VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Historický autobus propojí prohlídku zámku Svinaře s poutí

Svinaře – V sobotu 25. srpna si mohou zájemci opět prohlédnou zámek Svinaře. Nejedná se o klasické představení zařízeného honosného sídla šlechty, ale o prohlídku objektu, který je v polovině cesty mezi totálně vybydlenou ruinou a budoucím společensko-kulturním centrem severního Podbrdska.

24.8.2012
SDÍLEJ:

Zámek Svinaře Foto: DENÍK/Radka Kočová

Do doby než bude areál definitivně rekonstruován je ještě daleko. Majitel zámku a pořadatelé kulturních akcí na Podbrdsku se v této situaci rozhodli představit zámek veřejnosti. Návštěvníci si v sobotu prohlédnou park, dvůr a opravené interiéry.

Nebude chybět doprovodný kulturní program, který je z větší části stylizován do 80. let minulého století – samozřejmě s ironickou nadsázkou. Jeho součástí bude například výstava historických automobilů. Pořadatelé pamatují na seniory i na program pro děti. Pro návštěvníky z okolí bude několikrát během dne vypraven historický autobus. Ten navíc propojí Druhou prohlídku zámku ve Svinařích 
s poutí ve Všeradicích.

Historickým autobusem - Z POUTI NA ZÁMEK, ZE ZÁMKU NA POUŤ
Sobota 25. srpna 2012

Trasa jízdy historického autobusu: (Zdice) Všeradice – Nesvačily – Liteň – Leč – Skuhrov – Hatě – Hodyně – Svinaře a zpět

Přibližné časy odjezdů:
Zdice, Muzeum Výtopna: 12.30
Zdice, nádraží ČD: 12.35
Všeradice, náves: 13.10, 14.45, 17.45
Nesvačily, náves: 13.15, 14.50, 17.50
Liteň, náměstí: 13.25, 15.00, 18.00
Leč, náves: 13.30, 15.05, 18.05
Shuhrov, křižovatka: 13.35, 15.10, 18.10
Hatě, u hospody: 13.40, 15.15, 18.15
Hodyně, náves: 13.45, 15.20, 18.20
Svinaře, zámek: 13.50, 15.25, 18.25

Zpáteční jízda:
Svinaře, zámek: 14.00, 17.00, 19.30
Hodyně, náves: 14.05, 17.05, 19.35
Hatě, u hospody: 14.10, 17.10, 19.40
Shuhrov, křižovatka: 14.15, 17.15, 19.45
Leč, náves: 14.20, 17.20, 19.50
Liteň, náměstí: 14.25, 17.25, 19.55
Nesvačily, náves: 14.35, 17.35, 20.05
Všeradice, náves: 14.40, 17.40, 20.10
Zdice, nádraží ČD: 20.40
Zdice, Muzeum Výtopna: 20.45

Jednotné jízdné: 10 Kč

Autor: Radka Kočová

24.8.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Andrej Babiš
50 30

Volební průzkum: ANO drtí rivaly, levicové strany dál ztrácejí

Jiří Paroubek.
31 6

Takže na shledanou, pane redaktore, odešel Paroubek naštvaně ze studia

AKTUALIZOVÁNO

Ze školky se ztratily tři děti. Učitelky ani nevěděly jména, uvedla policie

Pátrání po dětech, které se nepozorovaně oddělily od skupiny ekoškolky pobývající v přírodě, dobře dopadlo, ale věc bude mít dohru. Ke čtvrteční události to v pátek připomněl Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Podle něj je ale předčasné předjímat, zda případ nakonec skončí u správního orgánu, či dokonce u soudu, anebo se věcí budou zabývat jiné kompetentní orgány.

Lithium je surovina budoucnosti: Zelení podpořili těžbu na Cínovci

Na Mostecku letos poprvé v historii České republiky probíhá klimatický tábor. Severočeští Zelení se ho účastní pod heslem „Uhlí ne, lithium ano!". Jejich experti totiž zhodnotili těžbu lithia pod Cínovcem jako vhodnou alternativu pro budoucnost tohoto tradičně průmyslového regionu. Těžba by také měla přinést nová pracovní místa pro zaměstnance zavřených hnědouhelných dolů.  

Jak brexit proměnil Británii? Ekonomika vázne, voliči by ale neměnili

Právě před rokem Britové odhlasovali, že jejich země jako první v historii opustí Evropskou unii. Tamní média proto bilancují, jak se za poslední rok proměnila nálada ve společnosti, ekonomika a vyhlídky do budoucna.

Lázně u Pasohlávek? Hrozí úplný krach projektu

Plány na výstavbu lázní za dvě miliardy korun u Pasohlávek na Brněnsku dostávají vážné trhliny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies