VYBERTE SI REGION

Středočeský kraj

Areál Vodního světa v Kolíně zaplavila stovka mercedesů

Kolín /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Více než stovka vozů Mercedes Benz se sjela na parkovišti u Vodního světa v Kolíně. Nebyla to jen vozidla z kategorie veteránů, ale všechny typy aut této značky až po moderní sportovní vozy.

Plyn vyhnal z hotelu desítky lidí. Někteří nehybně leželi na schodech

Bělá pod Bezdězem /VIDEO, FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Pět hasičských a čtyři sanitní vozy se sjely do sportovního areálu Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku. Jejich posádky se tam seznamovaly s novým hotelem, ale cvičily také vzájemnou spolupráci při záchraně lidských životů.

Čtvrtstoletí Královského stříbření Kutné Hory: fanfáry se rozezní za dva měsíce

Kutná Hora /VIDEO/ - O víkendu 25. a 26. června již po pětadvacáté ožije Kutná Hora tradiční návštěvou krále Václava IV. V letošním roce navíc uplynulo 700 let od narození Karla IV., a proto jubilejní ročník tradiční akce nese motto „Na počest císařského otce".

Další těžba štěrkopísků u Neratovic? Úřad žádost pozastavil

Neratovice - Těžba štěrkopísků z výhradního ložiska nerostných surovin poblíž neratovické městské části Mlékojedy na Mělnicku hned tak pokračovat nebude. Báňský úřad pozastavil řízení o stanovení těžebního prostoru, těžební společnost totiž opakovaně nedoložila dokumenty, které jsou k vyřízení žádosti nezbytné.

Ročního popáleného chlapce transportoval vrtulník ze Slaného do Prahy

Slaný - Záchranářský vrtulník přistál ve čtvrtek krátce po deváté hodině na fotbalovém hřišti v Rabasově ulici ve Slaném na Kladensku. Posádka záchranářů přiletěla pro ročního chlapce, který se opařil horkou tekutinou. Utrpěl popáleniny druhého stupně na patnácti procentech těla.

Policisté chytili za týden přes tisíc rychlých řidičů

Praha - Pokuty v součtu se šplhající do statisíců korun rozdali v uplynulém týdnu středočeští policisté, kteří se v rámci rozsáhlé dopravní akce koordinované mezinárodní organizací policejních složek TISPOL po celých sedm dní zaměřovali zejména na rychlost jízdy, a to v obci i mimo obec.

Kralupy nad Vltavou přišly o pět strážníků, odešli do Prahy

Mělnicko - Města na Mělnicku řeší zásadní problém, jímž je nedostatek strážníků u městských policií. Nejhůře je na tom Městská policie v Kralupech nad Vltavou. Její řady podle ředitelky Evy Kostlivé nedávno opustilo pět strážníků, které zlákala náborová kampaň pražské městské policie.

Olympijské centrum v Nymburce: letos injekce 100 milionů korun

Nymburk - Sto milionů korun. To je částka, se kterou vláda počítá pro rok 2016 jako první významnou investicí do Sportovního centra v Nymburce, které se má stát jedním z olympijských center v České republice. Na Valné hromadě České unie sportu v Nymburce to potvrdili premiér Bohuslav Sobotka i ministryně školství Kateřina Valachová.

Přehrazení Berounky: svahy jsou nestabilní, hrozí zborcení

Rakovnicko - Studie Povodí Vltavy na výstavbu retenční nádrže na řece Berounce, ideálně v místech před obcí Roztoky na Rakovnicku, má podle vodohospodáře Luboše Matějky celou řadu nedostatků. Ten navíc řekl, že autoři studie určitě vědí o špatné stabilitě svahu na březích Berounky, ale na nebezpečí neměli prý příliš upozorňovat.

Středočeský kraj chce zlepšit dostupnost Brd pro Integrovaný záchranný systém

Střední Čechy - Středočeský kraj chce zlepšit dostupnost Brd pro Integrovaný záchranný systém. Podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) musí být vyřešena spojovací komunikace mezi Obecnicí na Příbramsku a Zaječovem na Berounsku. Při jednání krajského zastupitelstva řekl, že se na tom dohodl s vedením Vojenských lesů a statků.

Čtyři ordinace pro dětského lékaře jsou na Mělniku stále prázdné

Mělnicko - Mšeno, Mělnické Vtelno, Nebužely a Liběchov na Mělnicku. Tam všude nemají téměř půl druhého roku dětského lékaře. Poté, co Jan Němeček na konci roku 2014 opustil čtyři ordinace, se starostům dosud nepodařilo sehnat pediatra, který by ho nahradil.

Malý školák neutrpěl žádné zranění a místo školy navštívil babičku

Kladno - Kladenští policisté přes dvě hodiny pátrali po pohřešovaném sedmiletém chlapci, který se ve středu v ranních hodinách nedostavil na vyučování do první třídy 12. Základní školy v Brjanské ulici v Kladně, i přestože byl ke škole doprovozen svojí matkou.

Nový parkovací systém děsí obyvatele Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Po městě se začala šířit informace, že už roky plánovaný nový parkovací systém, jehož cílem je vyřešit neúnosnou situaci s parkováním v Mladé Boleslavi, začne platit už letos v září. Podle náměstka primátora Jiřího Boušky ale situace zdaleka tak jasná není. „Těžko říci," zněla jeho odpověď.

Věž hradu Křivoklát ukrývala dvě schránky staré sto třicet let

Křivoklát /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Slavnostní 
a hlavně napínavý okamžik otevření obou schránek se odehrál na velkém stole v kanceláři Petra Slabého, kastelána hradu Křivoklát na Rakovnicku. Kromě něj byli přítomni správkyně depozitáře Libuše Vokounová a investiční referent Územní památkové správy 
v Praze Pavel Potůček.

Firma AZOS se proti zastavení výroby v Nymburce i pokutě odvolala

Nymburk - „Společnost AZOS se proti rozhodnutí krajského úřadu, které považuje za nezákonné, odvolala. Stejně tak se odvolala proti udělené pokutě." To jsou aktuální slova mluvčího společnosti AZOS Karla Samce. Jde o reakci na rozhodnutí krajského úřadu, který v polovině dubna rozhodl o zastavení provozu nymburské zinkovny a lakovny.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.