo vůbec.

Slavné vily ve Středočeském kraji připomíná jedinečná výstava 
v Nymburce

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Tak početný 
a hodnotný soubor vilové architektury, jaký se zrodil 
v uplynulých sto padesáti letech ve středních Čechách, nemá rovnocenný protějšek v jiných regionech České republiky. Proto se stal po zásluze námětem pro knihu s názvem Slavné vily Středočeského kraje a podle ní zpracovanou putovní výstavu.

Motor zaburácel a stoletý dvouplošník v Mladé Boleslavi vystoupal k nebi

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Nadační fond Letadlo Metoděje Vlacha pokřtil s velkou slávou v Mladé Boleslavi svou jedenáctou repliku, francouzský letoun Morane Saulnier BB z roku 1915. Motor zaburácel, mohutná dřevěná vrtule se na první pokus roztočila a stroj se ponořil do oblaku modravého dýmu.

Fiktivní požár zachvátil střechu rehabilitačního ústavu v Kladrubech

Kladruby /FOTOGALERIE/ - Rehabilitační ústav v Kladrubech na Benešovsku zažil taktické cvičení jednotek požární ochrany. Fiktivní požár vznikl mezi půdní vestavbou a půdou, poté se rozšířil na střešní konstrukci. Vrchní sestra ve čtvrtém patře zjistila silné zakouření a následný požár.

Hledač kovů z Kladna nalezl v rozdělovském lese munici z války

Kladno - Dvakrát v rozmezí jen několika dnů narazil se svým detektorem kovů šestadvacetiletý muž z Kladna v rozdělovském lese nedaleko Vašíčkovy ulice na nevybuchlou munici ze druhé světové války. V obou případech se zachoval správně a nález oznámil policistům.

Zahájení sezony ve vojenském muzeu v Lešanech halila mračna prachu

Lešany /FOTOGALERIE, ROZHOVOR, ANKETA/ - O něco málo méně lidí, než bylo v dřívějších letech běžné, přivítalo v sobotu novou návštěvnickou sezonu ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou na Benešovsku. 

Kroupy v Pečkách a okolí: lidé prožívali strach a tísnivé pocity

Kolínsko /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Strach a tísnivé pocity prožívali v sobotu lidé v Pečkách a okolí. Okolo šestnácté hodiny totiž tento region na Kolínsku zasáhlo silné krupobití a déšť. „Večerní program rušíme," zaznělo z úst pořadatelů pečecké setkání s názvem Jede, jede mašinka, která se do bouřky těšila teplému počasí a velké návštěvnosti.

Interna nabízí pacientovi komplexní pohled na jeho potíže

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - „Interna je základní specializační obor, který se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí vnitřních onemocnění," uvedl na začátku rozhovoru primář interny Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi Roman Košek. Co všechno se na jeho oddělení řeší?

Optimistický termín zprovoznění dálnice D3 přes Benešovsko je za dvanáct let

Benešovsko /VIZUALIZACE/ - Zhuštěný provoz po hlavní silnici Mirošovice - Tábor budou muset motoristé a obyvatelé kolem ní přetrpět minimálně dvanáct let. Pokud se opakovaná příprava středočeského úseku dálnice D3 nezpozdí, předpokládá Ředitelství silnic a dálnic zahájení stavebních prací v roce 2024 a zprovoznění o čtyři roky později.

O nejkrásnější rozkvetlá okna soutěží nyní v Josefově Dole

Josefův Důl - Jednou z nejrozkvetlejších obcí na Mladoboleslavsku se v následujících měsících zřejmě stane Josefův Důl. Proč? Bytová komise a komise životního prostředí totiž vyhlásila soutěž o nejkrásnější rozkvetlá okna. Uzávěrka je poslední prázdninový den, tedy 31. srpna.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.