Kvitová si i v Pekingu zahraje o finále, dvě výhry dělí od titulu také Berdycha

Peking - Tenistka Petra Kvitová prodloužila v Asii vítěznou šňůru, když po triumf ve Wu-chanu postoupila i v Pekingu mezi nejlepší čtyřku. Turnajová trojka ve čtvrtfinále porazila Italku Robertu Vinciovou 7:6, 6:4 a v boji o finále ji čeká Australanka Samantha Stosurová.

3.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 3.10.2014

Petra Kvitová na turnaji v Pekingu.Foto: ČTK/AP/Vincent Thian

Semifinále si v čínské metropoli zajistil také Tomáš Berdych, který ve dvou setech smetl Johna Isnera, svého deblového parťáka v Pekingu. Přiživil tak šance na postup na Turnaj mistrů.

Třetí nasazený Berdych v bitvě o finále vyzve Martina Kližana. Slovenský kvalifikant se postaral o senzaci, když vyřadil poprvé v kariéře světovou jedničku Rafaela Nadala 6:7, 6:4, 6:3. S Berdychem se utká potřetí, český tenista vyhrál oba dosavadní souboje, letos na US Open a loni na trávě ve Wimbledonu.

Kvitová si v Asii připsala už osmý vyhraný zápas v řadě. V případě zisku titulu v Pekingu se Kvitová posune na druhé místo žebříčku WTA, čímž by vyrovnala osobní maximum z roku 2011.

Kvitové hra Vinciové nesedí

V utkání s Vinciovou se Kvitová pomalu rozjížděla. Ze začátku chybovala a prohrávala už 1:5. Pak ale zpřesnila hru a pěti gamy po sobě skóre otočila. První set získala skoro po hodině hry v tie-breaku po svém třetím esu v utkání.

"Takovéto začátky zápasů, to se někdy stává. Ona není zrovna soupeřkou, proti které bych ráda hrála. Má odlišnou hru, která mi vůbec nesedí," konstatovala Kvitová na tiskové konferenci. "Má výborný slice, který mi dělá velké problémy. Když neservíruju, hraje se s ní hodně těžko," dodala na adresu soupeřky, s nímž měla dosud vyrovnanou bilanci 2:2.

I do druhého setu vstoupila Kvitová špatně a prohrávala 0:2, ale ztracené podání získala rychle zpět a za stavu 5:4 šla podávat na vítězství. Málem o servis přišla, oba brejkboly ale rázně odvrátila esy a proměnila první mečbol. Kvitová sice udělala v utkání 43 nevynucených chyb, ale Italku přestřílela vítěznými údery poměrem 33:6.

Berdych suverénní

Berdych naopak začal zápas s Isnerem suverénně a ujal se vedení 3:0. Náskok pak potvrdil dalším brejkem a první sadu získal za 27 minut. Soupeři sebral podání i v úvodu druhého setu a výhodu udržel až do konce. V deváté hře při Isnerově podání sice ještě mečbol nevyužil, při svém servisu však už postup mezi nejlepší čtveřici potvrdil čistou hrou.

Stosurová měla postup do semifinále ulehčený, jelikož světová jednička a obhájkyně titulu Serena Williamsová z USA čtvrtfinále vzdala bez boje kvůli zranění levého kolena. Kvitová má s Australankou pozitivní bilanci, vyhrála šest ze sedmi zápasů.

O deblový titul si v Pekingu zahraje Andrea Hlaváčková. S domácí tenistkou Pcheng Šuaj porazily v semifinále rusko-australskou dvojici Alla Kudrjavcevová, Anastasia Rodionovová hladce 6:1, 6:4 a i čtvrtý duel na turnaji vyhrály bez ztráty setu. Poražené duo předtím v dohrávce třísetové bitvy vyřadilo nasazené jedničky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou z Itálie.

Hlaváčková bude hrát o první titul od loňského triumfu na US Open, po němž se rozešla s Lucií Hradeckou. V cestě za 15. deblovou trofejí na WTA Tour jí stojí turnajové dvojky Cara Blacková ze Zimbabwe a Sania Mirzaová z Indie.

TOKIO (Japonsko)

Muži, dvouhra - čtvtfinále: Raonic (3-Kan.) - Istomin (Uzb.) 7:6 (10:8), 6:3, Nišikori (4-Jap.) - Chardy (Fr.) 6:4, 6:2, Simon (Fr.) - Johnson (USA) 7:6 (7:4), 6:1, Becker (Něm.) - Sock (USA) 4:6, 6:1, 6:4.

PEKING (Čína)

Muži, dvouhra - čtvrtfinále: Berdych (3-ČR) - Isner (8-USA) 6:1, 6:4, Djokovič (1-Srb.) - Dimitrov (5-Bulh.) 6:2, 6:4, Kližan (SR) - Nadal (2-Šp.) 6:7 (7:9), 6:4, 6:3, Murray (6-Brit.) - Čilič (4-Chorv.) 6:1, 6:4.

Ženy, dvouhra - čtvrtfinále: Kvitová (3-ČR) - Vinciová (It.) 7:6 (7:2), 6:4, Stosurová (Austr.) - S. Williamsová (1-USA) bez boje, Šarapovová (4-Rus.) - Kuzněcovová (Rus.) 6:0, 6:4.

Ženy, čtyřhra - semifinále: Hlaváčková, Pcheng Šuaj (5-ČR/Čína) - Kudrjavcevová, Rodionovová (6-Rus./Austr.) 6:1, 6:4.

Autor: ČTK, Redakce