Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Historický autobus propojí prohlídku zámku Svinaře s poutí

Svinaře – V sobotu 25. srpna si mohou zájemci opět prohlédnou zámek Svinaře. Nejedná se o klasické představení zařízeného honosného sídla šlechty, ale o prohlídku objektu, který je v polovině cesty mezi totálně vybydlenou ruinou a budoucím společensko-kulturním centrem severního Podbrdska.

24.8.2012
SDÍLEJ:

Zámek Svinaře Foto: DENÍK/Radka Kočová

Do doby než bude areál definitivně rekonstruován je ještě daleko. Majitel zámku a pořadatelé kulturních akcí na Podbrdsku se v této situaci rozhodli představit zámek veřejnosti. Návštěvníci si v sobotu prohlédnou park, dvůr a opravené interiéry.

Nebude chybět doprovodný kulturní program, který je z větší části stylizován do 80. let minulého století – samozřejmě s ironickou nadsázkou. Jeho součástí bude například výstava historických automobilů. Pořadatelé pamatují na seniory i na program pro děti. Pro návštěvníky z okolí bude několikrát během dne vypraven historický autobus. Ten navíc propojí Druhou prohlídku zámku ve Svinařích 
s poutí ve Všeradicích.

Historickým autobusem - Z POUTI NA ZÁMEK, ZE ZÁMKU NA POUŤ
Sobota 25. srpna 2012

Trasa jízdy historického autobusu: (Zdice) Všeradice – Nesvačily – Liteň – Leč – Skuhrov – Hatě – Hodyně – Svinaře a zpět

Přibližné časy odjezdů:
Zdice, Muzeum Výtopna: 12.30
Zdice, nádraží ČD: 12.35
Všeradice, náves: 13.10, 14.45, 17.45
Nesvačily, náves: 13.15, 14.50, 17.50
Liteň, náměstí: 13.25, 15.00, 18.00
Leč, náves: 13.30, 15.05, 18.05
Shuhrov, křižovatka: 13.35, 15.10, 18.10
Hatě, u hospody: 13.40, 15.15, 18.15
Hodyně, náves: 13.45, 15.20, 18.20
Svinaře, zámek: 13.50, 15.25, 18.25

Zpáteční jízda:
Svinaře, zámek: 14.00, 17.00, 19.30
Hodyně, náves: 14.05, 17.05, 19.35
Hatě, u hospody: 14.10, 17.10, 19.40
Shuhrov, křižovatka: 14.15, 17.15, 19.45
Leč, náves: 14.20, 17.20, 19.50
Liteň, náměstí: 14.25, 17.25, 19.55
Nesvačily, náves: 14.35, 17.35, 20.05
Všeradice, náves: 14.40, 17.40, 20.10
Zdice, nádraží ČD: 20.40
Zdice, Muzeum Výtopna: 20.45

Jednotné jízdné: 10 Kč

Autor: Radka Kočová

24.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání k zahájení senátní a komunální kampaně hnutí ANO za účasti předsedy hnutí Andreje Babiše a pražských kandidátů do zastupitelstva a Senátu proběhlo 1. září v Praze.
10

Kandidátky ANO: mandát nebude obhajovat třetina poslanců

Slovenská policie odevzdala nalezenou hotovost do Státní pokladny a její původ prověřuje.

Zapomnětlivý úředník s 300 tisíci eur přišel o funkci

Rusko věnovalo Kazachstánu jezero! Byla to úřední fáma

Jezero Sladké už nepatří nám, ale Kazachstánu. Taková zpráva začala kolovat mezi obyvateli pohraničního kraje v Novosibirské oblasti. Místní úředníci totiž přišli s oznámením, že hraniční čára poté, co jezero téměř celé vyschlo, už nevede středem jezera, ale kopíruje jeho východní okraj.

Německo: Větší než malé množství otrávených vajec, 28 milionů v Dolním Sasku

Aféra s vejci obsahujícími jedovatou látku fipronil ani zdaleka nekončí. Deník Neue Osnabrücker Zeitung (NOZ) píše, že jen v Dolním Sasku bylo distribuováno 28,1 milionu jedovatých vajíček. Původní zjištění na začátku aféry hovořila o deseti milionech kontaminovaných vajec v celé Spolkové republice.

Zákon o kontrole veřejných financí Senát odmítl drtivou většinou

Senát drtivou většinou odmítl nový zákon o řízení a kontrole veřejných financí, který měl podle vlády zjednodušit a harmonizovat kontroly ve veřejné správě. Podle senátorů by ale v praxi znamenal jen více byrokracie, a nikoliv efektivnější kontrolu. Normu tak bude muset znovu projednat Sněmovna, která může veto horní komory přehlasovat.

AKTUALIZOVÁNO

Prezident Zeman může obhajovat svůj post. Má více než 50 tisíc podpisů

Prezident Miloš Zeman má více než 59 tisíc podpisů pod petičními archy a může tak znovuobhajovat post hlavy státu. Předseda Zemanovy blízké Strany práv občanů Jan Veleba již minulý týden potvrdil, že hranice potřebných 50 tisíc podpisů byla překročena. Jeho žena prohlásila, že je na něho hrdá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení