Sedmý nasazený Berdych měl na turnaji série Masters v prvním kole volný los - na Floridě tedy zatím neodehrál ani game, ovšem už získal 36 tisíc dolarů.

Ve třetím kole by se měl semifinalista z minulých dvou ročníků utkat s vítězem zápasu mezi Němcem Alexanderem Zverevem a Američanem Stevem Johnsonem.

Očekává se postup Zvereva, s nímž měl v posledních týdnech dvakrát obrovské potíže - nejprve na turnaji v Marseille a poté v daviscupové bitvě v Německu.

Kristýna uspěla, Karolína selhala

Kristýna Plíšková se na kurtu rovněž dlouho nezdržela a slavila postup po skreči soupeřky.

101. hráčka světa, jež se do hlavní soutěže dostala z kvalifikace, zatím zvládá i těžší mače. V pátečním duelu byla favoritkou její soupeřka Belinda Bencicová. Sedmá nasazená Švýcarka ale měla od úvodu potíže s pohybem a za nepříznivého stavu 1:4 utkání odešla z kurtu. V třetím kole se Plíšková utká s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou.

Druhé kolo bylo překvapivě konečnou pro její sestru Karolínu Plíškovou - semifinalistku předchozího turnaje v Indian Wells. Prohrála s Maďarkou Timeou Babosovou 7:5, 2:6, 6:7.

Sedmnáctá nasazená předchozí tři utkání se soupeřkou z páté desítky žebříčku vyhrála, leč nyní nenavázala na vybojovaný první set.

Odešel jí servis a měla nečekané problémy. Člence elitní dvacítky se přesto ve třetí sadě podařil návrat do zápasu, poté co už prohrávala 2:5. Za stavu 4:5 dokonce odvrátila dva mečboly. Maďarka poté ještě za stavu 6:5 podávala na výhru v zápase, nicméně česká tenistka si vynutila tie-break. Ten však ovládla Babosová jasně 7:0.

Strýcová se loučila se debaklem

Strýcová dopadla hodně špatně. Nad její síly byla druhá nasazená Němka Angelique Kerberová, jež měla s Češkou snadnou práci. Strýcová získala pouhé dva gamy a za pouhých 62 minut bylo hotovo.

A ještě dvě zajímavosti: Kerberová si připsala první vítězství na WTA Tour od lednového triumfu na Australian Open. Strýcová udělala v utkání dvakrát víc nevynucených chyb než soupeřka (30/15) a ani v třetím vzájemném duelu neuhrála set.

Zvučnou soupeřku měla i Lucie Hradecká. V souboji hráček, které umí parádně i debl, trápila Robertu Vinciovou.

Nakonec padla 6:1, 4:6 a 6:7. Škoda - nebyla daleko od vítězství, prvního v životě proti finalistce US Open. V třetím setu přesně dva míčky (za stavu 6:5 a 30:0), avšak nakonec zvítězila devátá nasazená Italka díky lepšímu výkonu v tie-breaku.

MIAMI:

Muži, dvouhra - 2. kolo:
Berdych (7-ČR) - Ram (USA) bez boje, Ferrer (8-Šp.) - Fritz (USA) 7:6 (8:6), 6:1, Čilič (11-Chorv.) - Lajovič (Srb.) 6:4, 6:1, Thiem (14-Rak.) - Groth (Austr.) 7:5, 6:2, Goffin (15-Belg.) - Granollers (Šp.) 6:4, 6:4, Simon (18-Fr.) - Mónaco (Arg.) 7:5, 6:1, Paire (20-Fr.) - Južnyj (Rus.) 6:3, 6:4, Nišioka (Jap.) - F. López (21-Šp.) 6:4, 6:4, Sousa (25-Portug.) - Pospisil (Kan.) 6:7 (1:7), 7:6 (7:5), 6:2, Verdasco (Šp.) - Chardy (28-Fr.) 6:4, 6:4, Pouille (Fr.) - García-López (32-Šp.) 6:2, 6:4, Zeballos (Arg.) - Del Potro (Arg.) 6:4, 6:4.

Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Kerberová (2-Něm.) - Strýcová (ČR) 6:1, 6:1, Babosová (Maď.) - Karolína Plíšková (17-ČR) 5:7, 6:2, 7:6 (7:0), Kristýna Plíšková (ČR) - Bencicová (7-Švýc.) 4:1 skreč, Vinciová (9-It.) - Hradecká (ČR) 1:6, 6:4, 7:6 (7:5), Muguruzaová (4-Šp.) - Cibulková (SR) 6:7 (3:7), 6:3, 7:5, Halepová (5-Rum.) - Kasatkinová (Rus.) 6:3, 7:5, Vandewegheová (USA) - Suárezová (6-Šp.) 6:4, 6:2, Ósaková (Jap.) - Erraniová (14-It.) 6:1, 6:3, Kuzněcovová (15-Rus.) - Witthöftová (Něm.) 6:3, 4:6, 6:4, Linetteová (Pol.) - Jankovičová (18-Srb.) 1:0 skreč, Keysová (22-USA) - Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:2, Bertensová (Niz.) - Pavljučenkovová (25-Rus.) 6:1, 4:6, 6:1, Gibbsová (USA) - Mladenovicová (27-Fr.) 6:2, 6:4, Beguová (Rum.) - Lisická (29-Něm.) 6:4, 1:6, 7:6 (7:2), Niculescuová (32-Rum.) - Pcheng Šuaj (Čína) 6:1, 3:6, 6:0.

Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Kingová, Kudrjavcevová (USA/Rus.) - Görgesová, Karolína Plíšková (Něm./ČR) 4:6, 6:3, 10:8.