VYBERTE SI REGION

Nový projekt má stáhnout děti z hořovického náměstí

Hořovice - Skupinky nezletilých a mladistvých dětí s lahví alkoholu a cigaretou. To je častý obraz Palackého náměstí v Hořovicích na Berounsku. Zástupci města tento problém řeší již několik let.

14.11.2013 1
SDÍLEJ:

Deskové hryFoto: DENÍK/Michal Burda

„Rádi bychom dětem ukázali, že je možné volný čas prožít i jinak," prohlásila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Hořovice Olga Kebrlová.

Problémové děti pocházejí například ze sociálně slabších rodin, rodiče jim nejsou schopni zaplatit žádné kroužky. Podle zástupců městského úřadu se jedná i o děti, jejichž rodiče tráví velké množství času v zaměstnání.

A jak nyní hodlají Hořovičtí situaci řešit? Se zástupci Poradny pro občanství, občanská a lidská práva připravují 
v rámci komunitního plánování nízkoprahové centrum pro děti.

„Pokud Poradna pro občanství, občanská a lidská práva získá potřebné finanční prostředky v rámci grantu, otevřeme toto centrum pro děti v budově městského kina," upřesnila Olga Kebrlová.

Hořovičtí by rádi stáhli děti z ulice pod dohled do budovy kina. Nízkoprahové centrum zde mají provozovat zástupci občanské poradny. Nebude se jednat o jejich první projekt tohoto druhu, nízkoprahové centrum pro děti již provozují.

Motivace k nezahálčivému životu

A co děti v kině najdou? „Hlavně zázemí, kde budou moci hrát například šipky, nebo se věnovat jiným aktivitám," sdělila Olga Kebrlová s tím, že sociální pracovnice se pokusí děti motivovat k tomu, aby nevedly zahálčivý život. Navíc předpokládají, že se podaří s dětmi navázat bližší vztah a tak pomoci i při řešení závažných problémů, kterých ve městě není málo. 

Nízkoprahové centrum pro děti by mohlo být otevřené od jara příštího roku, a to v prostorách budovy městského kina. Podobná forma pomoci, ale velmi malého rozsahu, v Hořovicích již existuje.

Výtvarný kurz a kroužek deskových her

„Minimálně jednou za měsíc pořádáme ve Výtvarném ráji kurzy pro děti z problémových rodin. Nejdříve nebyl velký zájem, i rodiče jsme přemlouvali, aby tam děti poslali. Nyní to došlo do takového stádia, že dětí dochází kolem patnácti, a to je na jeden kurz příliš," připomněla za sociální odbor Olga Kebrlová.

Hořovický odbor sociálních věcí připravil v loňském roce i kroužek deskových her. Společně s výtvarným kroužkem se jedná o projekty, které nejsou finančně náročně a mají už své výsledky. Kurátorka děti při těchto projektech lépe pozná. Už to pro ně není jen úřednice. Hořovičtí očekávají, že ke zklidnění situace v Hořovicích přispěje i nízkoprahové centrum.

Autor: Radka Kočová

14.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

Neberte medvědovi hračku! Může to být granát...

Varšava – Odebrat medvědovi hračku může být docela nebezpečné, zvláště když hračkou je minometný náboj. Asi takové poučení podle agentury AP plyne ze sobotní příhody v zoologické zahradě v Poznani na západě Polska.

Při volbách na zkoušku statistici nezaznamenali žádný problém

Praha – Při úterních simulovaných volbách na zkoušku nezaznamenal Český statistický úřad (ČSÚ) žádný problém se zpracováním výsledků. Před říjnovými krajskými a senátními volbami statistici prověřovali přenos sečtených hlasů nebo reakce systému na přetížení, sdělila mluvčí úřadu Petra Báčová. Jednalo se o druhou celoplošnou zkoušku ze tří, poslední se má konat 4. října.

Žena a dvě děti zemřely při nehodě na přejezdu v Německu

Berlín - Mladá žena a její dvě děti dnes zemřely při nehodě na železničním přejezdu na severu Německa. Informovala o tom agentura DPA. V krátké době je to v Německu už druhý případ srážky vlaku s vozidlem na přejezdu: v srpnu byli při nehodě u Osnabrücku vážně zraněni dva lidé v autobusu, do kterého narazil vlak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies