Murray nakročil do semifinále, uspěl v nejdelší bitvě Turnaje mistrů

Londýn - Světová jednička Brit Andy Murray vyhrál na tenisovém Turnaji mistrů i podruhé. Domácí favorit porazil v londýnské O2 aréně Japonce Keie Nišikoriho 6:7, 6:4, 6:4 v nejdelším zápase historie turnaje, který trval tři hodiny a 21 minut. Murray je blízko semifinále, své šance na postup posílil i Švýcar Stan Wawrinka výhrou nad Marinem Čiličem.

16.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 16.11.2016

Andy Murray na Turnaji mistrů.Foto: ČTK/PA/John Walton

Murray prodloužil svoji neporazitelnost na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour. Večerní zápas skupiny Johna McEnroea mu mohl dát jistotu semifinále, jenže vítězně z něj vyšel Wawrinka: Chorvata Čiliče udolal za dvě hodiny dvakrát v tie-breaku.

Murray od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezonu završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe. "Bojoval, hrozně moc mě nechal běhat a donutil mě dostat ze sebe to nejlepší. Právě pro takovéhle velké zápasy tenis děláme. Jen doufám, že sezona bude o ty tři dny delší," řekl domácí tenista.

Wawrinka přehrál Čiliče už posedmé v řadě, dnes 7:6 a 7:6. Oba tie-breaky vyhrál 7:3. V první sadě přitom vítěz letošního US Open odvrátil setbol. V semifinále Turnaje mistrů Wawrinka nechyběl poslední tři ročníky, v pátek si o postup zahraje s Murraym a potřebuje vyhrát ve dvou setech.

Jistým semifinalistou už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku.

Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů):

Dvouhra:

Skupina Johna McEnroea:
A. Murray (1-Brit.) - Nišikori (5-Jap.) 6:7 (9:11), 6:4, 6:4, Wawrinka (3-Švýc.) - Čilič (7-Chorv.) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3).

1. Murray 2 2 0 4:1 2
2. Nišikori 2 1 1 3:2 1
3. Wawrinka 2 1 1 2:2 1
4. Čilič 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Skupina Fleminga a McEnroea:
F. López, M. López (4-Šp.) - Herbert, Mahut (1-Fr.) 7:5, 5:7, 10:8, Kontinen, Peers (5-Fin./Austr.) - Klaasen, Ram (7-JAR/USA) 6:3, 6:4.

Odpadní plasty zažijí reinkarnaci. Novou technologii vymyslela třebíčská firma

/FOTOGALERIE/ Česká republika každý rok vyprodukuje více než 600 tisíc tun plastového odpadu. Často se tříděné plasty přetvoří do nových výrobků, doposud ale nebylo možné dále zpracovávat více druhový nevyčištěný odpad.

Policie pátrala po dvou dětech z Brna, našla je na letišti v Budapešti

Čtrnáctiletý chlapec a jeho dvouletá sestra z Brna, kteří byli od úterý pohřešovaní, jsou v pořádku. Sourozence našla maďarská policie na letišti v Budapešti.

Vlastní nahé tělo je noční můrou pro většinu žen, ukázal průzkum

/ANKETA/ Za své tělo se stydí celkem 68 procent žen, přičemž nadpoloviční většina pak trpí komplexy. Naopak muži jsou se sebou vcelku spokojeni. Pocit studu trápí pouze 37 procent z nich a komplexy trpí pak necelá čtvrtina. Otevřené rozhovory ohledně nahoty však většinou ani jednomu pohlaví problém nedělají.