Venus je pro mě výzva, těší se Šafářová

Paříž - České tenistce na Roland Garros los moc nepřál. Přesto je stále optimistická.

25.5.2009

Lucie Šafářová na Roland Garros v duelu se Sabine Lisickou.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Zažila zápas jako na houpačce. Lucie Šafářová přehrála Němku Sabine Lisickou po bláznivém průběhu 6:2, 1:6, 6:1 a teď ji čeká jeden z největších zápasů kariéry. Na grandslamovém French Open vyzve Venus Williamsovou, se kterou před pár týdny po tuhém boji padla 3:6 ve třetím setu.

„Venus je pro mě velká výzva. Minule jsem na ni měla ve třetím dějství pět brejkbolů a prohrála jsem jen o kousek. Teď budu mít další šanci, půjdu do toho,“ plánovala Šafářová pro druhé kolo.

Američanka se navíc nezdá v žádné velké pohodě, v pondělí se tři sady trápila s krajankou Mattekovou-Sandsovou.

„Samozřejmě, že když s Venus hrajete na antuce, tak se šance na úspěch zvyšují. Servis je hratelnější než například na trávě. Mám s ní už zkušenosti, strašně se na zápas těším,“ usmála se.

Zápas s Lisickou, silnou soupeřkou se skvělými výsledky v poslední době, byl pro Šafářovou hodně těžký. Že to nebude žádná procházka, to věděla česká hráčka už předem. Vždyť s 39. hráčkou světa před dvěma měsíci prohrála v semifinále turnaje v Memphisu.

„Je nepříjemná. Má vynikající servis, který v prvním setu naštěstí neprodala. Pak mě ale blbě brejkla a otočila to. Naštěstí jsem se zase zvedla a dotáhla zápas do konce. Musím přiznat, že Lisická je pro mě velmi cenný skalp. Těší mě, že mám letos standardně dobré výsledky a výkony. V minulosti jsem vždy zahrála jednou výborně a pak zase hůř,“ uzavřela Šafářová a pospíchala fandit svému příteli Tomáši Berdychovi v utkání s Bolellim.