Acapulco má nové šampiony: Thiem získal už pátý titul, slaví i Stephensová

Acapulco - Rakušan Dominic Thiem a Američanka Sloane Stephensová vyhráli tenisový turnaj v Acapulcu. Thiem ve finále porazil Australana Bernarda Tomica 7:6, 4:6, 6:3, Stephensová po podobném průběhu zdolala 6:4, 4:6 a 7:6 slovenskou soupeřku Dominiku Cibulkovou.

28.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 28.2.2016

Dominic Thiem s trofejí z AcapulcaFoto: ČTK/ABACA

Dvaadvacetiletý Thiem vybojoval už pátý titul na okruhu ATP a druhý v tomto roce. Všechny předchozí ale slavil na antuce, ten poslední před dvěma týdny v Buenos Aires, a nyní se premiérově prosadil na tvrdém povrchu.

Také stejně stará Sloanová už letos triumfovala podruhé. Na začátku ledna získala titul v Aucklandu, nyní v Mexiku přidala celkem třetí trofej v kariéře. Urputnou a více než tři hodiny trvající finálovou bitvu rozhodl až tie-break, ve kterém vítězka turnaje z roku 2014 Cibulková odvrátila dva mečboly, ale při třetím kapitulovala.

Cuevas obhájil titul v Sao Paulu

Pablo Cuevas obhájil vítězství na turnaji v Sao Paulu. Ve finále třetí nasazený hráč porazil Španěla Pabla Carreňa 7:6, 6:3 a navázal na týden starý triumf z Ria de Janeiro. Celkově si připsal pátý titul v kariéře.

Třicetiletý uruguayský tenista , který před týdnem v Riu vyřadil mimo jiné i bývalou světovou jedničku Španěla Rafaela Nadala, měl s Carreňem problémy jen v prvním setu. Nakonec ho získal až ve zkrácené hře, ve druhé sadě už potvrdil rozdíl čtyřiceti míst v žebříčku a soupeři povolil jen tři gamy.

ACAPULCO:

Muži, dvouhra - finále:
Thiem (4-Rak.) - Tomic (5-Austr.) 7:6 (8:6), 4:6, 6:3.

Muži, čtyřhra - finále:
Huey, Mirnyj (Fil./Běl.) - Petzschner, Peya (3-Něm./Rak.) 7:6 (7:5), 6:3.

Ženy, dvouhra - finále:
Stephensová (2-USA) - Cibulková (SR) 6:4, 4:6, 7:6 (7:5).

Ženy, čtyřhra - finále:
Medinaová, Parraová (1-Šp.) - Bertensová, Larssonová (2-Niz./Švéd.) 6:0, 6:4.

SAO PAULO:

Cuevas (3-Urug.) - Carreňo (Šp.) 7:6 (7:4), 6:3

Peralta, Zeballos (Chile/Arg.) - Carreňo, Marrero (Šp.) 4:6, 6:1, 10:5.

28.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.