Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

lihovar Trmice

lihovar Trmice

O páchnoucím lihovaru se rozhodne v úterý

Trmice - V úterý stavební úřad v Trmicích rozhodne, zda páchnoucímu průmyslovému lihovaru prodlouží zkušební lhůtu.

Lihovar navzdory slibům opět páchnul

Ústí nad Labem/Krupka - Lihovar o víkendu už po několikáté zamořil zápachem Trmice, Chabařovice, krajskou metropoli i patnáct kilometrů vzdálenou Krupku. Upozornili na to čtenáři Deníku.

Lihovar rozjel výrobu a zapáchá

Trmice - Průmyslový lihovar v Trmicích se po měsíční odstávce rozjel a znovu smrdí. Starostka Jana Oubrechtová potvrdila, že od včerejšího rána si lidé na zápach už zase stěžují.

Lihovar neuspěl se žádostí o prodloužení zkušebního provozu

Trmice - Stavební úřad v Trmicích zatím nevyhověl žádosti společnosti PLP o prodloužení zkušebního provozu místního průmyslového lihovaru do konce září.

Páchnoucí lihovar dostal stopku

Trmice - Páchnoucí trmický lihovar musí zastavit výrobu. Tak zní ortel trmického stavebního úřadu. Ten totiž rozhodl, že lihovaru neumožní prodloužení zkušebního provozu.

Trmický lihovar už zase vyrábí

Trmice - Lihovar v Trmicích po nainstalování protizápachové technologie opět vyrábí. V provozu je i problémová sušárna výpalků, jež zápachem v minulosti zamořovala širé okolí. Deník se na místě přesvědčil, že „vůni pečeného chleba“ již nebylo nikde cítit.

Lihovar v Trmicích: Když nezmizí zápach, nebude povolení

Ústí nad Labem - Trmický lihovar, který obtěžuje své okolí nesnesitelným zápachem, musí odstranit do konce ledna problémy v technologii. Pokud situaci nezmění, nebude Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) souhlasit s uvedením podniku do trvalého provozu.

Trmický lihovar dostal nové povolení

Trmice - Stavební odbor trmické radnice prodloužil lihovaru do konce letošního dubna zkušební provoz. Nové povolení ale získal podnik jen za předpokladu, že splní řadu podmínek. Musí zejména odstranit problémy s hlukem a nepříjemným zápachem.

Lihovar už zase dusí Trmice

Trmice - Nesnesitelný zápach, kterým lihovar v Trmicích obtěžuje své okolí, se zatím nepodařilo odstranit. Na podnik si v posledních dnech stěžuje stále více občanů.

Smradlavý lihovar v Trmicích už zase vyrábí

Trmice - Společnost PLP získala povolení k dalšímu zkušebnímu provozu lihovaru v Trmicích. Na lihovar si ovšem dlouhodobě stěžovali místní lidé kvůli zápachu. Provoz bude trvat po následující 3 měsíce a lihovar má stanoveny přísné podmínky k dalšímu snižování pachu v ovzduší.

Lihovar v Trmicích přes zákaz vyrábí dál

Ústí nad Labem - Trmický lihovar vyrábí dál – to je výsledek kontroly, kterou ve čtvrtek mezi devátou a jedenáctou hodinou provedl ve frimě Martin Sommer z trmického stavebního přadu.

VIDEO: Trmický lihovar tlumí provoz

Ústí nad Labem/AKTUALIZOVÁNO/ - Nejdéle do 14 dnů firma produkující biolíh a zápach zůstane stát. Odvolala se a požádá o změnu stavebního úřadu.

Lihovaru v Trmicích hrozí až milionová pokuta

Ústí nad Labem - Lihovar překračuje zákon – tak zní stanovisko stavebního úřadu v Trmicích.

V Ústí už nesmrdí lihovar, zápach jde ze Setuzy

Ústí nad Labem - Lihovar, který byl ve zkušebním provozu, dnes končí. To, co ale bylo cítit naposledy ve středu ráno v centru města a na Střekově, ukazovalo na jiného viníka – bývalou Setuzu, dnes STZ.

Lihovar zapáchal, musí ukončit svůj provoz

Ústí nad Labem - Tečka a hned od soboty. Stalo se, co všichni očekávali: k prvnímu srpnu totiž musí trmický lihovar ukončit svůj provoz.

Komise řekly NE! smradlavému trmickému lihovaru

Ústí nad Labem - Stanoviska inspekce, hygieniků i krajského úřadu, na která čeká stavební úřad, aby rozhodl o prodloužení zkušeního provozu trmického lihovaru, jsou negativní.

Trmický lihovar páchne, nebyl proto schválen

Trmice, Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Nejprve musíte dokázat, že nebudete cítit a potom budeme s provozem souhlasit. To vlastně vzkázala trmickému lihovaru Česká inspekce životního prostředí. Respektive její ústecký inspektorát, který včera oficiálně oznámil své stanovisko k žádosti o další zkušební provoz lihovaru.

Na zápach z trmického lihovaru je řešení

Trmice -Na řešení problémů se zápachem z trmického průmyslového lihovaru existuje osvědčený lék. O jeho účinnosti je přesvědčena i Česká inspekce životního prostředí.

Obyvatele Ústí nad Labem obtěžuje zápach z lihovaru

Trmice - Ředitel lihovaru v Trmicích na předměstí Ústí nad Labem Pavel Nohava říká: Náš krach by byl stejnou katastrofou, jako je dnes krach skláren anebo porcelánek. Jeho zavření by bylo mým selháním.

Zápach trmického lihovaru dusí návštěvníky zámku

Trmice, Ústí nad Labem - Velké pocity nevolnosti vyvolává v návštěvnících trmického zámku silný zápach z lihovaru.

Zapáchající lihovar vyhání obyvatele z města

Trmice - O budoucnosti lihovaru se má rozhodnout v dubnu, zápach nechá ČIŽP nezávisle měřit. O prodloužení zkušebního provozu trmického lihovaru není rozhodnuto. Naopak někteří obyvatelé Trmic mají jasno už nyní. Kvůli zápachu se raději odstěhují.

Lihovar v Trmicích opět zamořil okolí zápachem

Trmice - Lihovar opět silně zapáchá. Lidé si stěžovali Deníku, trmické radnici i sdružení Trmická liga.

Lidé z Trmic se rozhodli podat na lihovar žalobu

Trmice - Poté, co krajští úředníci vyšachovali ze hry Stavební úřad v Trmicích o dozorování nad průmyslovým lihovarem a předali celý spis teplickému stavebnímu úřadu, zvažují obyvatelé města, že na lihovar podají hromadnou žalobu.

Lidé nevzdávají boj s lihovarem v Trmicích

Ústí nad Labem - Obyvatelé Trmic a jeho okolí bojují dál proti obtěžujícímu zápachu a hluku z lihovaru. Trmická liga rozjela tento týden velkou výzvu, ve které se lidé mohou vyjadřovat k průmyslovému lihovaru.

Lihovar v Trmicích nemá povolení k výrobě

Ústí nad Labem/Trmice - Krajský stavební úřad rozhodl o odvolání trmického lihovaru proti rozhodnutí stavebního úřadu v Trmicích, který odmítl prodloužit zkušební provoz továrny do konce ledna 2010.

Trmický lihovar výrobu nezastavil

Trmice - Průmyslovému lihovaru skončil zkušební provoz, vyrábí však dál. Podle slov Jitky Rydvalové z Trmické ligy se neustále kouří lihovaru z komína.

Trmický lihovar vyrábí a čeká na kolaudaci

Trmice - Avizovaná úterní kontrola Průmyslového lihovaru v Trmicích zkrachovala. Vedoucí trmického stavebního úřadu Martin Sommer se do podniku nedostal.

Řízení o kolaudaci trmického lihovaru bylo přerušeno

Trmice – Úředníci stavebního odboru města Litvínova nezkolaudovali Průmyslový lihovar v Trmicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení