Deblistka Peschkeová se dočkala titulu ve Wimbledonu

Londýn - Slavný grandslam ovládla i Květa Peschkeová. V finále smíšené čtyřhře je také Iveta Benešová.

2.7.2011 2

Květa Peschkeová vyhrála se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou čtyřhru ve Wimbledonu.Foto: ČTK/AP/Alastair Grant

Po senzačním triumfu Petry Kvitové ve dvouhře získala vítěznou trofej na trávě ve Wimbledonu také deblová specialistka Květa Peschkeová. Pětatřicetiletá česká tenistka dnes vybojovala se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou svůj první grandslamový titul poté, co ve finále v Londýně porazily německo-australský pár Sabine Lisická, Samantha Stosurová po setech 6:3 a 6:1.

Završit skvělý český ročník může ještě Iveta Benešová, která bude v neděli po boku Rakušana Jürgena Melzera ve finále smíšené čtyřhry.

Stejně jako v případě dvouhry se český tenis dočkal i v ženské čtyřhře titulu ve Wimbledonu poprvé po třinácti letech. Jana Novotná v roce 1998 vyhrála dvouhru a společně s Martinou Hingisovou ze Švýcarska i debla.

Peschkeová, před šesti lety i 26. hráčka dvouhry, se dala se Srebotnikovou dohromady loni v lednu a hned se jim začalo dařit. Do letošního Wimbledonu vyhrály pět turnajů a desetkrát hrály finále. Loni postoupily do finále Roland Garros, v kterém ovšem nestačily na sestry Serenu a Venus Williamsovy. Titul ve Wimbledonu je pro Peschkeovou jubilejní dvacátý v kariéře a ten nejcennější.

Srebotniková vyhrála v minulosti už pět gradslamů, všechny ve smíšené čtyřhře.

Benešová s Melzerem jsou ve finále

Iveta Benešová si zahraje ve Wimbledonu o titul ve smíšené čtyřhře. Dnešním postupem završila úspěch českých tenistek, hned trojnásobných finalistek na nejslavnějším turnaji. Benešová po boku Rakušana Jürgena Melzera vyhrála semifinále nad Kanaďanem Danielem Nestorem a hráčkou z Tchaj-wanu Jung-Jen Čan a dosáhla svého největšího úspěchu na grandslamech.

Turnaj v All England Clubu si už podmanila vítězka dvouhry Petra Kvitová, titul ve čtyřhře vybojovala Květa Peschkeová a Benešová se v neděli může stát vítězkou mixu. S Melzerem potřebují porazit zkušeného Inda Maheše Bhúpathího s ruskou spoluhráčkou Jelenou Vesninovou.

Bryanové vyhráli 11. grandslam a vyrovnali rekord

Američtí tenisté Bob a Mike Bryanové vyhráli podruhé Wimbledon a jedenáctým grandslamovým triumfem ve čtyřhře vyrovnali rekord takzvané Open éry Australanů Todda Woodbridge a Marka Woodforda. Nejlepší pár světa porazil v dnešním finále na trávě v Londýně 6:3, 6:4 a 7:6 švédsko-rumunskou dvojici Robert Lindstedt, Horia Tecau.

Třiatřicetiletá americká dvojčata spolu získala 73. titul a šestý v sezoně. Bryanové triumfovali už v lednu na úvodním grandslamovém turnaji roku Australian Open. "Tři srdceryvná finále jsme tady prohráli, ale teď jsme zase na tabuli (vítězů) a máme druhý titul. Je to mimořádný pocit," řekl Mike Bryan, jenž s bratrem kraloval wimbledonské čtyřhře v roce 2006. Finále prohráli v letech 2005, 2007 a 2009.

Letos absolvovali dvě vydřená pětisetová vítězství, než došli do finále. To zvládli ve třech setech. "Vyrovnali jsme se 'Woodies', které jsme vždycky zbožňovali a pořád jsou pro nás nejlepším tenisovým párem na světě. Je to neuvěřitelné. Teď se pokusíme o dvanáctý titul a hned na US Open," dodal Mike Bryan.

WIMBLEDON (Velká Británie)

Muži, čtyřhra - finále: B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Lindstedt, Tecau (8-Švéd./Rum.) 6:3, 6:4, 7:6 (7:2).

Ženy, dvouhra - finále: Kvitová (8-ČR) - Šarapovová (5-Rus.) 6:3, 6:4.

Ženy, čtyřhra - finále: Peschkeová, Srebotniková (2-ČR/Slovin.) - Lisická, Stosurová (Něm./Austr.) 6:3, 6:1.

Smíšená čtyřhra - semifinále: Melzer, Benešová (9-Rak./ČR) - Nestor, Jung-Jen Čan (8-Kan./Tchaj-wan) 6:4, 6:4, Bhúpathí, Vesninová (4-Indie/Rus.) - Hanley, Hsieh Su-wei (Austr./Tchaj-wan) 6:2, 3:6, 7:5.

Junioři, dvouhra - finále: Saville (16-Austr.) - Broady (15-Brit.) 2:6, 6:4, 6:2.

Junioři, čtyřhra - semifinále: Golding, Veselý (1-Brit./ČR) - Artuňedo, Carballes (3-Šp.) 7:5, 7:6 (7:5).

Juniorky, čtyřhra - semifinále: Schuursová, Chao Čchen-tchang (Niz./Čína) - Chromačevová, Krejčíková (Rus./ČR) 6:2, 6:2.

2.7.2011 VSTUP DO DISKUSE 2

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.