"Každý o nich mluví. A je to docela legrační, že mi vyhrály French Open," rozverně hovořil třicetiletý Švýcar před novináři poté, co bizarní šortky přehodil přes cedulku se svým jménem na konferenci pro vítěze antukového grandslamu. Vyjímaly se vedle nablýskaného Poháru mušketýrů.

V Paříži, městě módy, Wawrinka kostkovaným vzorem vzbuzoval rozruch. Před pár dny řekl, že v nich bude nejen hrát tenis, ale i plavat a spát. Teď pro ně má nové místo. "Budou v muzeu Roland Garros. Můžete mé šortky vidět každý den, pokud budete chtít," smál se. "Všichni o nich mluví od první chvíle. Zřejmě jsem jediný, komu se líbí," dodal.

V dobré náladě byl díky vítězství nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem, kterého v nedělním finále porazil 3:1 na sety a získal druhý titul na grandslamu. První vybojoval před 18 měsíci na Australian Open. "Byl to můj životní zápas," radoval se Wawrinka, který už vyhrál i Davisův pohár (loni) a zlatou olympijskou medaili (v Pekingu 2008 ve čtyřhře s Rogerem Federerem).