Jeho příštím soupeřem bude Jihoafričan Kevin Anderson, který v tie-breaku rozhodující sady vyřadil třetího nasazeného Švýcara Stanislase Wawrinku.
Pátým účastníkem Turnaje mistrů se stal Brit Andy Murray. Jeho dnešní výhra nad Grigorem Dimitrovem dvakrát 6:3 znamená, že Bulhar z boje o Londýn vypadl. Berdych tak bojuje v Paříži o tři zbylá volná místa s trojicí soků - Španělem Davidem Ferrerem, Japoncem Kei Nišikoriim a Kanaďanem Milosem Raonicem.

Již dříve se na Turnaj mistrů kvalifikovali Srb Novak Djokovič, Švýcaři Roger Federer a Wawrinka a poprvé v kariéře Chorvat Marin Čilič.
V utkání s neoblíbeným soupeřem Lópezem měl Berdych dobré vstupy do obou setů, ale pak si situaci vždy zkomplikoval. V první sadě vedl 3:0, ale za stavu 5:4 nedokázal set doservírovat a získal ho až poměrem 7:5. Ve druhém dějství už měl náskok 4:0, ale opět jednou přišel o podání a zápas ukončil po hodině a 33 minutách.

"V setech jsem pokaždé vedl, naštěstí se nestalo, že bych se dostal víc pod tlak. Vždycky jsem si šance znova vypracoval a zvládl to," citoval českého tenistu Radiožurnál. "Jsem rád, protože kluci jako López nemají v závěru roku co ztratit, hrají uvolněně a můžou předvádět dobrý tenis," doplnil Berdych.

Vzájemnou bilanci s Lópezem vyrovnal na 6:6 a Španěla porazil podruhé za sebou. Snadno nad ním zvítězil minulý měsíc v Pekingu. S Andersonem ještě nikdy neprohrál a má s ním impozantní skóre 11:0.

Tenisový turnaj mužů v Paříži

Muži, dvouhra - 3. kolo: Berdych (5-ČR) - F. López (12-Šp.) 7:5, 6:3, Djokovič (1-Srb.) - Monfils (Fr.) 6:3, 7:6 (7:2), Federer (2-Švýc.) - Pouille (Fr.) 6:4, 6:4, Anderson (14-JAR) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:7 (2:7), 7:5, 7:6 (7:3), Ferrer (4-Šp.) - Verdasco (Šp.) 6:1, 6:2, Nišikori (6-Jap.) - Tsonga (10-Fr.) 6:1, 4:6, 6:4, Raonic (7-Kan.) - Bautista (11-Šp.) 7:5, 7:6 (9:7), Murray (8-Brit.) - Dimitrov (9-Bulh.) 6:3, 6:3.

Tenisový Turnaj šampionek v Sofii:

Skupina Serdika: Muguruzaová (7-Šp.) - Pennettaová (3-It.) 0:6, 6:1, 6:1, Cornetová (6-Fr.) - Makarovová (1-Rus.) 6:1, 6:4.

1. Muguruzaová 2 2 0 4:1 2
2. Pennettaová 2 1 1 3:2 1
3. Cornetová 2 1 1 2:2 1
4. Makarovová 2 0 2 0:4 0

Skupina Sredec: Petkovicová (4-Něm.) - Cibulková (2-SR) 7:5, 6:3.

1. Petkovicová 3 2 1 4:2 2
2. Cibulková 3 2 1 4:2 2
3. Suárezová 2 1 1 2:2 1