Británii dělí výhra od finále Davis Cupu. Bratrům Murrayovým patřil debl

Glasgow - Andy a Jamie Murrayovi udolali ve čtyřhře semifinále Davisova poháru v dramatické pětisetové bitvě australský pár Sam Groth, Lleyton Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:4. Po čtyřhodinovém boji v bouřlivé kulise v Glasgowě získali pro Velkou Británii druhý bod a domácí tým tak před nedělními dvouhrami dělí jediné vítězství od postupu do finále, na který čekají od roku 1978.

19.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 19.9.2015

Bratři Andy (vlevo) a Jamie Murrayovi.Foto: ČTK/PA/Andrew Milligan

Bratrská dvojice, která se v týmové soutěži společně představila v deblu poprvé ve čtvrtfinále proti Francii, se rychle oklepala ze ztráty prvního setu a zápas mohla ukončit ve čtvrté sadě. V těsném tie-breaku ji ale bratři ztratili a hlediště v jejich rodném Skotsku mohlo explodovat nadšením až o dalších 45 minut později.

"Byl to neuvěřitelný zápas, takhle se vrátit po zklamání ze ztráty čtvrtého setu. Dál jsme si vytvářeli šance, drželi jsme při sobě, jak by bratři měli, a povedlo se nám pár slušných returnů," řekl po utkání mladší z bratrské dvojice, třetí hráč světového žebříčku Andy Murray.

Ve druhém semifinále mezi Belgií a Argentinou bojuje v Bruselu ve čtyřhře o druhý bod dvojice Bemelmans, Coppejans - Berlocq, Schwartzman.Ve druhém semifinále mezi Belgií a Argentinou mají v Bruselu blíž do finále hosté. Druhý bod získali ve čtyřhře Carlos Berlocq a Diego Schwartzman, kteří zdolali domácí dvojici Ruben Bemelmans, Steve Darcis 6:2, 7:6, 5:7 a 7:6.

Semifinále Davis Cupu - po druhém dnu:

Glasgow: Británie - Austrálie 2:1 po druhém dnu
A. Murray, J. Murray - Groth, Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7 (6:8), 6:4.

Brusel: Belgie - Argentina 1:2
Bemelmans, Darcis - Berlocq, Mayer 2:6, 6:7 (2:7), 7:5, 6:7 (5:7).

19.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
43

Senát schválil zákaz kouření v restauracích. Zbývá podpis prezidenta

Šok. Brazilská policie našla spálené tělo zpěvačky hitu Lambada

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Miliardové dostihy. Real už není nejbohatším klubem. Kdo ho zastínil?

Vlastní nejlepšího fotbalistu světa Cristiana Ronalda, vyhrál milionářskou Ligu mistrů, přesto byl Real Madrid sesazen z trůnu. Alespoň co se týče příjmů. Nejbohatším fotbalovým klubem se stal za minulou sezonu podle žebříku společnosti Deloitte Manchester United.