Tenistka Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje Turnaj mistryň. Wimbledonská vítězka získala jistotu startu na vrcholu sezony, který se uskuteční v Istanbulu 25. až 30. října, po postupu do semifinále v Tokiu.

Jednadvacetiletá Kvitová je pátou českou rodačkou, která se kvalifikovala na Turnaj mistryň. Poslední českou účastnicí byla Jana Novotná v roce 1998, kdy vyhrála Wimbledon stejně jako letos Kvitová. Na Turnaji mistryň v minulosti nechyběly také Martina Navrátilová, Hana Mandlíková a Helena Suková.

"Mám radost. Velkou. Společně s finále Fed Cupu to bude mimořádné zakončení sezony," citoval Kvitovou server iDnes.

Kvitová se vedle jisté účast na Turnaji mistryň v pondělí poprvé v kariéře posune na páté místo světového žebříčku. "Je příjemné to slyšet, ale jsou to jen čísla. Pro mě je podstatné, že zase hraju svůj tenis," konstatovala.

Před Kvitovou si účast zajistily světová jednička Caroline Wozniacká z Dánska a Ruska Maria Šarapovová, která vzdala v Tokiu čtvrtfinále s Kvitovou. Na Turnaj mistryň se kvalifikuje osmička tenistek na základě výsledků letošní sezony.