VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Historický autobus propojí prohlídku zámku Svinaře s poutí

Svinaře – V sobotu 25. srpna si mohou zájemci opět prohlédnou zámek Svinaře. Nejedná se o klasické představení zařízeného honosného sídla šlechty, ale o prohlídku objektu, který je v polovině cesty mezi totálně vybydlenou ruinou a budoucím společensko-kulturním centrem severního Podbrdska.

24.8.2012
SDÍLEJ:

Zámek Svinaře Foto: DENÍK/Radka Kočová

Do doby než bude areál definitivně rekonstruován je ještě daleko. Majitel zámku a pořadatelé kulturních akcí na Podbrdsku se v této situaci rozhodli představit zámek veřejnosti. Návštěvníci si v sobotu prohlédnou park, dvůr a opravené interiéry.

Nebude chybět doprovodný kulturní program, který je z větší části stylizován do 80. let minulého století – samozřejmě s ironickou nadsázkou. Jeho součástí bude například výstava historických automobilů. Pořadatelé pamatují na seniory i na program pro děti. Pro návštěvníky z okolí bude několikrát během dne vypraven historický autobus. Ten navíc propojí Druhou prohlídku zámku ve Svinařích 
s poutí ve Všeradicích.

Historickým autobusem - Z POUTI NA ZÁMEK, ZE ZÁMKU NA POUŤ
Sobota 25. srpna 2012

Trasa jízdy historického autobusu: (Zdice) Všeradice – Nesvačily – Liteň – Leč – Skuhrov – Hatě – Hodyně – Svinaře a zpět

Přibližné časy odjezdů:
Zdice, Muzeum Výtopna: 12.30
Zdice, nádraží ČD: 12.35
Všeradice, náves: 13.10, 14.45, 17.45
Nesvačily, náves: 13.15, 14.50, 17.50
Liteň, náměstí: 13.25, 15.00, 18.00
Leč, náves: 13.30, 15.05, 18.05
Shuhrov, křižovatka: 13.35, 15.10, 18.10
Hatě, u hospody: 13.40, 15.15, 18.15
Hodyně, náves: 13.45, 15.20, 18.20
Svinaře, zámek: 13.50, 15.25, 18.25

Zpáteční jízda:
Svinaře, zámek: 14.00, 17.00, 19.30
Hodyně, náves: 14.05, 17.05, 19.35
Hatě, u hospody: 14.10, 17.10, 19.40
Shuhrov, křižovatka: 14.15, 17.15, 19.45
Leč, náves: 14.20, 17.20, 19.50
Liteň, náměstí: 14.25, 17.25, 19.55
Nesvačily, náves: 14.35, 17.35, 20.05
Všeradice, náves: 14.40, 17.40, 20.10
Zdice, nádraží ČD: 20.40
Zdice, Muzeum Výtopna: 20.45

Jednotné jízdné: 10 Kč

Autor: Radka Kočová

24.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Pobyty pro astmatiky. Podle kontroly pojišťovna chybovala

Ilustrační foto
10

Údajná vražda v boleslavské nemocnici. Ošetřovatelka tu měla zabít pacienta

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

„Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

Jak to vidí Antonio Tajani: Zůstaňme spolu

Právě oslavujeme 60 nejlepších let v historii svobodné Evropy. Zítra si připomeneme výročí podpisu Římských smluv, které jsou jedním ze základů evropské integrace.

AKTUALIZOVÁNO

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.

Úřady pozastavily činnost jehovistům v Rusku, chtějí je zakázat

Ruské ministerstvo spravedlnosti pozastavilo činnost náboženské společnosti Svědkové Jehovovi v celé zemi a požádalo soud, aby zakázal tuto organizaci jako extremistickou. Oznámila to ruská média. Nejvyšší soud má přijmout konečné rozhodnutí o zákazu 5. dubna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies