Kvitová a Štěpánek porazili na Hopman Cupu USA, přesto si finále nezahrají

Perth - Francouzští tenisté postoupili do finále Hopmanova poháru, v němž je v sobotu čeká duel s Polskem. Alizé Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga porazili ve svém posledním utkání ve skupině B Španělsko 3:0. Petra Kvitová a Radek Štěpánek si o tak titul v Perthu nezahrají, i když v závěrečném duelu porazili tým USA.

3.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 3.1.2014

Jo-Wilfried TsongaFoto: ČTK/ZUMA

Kvitová vyhrála nad Sloane Stephensovou úvodní set 6:3 a Američanka pak zápas kvůli bolavému zápěstí vzdala. "Škoda, že zápas skončil takto," řekla Kvitová po utkání.

Štěpánek měl nastoupit proti Johnu Isnerovi, ale ten má rovněž zdravotní problémy a vzdal bez boje. Štěpánek si v exhibičním utkání zahrál s Milosem Raonicem a Kanaďana porazil 5:7, 6:3 a 7:6.

Raonic nastřílel 23 es, ale Štěpánek zvládl zápas se světovou jedenáctkou výtečně. Navíc bavil diváky - jednou půjčil raketu lajnovému rozhodčímu, jindy při čekání na jestřábí oko chtěl "zastřelit" rozhodčího raketou.

V tie-breaku třetího setu sice už prohrával 1:4, ale šesti míči v řadě zápas po více než dvou hodinách ukončil. V hledišti pak objal fanynku zahalenou v české vlajce. "Těžko se returnuje jeho skvělý servis, ale zápas jsem si užíval. Zkusil jsem to a vyšlo to," usmíval se pětatřicetiletý Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

Francouzi prošli základní skupinou bez zaváhání. První bod proti Španělsku získala Cornetová, přestože ji v druhém setu proti Anabel Medinaové trápily problémy se stehenním svalem. Dvouhru ale vyhrála dvakrát 6:2. Druhý bod pak přidal Tsonga po nečekaně vydřené výhře 6:4, 6:7 a 6:2 nad Danielem Muňozem.

HOPMAN CUP (Perth)

Francie - Španělsko 3:0
Cornetová - Medinaová 6:2, 6:2, Tsonga - Muňoz 6:4, 6:7 (7:9), 6:2, Cornetová, Tsonga - Medinaová, Muňoz 8:3.

Česká republika - USA 2:0
Kvitová - Stephensová 6:3 skreč Stephensové, Štěpánek - Isner bez boje.
Exhibice: Štěpánek - Raonic (Kan.) 5:7, 6:3, 7:6 (7:4), Štěpánek, Kvitová - Anderson, Bobusicová (Austr.) 8:3.

Konečná tabulka:
1. Francie 3 7:2 14:6 3
2. Česká republika 3 6:2 10:5 2
3. USA 3 4:4 9:7 1
4. Španělsko 3 0:9 2:17 0

3.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Čistírna odpadních vod na Císařském ostrově v Praze.

Dejvice i Letnou trápí zápach. Může za to čistírna odpadních vod

Vlakové nádraží v Brně-Židenicích.
18

Dopravní uzel? Židenické nádraží může převzít část vlaků z přetíženého hlavního

Mizérie. Úroda ječmene je oproti loňsku poloviční, schnou i další obiloviny

Mizerná. Tak označil letošní sklizeň ozimého ječmene předseda Okresní agrární komory na Břeclavsku Antonín Osička. V okrese odhaduje kvůli velkému suchu propad v průměru o čtyřicet procent. „Máme posečených asi padesát hektarů a výnos se pohybuje mezi dvěma a třemi tunami na hektar. U jarních ječmenů to nebude lepší. A podobně špatné to bude i u pšenice. Obilí nedozrálo a uschlo," řekl Osička s tím, že loni byl v okrese průměrný výnos ozimého ječmene 5,1 tuny na hektar.

Pohledem Stanislava Šulce: Kouzelný bankomat

Bankomat slaví abrahámoviny. Podle různých anket jde o jeden z nejdůležitějších vynálezů minulého století a dodejme, že také jeden z nejkouzelnějších. Krom toho, že definitivně odtrhnul člověka od nutnosti mít peníze doma ve štrozoku, kouzelný je také proto, že se za těch pět desítek let takřka nezměnil.

Česko zasáhly kybernetické útoky, původci požadují výkupné

Aktuální vlna kybernetických útoků, jejichž původci požadují výkupné za odšifrování napadených zařízení, postihla i Česko. Aktuálně je země podle antivirové společnosti Eset devátým nejvíce zasaženým státem. Útoky, které odpoledne postihly Ukrajinu, se začaly šířit do dalších zemí. Antivirová firma Kaspersky Lab zatím celosvětově zaznamenala zhruba 2000 napadených uživatelů.