Siniaková si na první titul musí počkat, finále v Bastadu prohrála

Bastad - Česká tenistka Kateřina Siniaková na turnaji v Bastadu na první titul na okruhu WTA nedosáhla. V nedělním finále prohrála 5:7 a 1:6 s šestou nasazenou Laurou Siegemundovou z Německa. Čtyřicátá hráčka světového žebříčku se tak dočkala premiérového triumfu.

24.7.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.7.2016

Kateřina Siniaková na turnaji v Bastadu.Foto: ČTK/ZUMA/Mathilda Ahlberg

Siniaková držela se soupeřkou krok jen v prvním setu do stavu 5:5, kdy přišla o podání. Druhá sada už poté byla jasnou záležitostí osmadvacetileté Němky a česká hráčka duel zakončila dvojchybou.

Siniaková do svého prvního finále mezi elitou prošla až z kvalifikace a ve Švédsku mimo jiné vyřadila turnajovou dvojku Saru Erraniovou z Itálie. Dvacetiletá 92. hráčka světa také prohrála první finále ve dvouhře v kariéře, když si na nižším okruhu ITF zahrála o titul sedmkrát a vždy úspěšně.

"Byl to pro mě skvělý týden a jsem moc šťastná, že jsem si tu zahrála finále," citoval Siniakovou web tenisportal.cz. "Nebyl to úplně můj den, ale Laura hrála velmi dobře," dodala rodačka z Hradce Králové, která si v novém světovém žebříčku polepší z 92. na 79. místo. Jejím maximem je 65. pozice.

BASTAD (Švédsko)

Ženy, dvouhra - finále: Siegemundová (6-Něm.) - Siniaková (ČR) 7:5, 6:1.
Ženy, čtyřhra - finále:
Mituová, Rosolská (Rum./Pol.) - Kerkhoveová, Marozavová (Niz./Běl.) 6:3, 7:5.

24.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.