Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Panel Deníku: Když politici slibují

Přidáme důchodcům. Z čeho, to politici zatím nevyřešili

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ V průběhu jara jsme přinesli seriál volebních auditů, které bilancovaly vybrané body z programu končícího kabinetu Bohuslava Sobotky. Nyní finišujeme seriálem předvolebních témat. Představujeme vám nápady a sliby politiků – vždy vztažené k jedné konkrétní oblasti. Tentokrát se věnujeme důchodům a možnosti, abychom jednou mohli ze svého platu místo do státního rozpočtu poslat „aspoň něco“ vlastním rodičům v penzi.

Budeme platit eurem? Politici lavírují, firmy ho už používají

/ANKETA, INFOGRAFIKA/ Chtěli byste, aby se v obchodech místo koruny platilo eurem? Na takovou otázku kladně odpovídá jen každý pátý Čech. Společná evropská měna, k jejímuž zavedení se Česko zavázalo při vstupu do EU, není mezi voliči moc populární.

„Jsme pro jaderné elektrárny.“ Kde vzít stamiliardy, politici neřeší

/INFOGRAFIKA/ Česká republika  nejspíše i po těchto volbách zůstane „zemí jádru zaslíbenou“. Aspoň na papíře. Všechny největší politické strany totiž v programech slibují, že podpoří jadernou energetiku a dostavbu Dukovan či Temelína.

Miliardy v šedé zóně. Strany chtějí nadstandardy vyřešit

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Padesát miliard korun. Za stejný balík peněz by se daly nakoupit třeba léky pro všechny pacienty na dva měsíce. Místo toho ale mizí v šedé zóně. Nikdo z nich ani neplatí daně. Řeč je o miliardách, které by mohly přinést zdravotnické nadstandardy. Tedy připlácení na lepší klouby, čočky nebo protézy. Češi je podle průzkumu chtějí v anketě Deníku se k nim přihlásilo přes 70 procent lidí. Uvítali by je i lékaři.

Rodičovská až 300 tisíc korun a hlídání, které odečtete z daní

/PANEL DENÍKU, ANKETA, INFOGRAFIKA/ Ať už sestaví příští vládu kdokoliv, mezi jasné vítěze podzimních voleb budou patřit maminky, tatínkové a jejich děti. Tedy alespoň v případě, že věříte předvolebním slibům politiků. V programech partají se to nápady jen hemží.

Osobnosti regionů: Zlegalizujte prostituci v Česku

/INFOGRAFIKA/ Nejstarší řemeslo. Tak se říká prostituci, tedy sexuálním službám poskytovaným za úplatu. Podle českého práva je prostituce nelegální, přesto se jí u nás řada lidí živí. A na sexuální pracovnice narazíte nejen u příhraničních silnic, ale mnohdy v širších centrech měst.

Názory Deníku: Jste zastánci legalizace prostituce?

Podle českého práva je prostituce nelegální, přesto se jí u nás řada lidí živí. Deník se zeptal na názor ohledně její legalizace několika odborníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení