Barthelová, jež ve Švédsku vyřadila v prvním kole českou kvalifikantku Terezu Martincovou, dokázala v titul proměnit první letošní finálovou účast. Triumfem v Bastadu navázala na vítězství v Hobartu v roce 2012 a vloni v Paříži.

Utkání se Scheepersovou začala 61. hráčka světového žebříčku, jež minulý týden oslavila 24. narozeniny, suverénně a v prvním setu nemusela ani jednou čelit brejkbolu. Ve druhém sice o šest let starší soupeřka hned první nabídnutou šanci na brejk využila, Barthelová ale dokázala opět vyrovnat a ve zkrácené hře duel dotáhla k vítězství.

Wozniacká ukončila čekání

Caroline Woznická se v Istanbulu dočkala prvního letošního titulu a svou sbírku rozšířila o 22. trofej. Bývalá světová jednička z Dánska, jež ve čtvrtfinále vyřadila Karolínu Plíškovou, porazila v duelu dvou největších favoritek tureckého turnaje Italku Robertu Vinciovou za 69 minut 6:1, 6:1.

Čtyřiadvacetiletá nasazená jednička, jež na další úspěch na okruhu WTA čekala od loňského říjnového triumfu v Lucemburku, dnes nedala soupeřce na tvrdém povrchu šanci. Patnáctá hráčka světového žebříčku oplatila o sedm let starší Italce letošní antukovou porážku z Madridu a vzájemnou bilanci s Vinciovou srovnala na 2:2.

První titul pro Mayera

Argentinský tenista Leonardo Mayer získal na turnaji v Hamburku první titul v kariéře. Sedmadvacetiletý hráč ve finále tradičního antukového podniku zdolal nejvýše nasazeného Davida Ferrera ze Španělska za dvě hodiny a 23 minut 6:7, 6:1, 7:6.

Sedmý hráč světa Ferrer útočil v Hamburku na druhý letošní a celkově 22. titul a po prvním setu měl k triumfu blíž. Ve druhém ale zcela odpadl a ačkoli ve třetí sadě dokázal smazat další brejk a vynutil si zkrácenou hru, na Mayera nestačil.

Argentinec proměnil v triumf teprve druhý finálový start v kariéře a inkasoval vítěznou prémii 272.300 eur. Poprvé hrál o titul letos v únoru v chilském Viňa del Mar.

BASTAD:

Ženy, dvouhra - finále:
Barthelová (Něm.) - Scheepersová (JAR) 6:3, 7:6 (7:3).
Ženy, čtyřhra - finále:
Klepačová, Torróová (Slovin./Šp.) - Raeová, Smithová (Brit.) 6:1, 6:1.

ISTANBUL:

Wozniacká (1-Dán.) - Vinciová (2-It.) 6:1, 6:1.

Doiová, Svitolinová (Jap./Ukr.) - Kalašnikovová, Kaniaová (Gruz./Pol.) 6:4, 6:0.