71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

Tenisté: Djokovič sobotní duel psychicky neunesl

Tomáš Berdych se soustředí na síti.

Tomáš Berdych se soustředí na síti. Autor: ČTK

18.9.2010 19:29

Bělěhrad - Čeští deblisté si pochvalovali, že světová dvojka nepomohla partnerovi z jeho srabu.

Zařazení Novaka Djokoviče do páru s Nenadem Zimonjičem označil český kapitán Jaroslav Navrátil za jeden z důvodů vítězství Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha v sobotní čtyřhře.

Soupeř nepůsobil jako tým a Češi díky tomu vedou v Bělehradu nad domácím Srbskem 2:1 na zápasy. Jeden bod je dělí od prosincového finále.

"Viděli jsme, že kromě první sady si jejich hráči nerozuměli, nebyli sehraní. Djokovič byl až moc nervózní a trošku to neunesl," poukázal Navrátil na fakt, že srbská dvojice nepůsobila na kurtu "deblově", ale jako dva samostatní hráči. "A druhým důvodem byl výborný výkon kluků. Vyhrát v Srbsku těžký debl a po prohrané první sadě 6:1, 6:4 a 6:1, tak to si myslím, že je neskutečný klacek," konstatoval český kapitán.

Štěpánek s Berdychem souhlasili, že druhý hráč světa Djokovič působil na kurtu přemotivovaně. Navíc neudržel nervy na uzdě a podobně jako ve finále US Open rozmlátil vzteky rakety. "Jeho chování na kurtu mě překvapilo," řekl Berdych. "On tomu Zimonjičovi z toho nijak nepomohl a sami se v tom vařili. Výsledek byl vyústěním," doplnil český tenista.

Češi hráli jako tým

Češi sázeli na vítězný duch svého páru, který vyhrál sedm z osmi zápasů. "Od začátku jsme tak dýchali," řekl Štěpánek. "Hráli jsme jako tým a ne jako dva hráči na jedné straně dvorce. Atmosféra na kurtu byla úžasná a moc nám pomohli fanoušci. Je jich tam stovka a jsme neskutečně rádi, že je máme. Jsou neoficiálním členem týmu a strašně moc nám pomáhají proti přesile," děkoval Berdych.

Podporu skromného, ale hlučného českého tábora velmi dobře vnímali, naproti tomu se nenechali rozhodit nesportovním chováním domácích. Ti pískali a hlučeli při podání českých hráčů, ale bez úspěchu. Za celý zápas si prohrál servis jen jednou Berdych.

"Jsme schopni tu atmosféru nevnímat, soustředit se na to, co máme," řekl Štěpánek. "Soustředili jsme se na to, co v nás je. Tím jsme je deptali, neukázali jim žádnou emoci kromě té pozitivní a zápasu jsme dominovali," pokračoval.

Pro Berdycha může být výhra v deblu velkou vzpruhou pro další dvouhru. V pátek prohrál po nevýrazném výkonu s Jankem Tipsarevičem a nyní bude bojovat s Djokovičem v prvním nedělním duelu.

"Je úžasné, že se mi ten páteční zápas tímhle podařilo rychle vyhnat. Fakt jsme hráli skvěle týmově, opravdu jsme se dobře doplňovali," řekl Berdych a poděkoval Štěpánkovi, že ho na začátku držel.

Berdych chce rozhodnout

"Přejeli jsme je víceméně na plné čáře. To je to nejlepší možné povzbuzení do dalšího singlu. Pro mě je to ta nejpříjemnější situace, v jaký můžu nastupovat. Nemám co ztratit, budu se snažit užít si to a třeba přinést hned ten první bod," pronesl Berdych.

Před nedělními zápasy tenisté nemluvili o nutnosti krotit emoce z blížícího se finále. "Na emoce není čas, je potřeba si co nejvíc odpočinout, aby šli na závěrečné dvouhry dva odpočatí hráči. Emoce můžou propuknout, až bude konec. A aby byl dobrej, o to se musíme poprat. Musíme zůstat takhle naladěni a snažit se urvat ten třetí bod," řekl Štěpánek.

Myslet na předvánoční "zájezd" do Paříže na finále proti Francii zatím tenisté považují za předčasné. "Teď jsme v Bělehradu. To je to jediný, co nás zajímá. Uvidíme až zítra večer," konstatoval Štěpánek.

Autor: ČTK

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Tomáš Berdych na turnaji Masters v Torontu.

Češi se před Davis Cupem Djokoviče nebojí

Praha - Tenisté Berdych se Štěpánkem si na semifinále prestižní týmové soutěže věří.

Radek Štěpánek

Šťastnému tenistovi Štěpánkovi brní v zádech

Praha - Opora daviscupového týmu už se nemůže dočkat semifinálového souboji v Srbsku.

Jan Hájek

Hájek: Konec na US Open může být výhoda pro Davis Cup

Olomouc – Z rozpáleného New Yorku se rychle vrátil do podzimní české reality. Olomoucký tenista Jan Hájek se na tenisovém US Open moc neohřál, i když tomu mohlo být jinak.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Smrt krásné studentky na Vltavě (†19): Víme, jak zemřela

Smrt krásné studentky na Vltavě (†19): Víme, jak zemřela

Vyjela si s přáteli na motorovém člunu po Vltavě. Posádka si na plavbu vzala pár lahví alkoholu a zábava… celý článek ›

Exkluzivní FOTO: Královna Alžběta II. byla vojanda!

Exkluzivní FOTO: Královna Alžběta II. byla vojanda!

Na veřejnosti se objevily fotografie královny Alžběty II. (85) z doby, kdy sloužila jako zdravotní… celý článek ›

Potrat se nepovedl: Za narozené dítě zaplatí doktor výživné 25 tisíc měsíčně!

Potrat se nepovedl: Za narozené dítě zaplatí doktor výživné 25 tisíc měsíčně!

Mladá žena vyrazila na potrat, jenže ten se španělskému doktorovi nepovedl. A tak bude muset platit. Do… celý článek ›

Janžurová: Už na letošní narozeniny věděla, že Remunda brzy zemře

Janžurová: Už na letošní narozeniny věděla, že Remunda brzy zemře

Letošní narozeniny měla Iva Janžurová (71) nejsmutnější v životě. V sobotu 19. května, kdy se herečka… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz