Federer v Miami utržil další krutou porážku od Nadala

Miami /AKTUALIZOVÁNO/ - Srbský tenista Novak Djokovič ve druhém semifinále prestižního turnaje převálcoval domácího Fische.

1.4.2011

Novak Djokovič dál válacuje soupeře a je ve finále turnaje v Miami.Foto: ČTK

Současný první tenista světa Rafael Nadal nedal v semifinále turnaje Masters v Miami šanci bývalé jedničce Rogeru Federerovi a po vítězství 6:3, 6:2 postoupil do finále. V něm se Španěl stejně jako před dvěma týdny v Indian Wells utká s aktuální dvojkou žebříčku Novakem Djokovičem, bude mít šanci mu vrátit porážku a ukončit Srbovu stoprocentní úspěšnost v letošním roce.

Nadal před natěšeným obecenstvem, které tvořilo 14.500 diváků, udělal z prvního letošního duelu s Federerem krátký proces. Za 75 minut měl vítězství v kapse a upravil vzájemnou bilanci utkání na 15:8 ve svůj prospěch. Více než Federer potrápil Nadala v předchozím kole Tomáš Berdych, který jako jediný zatím dokázal na turnaji sebrat suverénovi žebříčku set.

"Myslím, že jsem hrál velmi, velmi dobrý zápas. Hlavně v prvním setu," pochvaloval si Nadal. Soupeři v zápase nabídl jen dva brejkboly, ale odvrátil je, sám využil čtyři z pěti. "Ve druhém setu hrál (Federer) už hůř, dělal víc chyb, než je u něj obvyklé," řekl Nadal na adresu soupeře, který ve druhé sadě chyboval především na forhendovém returnu.

Oba rivalové na sebe narazili už v semifinále poprvé po čtyřech letech, od té doby to bylo jejich deváté finále a posedmé byl úspěšnější Nadal. Jeho soupeř mu to usnadnil 38 nevynucenými chybami. "Jsem zklamaný. Nedokázal jsem to co on, tedy zahrát skvěle, když bylo potřeba," konstatoval Federer. Přestože celkem čtyřikrát ztratil podání, v servisu svoji slabinu neviděl. "Rafa prostě hrál dobře a míče mi vracel," dodal.

Nadal si tak vypracoval šanci na odvetu s Djokovičem. Srb s 23 vítěznými zápasy atakuje rekord Ivana Lendla, jenž zahájil rok 1986 celkem 25 výhrami. Před dvěma týdny v Indian Wells zvítězil Djokovič 4:6, 6:3, 6:2, vzájemná bilance ale hovoří pro Nadala v poměru 16:8. Španěl má také o motivaci víc v tom, že v Miami už byl dvakrát ve finále (2005 a 2008), ale ještě tento pátý největší turnaj po grandslamech nikdy nevyhrál. Djokovič už v Miami triumfoval v roce 2007.

'Djoker' vládne současnému tenisovému světu

Srbský tenista Novak Djokovič si první porážku v sezoně nepřipsal ani v semifinále turnaje v Miami. Vítěz Australian Open porazil domácího Mardyho Fishe 6:3, 6:1 a postupem do finále zaznamenal letošní 23. výhru.

Třiadvacetiletý Djokovič měl utkání, které bylo v prvním setu přerušeno kvůli dešti, pod kontrolou a zvítězil v něm za 96 minut. Novou americkou jedničku Fishe zdolal pošesté ze šesti zápasů.

O svůj čtvrtý letošní titul se druhý muž žebříčku utká s vítězem druhého semifinále mezi hvězdami Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem. Oba porazil ve finále předchozích dvou turnajů - světovou jedničku Nadala před dvěma týdny v Indian Wells, bývalého prvního hráče světa Federera koncem února v Dubaji.

MIAMI (USA)

Muži, dvouhra - semifinále:
Djokovič (2-Srb.) - Fish (14-USA) 6:3, 6:1, Nadal (1-Šp.) - Federer (3-Švýc.) 6:3, 6:2.