Kolaps v Melbourne. Murray po výhře ihned spěchal do nemocnice. Co se stalo?

Melbourne - Britský tenista Andy Murray si letos postup do osmifinále Australian Open nevychutnal. Bezprostředně po čtyřsetovém vítězství nad Portugalcem Joaem Sousou se totiž dozvěděl o kolapsu svého tchána. Nigela Searse, jenž trénuje srbskou tenistku Anu Ivanovičovou, potkaly potíže při jejím souběžně hraném utkání a musel být převezen do nemocnice.

23.1.2016

Tchán Andyho Murrayho Nigel Sears zkolaboval během zápasu své svěřenkyně Any Ivanovičové na Australian Open a musel být s kyslíkovou maskou převezen do nemocnice.Autor: ČTK/AP/Rafiq Maqbool

K Murraymu, jenž s manželkou Kim v nejbližších dnech očekává narození prvního potomka, se informace během zápasu nedostala a po proměněném mečbolu, kterým po 158 minutách hry zpečetil vítězství 6:2, 3:6, 6:2 a 6:2, ještě spontánně slavil postup. Okamžitě poté ho ale pořadatelé odvedli do šaten bez obvyklého rozhovoru na kurtu.

Osmapadesátiletý Sears si údajně už před zápasem Ivanovičové s Madison Keysovou stěžoval, že se necítí dobře. V úvodu druhého setu v lóži zkolaboval a utkání muselo být za stavu 6:4, 1:0 pro jeho svěřenkyni přerušeno.

Ivanovičová nejprve z lavičky s vyděšeným výrazem sledovala ošetřování svého kouče v hledišti, po zhruba deseti minutách pořadatelé poslali obě hráčky do šatny. Znovu hrát se začalo až po téměř hodině a Ivanovičová zápas po pauze k postupu nedotáhla. Patnácté nasazené Američance podlehla 6:4, 4:6, 4:6.

Záchranáři trenéra v ochozech ošetřovali téměř 30 minut, než ho s kyslíkovou maskou na obličeji odnesli na nosítkách. Na stadionu byl Sears podle svědků v bezvědomí, v nemocnici, kde byl předán do péče kardiologů, už ale podle informací Murrayho bratra Jamieho komunikoval s lékaři a byl schopný sedět.

Srbská tenistka se musela v Melbourne vyrovnávat s nucenou pauzou během zápasu podruhé za sebou. V předchozím kole byl její duel s Anastasií Sevastovovou přerušen na půl hodiny poté, co v hledišti na schodech upadla jedna z divaček a rovněž musela být ošetřena.

23.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
Lukáš Nečesaný u Krajského soudu v Hradci Králové.

Nečesaný si odpyká 13 let, odvolací soud mu potvrdil trest

Praha - Lukáš Nečesaný si odpyká 13 let za pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích na Jičínsku z února 2013. Trest mu dnes pravomocně potvrdil odvolací senát pražského vrchního soudu. Soudci označili za stěžejní důkaz výpověď napadené ženy, která Nečesaného nakonec poznala. Mladík vinu odmítá, novinářům řekl, že určitě znovu podá dovolání k Nejvyššímu soudu.

Popularita Clintonové je rekordně nízká, Trumpova ještě nižší

Washington - Popularita demokratické kandidátky na prezidentku Spojených států Hillary Clintonové je na rekordně nízké úrovni. Kladně ji vnímá pouze 41 procent Američanů, ukázal průzkum, jehož výsledky dnes představil deník The Washington Post. Ještě menší oblibě se těší republikánský soupeř Clintonové Donald Trump, kterého pozitivně hodnotí 35 procent dotázaných.

ČSSD a KDU chtějí úpravy proti Babišovi, ANO koalici neopustí

Praha - ČSSD a KDU-ČSL podpoří ve Sněmovně přes nesouhlas hnutí ANO návrhy, které omezí podnikání členů vlády. Novinářům to dnes během jednání koaliční rady řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Postoj koaličních partnerů podle něj ale není důvodem pro zánik současné vládní koalice.