To byl návrat! Hladový toreador Nadal nadělil Gaquetovi kanára

Peking - Ve velkém stylu oslavil Rafael Nadal návrat na kurty po tříměsíční pauze zaviněné zraněním zápěstí a v prvním soutěžním zápase dvouhry deklasoval v Pekingu Richarda Gasqueta 6:4, 6:0.

30.9.2014

Rafael Nadal se vrátil na kurty ve velkém stylu.Foto: ČTK/AP/Vincent Thian

Druhý hráč světového žebříčku, jenž nehrál od Wimbledonu, v čínské metropoli potvrdil, že se mu proti francouzskému soupeři daří, a za 78 minut vyhrál i třináctý vzájemný zápas.

"Celkově vzato musím být spokojen s tím, jak jsem hrál. Po třech měsících bez zápasu je vítězství proti tak dobrému hráči, jako je Richard, velice pozitivní návrat," prohlásil Nadal. Doplnil, že stav jeho zápěstí je opět téměř stoprocentní.

Osmadvacetiletý Španěl, jenž kvůli rekonvalescenci zmeškal celou sezonu na amerických betonech včetně US Open, se v Pekingu chtěl rozehrát ve čtyřhře. Spolu s krajanem Pablem Andújarem ale v prvním kole v pondělí nestačili na česko-americkou dvojici Tomáš Berdych, John Isner.

I proti Gasquetovi se Nadal pomaleji rozjížděl a soupeři v prvním setu nabídl tři brejkboly, všechny ale odvrátil. Ve druhé sadě už nedal Francouzovi šanci. V celém zápase se mohl spolehnout na servis, po svém prvním podání získal 73 procent bodů a v osmém vzájemném duelu za sebou nepovolil Gasquetovi ani set.

"Důležitější než výhra nebo prohra je strávit čas na kurtu. To je pro mne momentálně klíčové. Být na kurtu, hrát zápasy. Minimálně si tu zahraju dva a udělám, co budu moct, aby byly aspoň tři," řekl a upozornil, že má těžký los.

"Neucházím se tady v Asii o turnajová vítězství. Jdu den po dni," dodal Španěl, jehož ve druhém kole čeká německý kvalifikant Peter Gojowczyk. Ve čtvrtfinále by mohl narazit na Lotyše Ernestse Gulbise, v semifinále na Tomáše Berdycha.

Úkol pro exekutory: vymoci tolik, jako je čtvrtina státního rozpočtu

/INFOGRAFIKA/- Políčeno mají hlavně na lidi mezi 28 a 47 lety. Těch je mezi dlužníky víc než polovina. Převažují muži.

Stánky ve Znojmě jsou prázdné. Trhovkyně: Nechci se učit novoty kvůli EET

Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.