VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Britská královská rodina

Windsorská dynastie je současný vládnoucí panovnický rod ve Velké Británii, Severním Irsku a v některých zemích Commonwealthu.

Princ Charles mašinfírou. Řídil vlak, ve kterém jezdil jako dítě

Následník britského trůnu, známý i jako vévoda z Rothesay ve Skotsku, si oblékl skotský kilt a usedl v aberdeenském hrabství ve Skotsku do vláčku, kterým jezdíval ještě jako malý chlapec. Měl k tomu pádný důvod. Jeho osobní dar 15 tisíc anglických liber přispěl k opravě této technické památky, kterou poškodili vandalové. Ti předloni vymlátili okna u jednoho z vagónu (byl postaven v roce 1965) a také poškodili parní stroj pohánějící lokomotivu.

Jak přežít 20 let po smrti matky princezny Diany? Princ Harry začal boxovat

Bylo mu dvanáct let, když „královna srdcí", britská princezna Diana, zahynula v Paříži v autě při honičce s paparazzi. Až po dvou desetiletích mlčení se svěřil britskému deníku The Telegraph, jak se snažil vyrovnat se smrtí své matky, která byla v době smrti již rozvedená s jeho otcem princem Charlesem.

Britská královna podepsala zákon o zahájení odchodu z Unie

Britská královna Alžběta II. dnes podepsala zákon umožňující aktivaci článku 50 lisabonské smlouvy, na jehož základě bude zahájen proces odchodu Británie z Evropské unie. Oznámil to dnes předseda Dolní sněmovny John Bercow. Parlament schválil zákon v pondělí.

Alžběta II. je z britských monarchů nejdéle u moci, vládne 65 let

Británie si dnes připomíná 65 let vlády královny Alžběty II. Devadesátiletá panovnice je vůbec prvním britským monarchou, který takzvaného safírového jubilea dosáhl. Alžběta II. žádné oslavy nechystá, den chce podle britských médií strávit prací a vzpomínkami na zesnulého otce Jiřího VI., po jehož smrti 6. února 1952 trůn převzala.

William a Harry chystají sochu své matky k výročí její smrti

Britští princové William a Harry zadali výrobu sochy zobrazující jejich matku princeznu Dianu. Rozhodli se tak u příležitosti 20. výročí její tragické smrti při autonehodě v Paříži. Socha bude umístěna na veřejně přístupném místě u Kensingtonského paláce, kde oblíbená princezna bydlela, uvedla stanice BBC.

Británie si oddechla, královna po nemoci přišla na nedělní mši

Londýn - Británie si oddechla, neboť královna Alžběta II. se dnes po nemoci objevila na veřejnosti. Společně se svým chotěm princem Philipem a dalšími členy královské rodiny se devadesátiletá panovnice zúčastnila nedělní mše v místním kostele v Sandringhamu, kde má jedno ze svých venkovských sídel.

AKTUALIZOVÁNO

Britská královna ocenila drobné činy, které pomáhají světu

Londýn - Britská královna Alžběta II. v dnešním tradičním vánočním poselství vyzdvihla "obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci". Právě tito lidé jsou pro ni prý velkou inspirací a dodávají jí sílu. Projev byl nahraný předem. Královna se dnes nezúčastnila vánoční mše kvůli silnému nachlazení. Je to poprvé po téměř 30 letech, co královna na mši chyběla, napsala agentura Reuters.

Princ William hledá ve Vietnamu spojence pro ochranu divoké zvěře

Hanoj - Britský princ William dnes zahájil svou první návštěvu Vietnamu, kde se od čtvrtka zúčastní mezinárodní konference k nelegálnímu obchodu s divokými zvířaty. Předtím se dnes setká s politickými představiteli této socialistické republiky v jihovýchodní Asii.

Britský princ Harry viní média, že pronásledují jeho novou lásku

Londýn - Britský princ Harry dnes obvinil média z pronásledování a rasově motivovaných urážek na adresu jeho nové přítelkyně Meghan Markleové. Zároveň poprvé oficiálně potvrdil svůj vztah s touto pětatřicetiletou americkou herečkou, o kterém média dlouho spekulovala.

Proč princ George pořád nosí kraťasy?

Londýn - Malý britský princ George je zřejmě odsouzen k věčnému nošení krátkých kalhot, ať je léto nebo zima. Existuje nějaké vysvětlení pro tento módní výstřelek?

Malý britský princ George dal Trudeauovi košem, nepodal mu ruku

Victoria (Kanada) - Britský princ William s manželkou Kate jsou od soboty na týdenní návštěvě Kanady. Přijeli spolu poprvé po pěti letech a vzali s sebou také obě své děti. Po přistání ve Victorii na západě Kanady je přivítal mimo jiné kanadský premiér Justin Trudeau. Tomu na letištní ploše dal košem tříletý princ George, když v rozpacích, ale s rozhodností si s ním odmítl podat ruku.

Britský princ Harry si nechal udělat test na HIV

Londýn - Britský princ Harry si nechal udělat test na HIV, aby zvýšil povědomí o této nákaze a povzbudil další lidi, aby se nechali zkontrolovat. Informoval o tom server BBC, podle něhož byl výsledek testu negativní.

Princ William se nechal vyfotit do časopisu pro homosexuály

Londýn - Princ William se stal prvním členem britské královské rodiny, který se nechal vyfotografovat na první stranu časopisu pro homosexuály. Při této příležitosti přijal nedávno v Kensingtonském paláci členy homosexuální obce v Londýně, uvedl zpravodajský server BBC. William se objevil na titulní straně časopisu Attitude.

AKTUALIZOVÁNO

Hosty královnina pikniku neodradil ani silný déšť

Londýn - Tisíce pozvaných hostů dnes dorazily na slavnostní oběd pod širým nebem, který pořádá britský královský palác na konec oslav 90. narozenin královny Alžběty II. Atmosféru před Buckinghamským palácem nezkazil podle BBC ani silný déšť, který se po poledni spustil z šedé londýnské oblohy. Za královskou rodinu přivítali hosty princ William s manželkou Kate, stejně jako královniny děti, princ Andrew a princezna Anne.

AKTUALIZOVÁNO

Oslavy 90. narozenin Alžběty II. pokračovaly vojenskou přehlídkou

Londýn - Tradiční vojenská přehlídka v centru Londýna byla dnes ústředním bodem druhého dne oficiálních oslav 90. narozenin britské královny Alžběty II. Královna se objevila na balkóně Buckinghamského paláce v doprovodu celé královské rodiny včetně pravnučky Charlotte, která se této slavnostní události účastnila vůbec poprvé.

Začaly oficiální oslavy 90. narozenin královny Alžběty II.

Londýn - Bohoslužbou díkůvzdání v londýnské katedrále svatého Pavla dnes začaly oficiální oslavy 90. narozenin britské královny Alžběty II., které se protáhnou na celý víkend. Panovnice oslavila své narozeniny už jednou, a to v rodinném kruhu 21. dubna. Nynějších tradičních veřejných oslav se účastní i královnin manžel princ Philip, který se dnes dožívá 95 let.

Odsouzený vrah vlezl do zahrad paláce Alžběty II., když byla doma

Londýn - Muž odsouzený za vraždu bezdomovce se procházel v zahradách Buckinghamského paláce, kam se nerušeně dostal přes zeď. Královna Alžběta II. byla v té době v paláci, sdělila podle agentury AP britská prokuratura.

Devadesátiny Alžběty II. zakončila velkolepá koňská přehlídka

Windsor (Británie) - Královna Alžběta II. zahájila dnes večer ve Windsoru závěrečné představení na počest svých 90. narozenin. Nejdéle vládnoucí britské panovnici přijeli oslavu zpestřit například zpěváci James Blunt, Andrea Bocelli či Kylie Minogueová. Hlavními hvězdami ale byli koně, informovala agentura DPA.

Královna se při oslavách baví, vyhrála 50librový poukaz do Teska

Windsor (Británie) - Britská královna Alžběta II. se oslavami svých 90. narozenin spolu s poddanými opravdu baví. Prozrazuje to radostný úsměv, který vykouzlila, když jeden její kůň při soutěži na královské koňské show ve Windsoru vyhrál dárkový poukaz maloobchodního řetězce Tesco v hodnotě 50 liber (1716 Kč).

AKTUALIZOVÁNO

Číňané byli při návštěvě prezidenta hrubí, řekla Alžběta II.

Londýn - Za „velmi hrubé" označila britská královna Alžběta II. chování čínských úředníků během přípravy loňské návštěvy prezidenta Si Ťin-pchinga. Královnin výrok padl v rozhovoru s policistkou, která měla na starosti bezpečnost během státní návštěvy; o rozhovoru dnes informovala stanice BBC. Sama policistka jednání s Číňany označila za „docela těžkou zkoušku".

Rodina prince Williama má nový přírůstek. Křečka Marvina

Londýn - Novým členem domácnosti britského prince Williama a jeho manželky Kate se stal křeček, který dostal jméno Marvin. Podle agentury AP to Kate prozradila při návštěvě jedné londýnské školy.

AKTUALIZOVÁNO

Kate vyfotila dceru, na světě jsou nové snímky britské princezny

Londýn /FOTOGALERIE/- Nové snímky britské princezny Charlotte publikoval dnes britský královský dvůr při příležitosti jejích pondělních prvních narozenin. Princezna se narodila loni 2. května princi Williamovi a jeho manželce Kate jako jejich druhorozené dítě. Jejímu staršímu bratru Georgeovi budou v červenci tři roky.

Vévodkyně Kate se poprvé objeví na obálce Vogue

Londýn - Manželka britského následníka trůnu prince Williama se poprvé objeví na obálce britského módního časopisu Vogue v jeho jubilejním červnovém čísle. To jde do prodeje ve čtvrtek a bude věnováno 100. výročí vzniku magazínu. Redakce to v sobotu oznámila na svém webu. Vévodkyně Kate tak následuje příkladu Williamovy zesnulé matky, princezny Diany, která jako módní ikona několikrát obsadila obálku Vogue.

Obamovi, princ Harry a královna Alžběta II. žertovali na twitteru

Washington, Londýn - Americký prezident Barack Obama si s manželkou Michelle zažertovali prostřednictvím internetové sociální sítě s britským princem Harrym a nečekaně i s královnou Alžbětou II. Ve videonahrávce zveřejněné na twitteru poslali bojovnou výzvu Harrymu u příležitosti charitativní sportovní soutěže Invictus Games, které se účastní bývalí vojáci, kteří jsou po bojových zraněních invalidní.

Dvouletý princ George zůstal vzhůru déle, aby se pozdravil s prezidentem Obamou

Londýn – Aby mohl přivítat amerického prezidenta Baracka Obamu, směl v pátek jeden z nejmladších členů britské královské rodiny, dvouletý princ George, zůstat večer vzhůru déle než obvykle. Hlavě USA před večeří s jeho rodiči a strýcem poděkoval za houpacího koníka, kterého mu Obama poslal, když se narodil. Informuje o tom na svém twitteru Kensingtonský pa­lác.

Princ William prý bere své královské povinnosti vážně

Londýn - Princ William, který je druhý v linii nástupnictví na britský trůn, ujistil, že své královské povinnosti „bere vážně", i když mohou „výrazně zatěžovat" jeho soukromý život. Syn prince Charlese a vnuk královny Alžběty II. to uvedl ve vzácném rozhovoru pro zpravodajskou stanici BBC, která jej odvysílala v těchto dnech

Štítí se práce, kritizuje tisk Williama. Napraví si reputaci návštěvou Indie?

Dillí – Britský princ William s manželkou Kate dnes zahájil v Bombaji několikadenní návštěvu Indie a Bhútánu. Pár, který cestuje bez dětí, se po příletu do bombajského hotelu vydal uctít památku obětí teroristického útoku z roku 2008. Při koordinovaných útocích tehdy bylo ve městě na několika místech zabito téměř 200 lidí, k dějišti patřil také hotel Tádžmahal Palace, v němž podle britského tisku stráví William s chotí jednu noc.

Britská královna dostane k devadesátinám valašský perník

Vsetín /FOTOGALERIE/ – Tři patra má valašský perníkový dar pro britskou královnu Alžbětu II. k jejím devadesátinám. Dnes putuje pod dozorem utajeného posla do královského Buckinghamu. K životnímu jubileu jej královně hrdého Albionu upekly a nazdobily cukrářky ze Vsetína.

U londýnské rezidence rodiny prince Williama se upálil muž

Londýn – Před Kensingtonským palácem, který je londýnskou rezidencí rodiny prince Williama, se dnes brzy ráno z dosud neznámých důvodů zapálil muž. Zemřel na následky popálenin krátce po příjezdu policie a záchranářů. Uvedla to stanice BBC. Nikdo z členů Williamovy rodiny v tu dobu v paláci nebyl.

Princ George šel poprvé do školky za doprovodu Kate

Londýn - Dvouletý britský princ George šel dnes poprvé do školky, s malým světle modrým batohem na zádech a za doprovodu matky. Vévodkyně Kate synka vyfotografovala a dva snímky poskytla britským médiím.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies