Záhlavová-Strýcová deblový titul v Kanadě neobhájila

Soul /AKTUALIZOVÁNO/ - Tenistka Iveta Benešová na turnaji v Soulu neprošla nástrahami 1. kola.

20.9.2010

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová ve finále ECM Prague Open.Foto: Deník/Martin Divíšek

Česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová titul ve čtyřhře na turnaji v Québeku neobhájila. Ve finále spolu s Američankou Bethanie Mattekovou-Sandsovou nestačila na švédské duo Johanna Larssonová, Sofia Arvidssonová 1:6, 6:2 a 6:10. Přišla tak o šanci získat ve čtyhře svůj devátý titul kariéry na okruhu WTA.

Právě Arvidsovová byla jednou ze soupeřek, které Záhlavová-Strýcová v loňském finále spolu s Vaniou Kingovou porazila. Tentokráte však byla úspěšnější Švédka.

Spoluhráčka Záhlavové-Strýcové Američanka Matteková-Sandsová tak v Québecku prohrála i druhé finále, když ve dvouhře nestačila na Rakušanku Tamiru Paszekovou.

Benešová opět nezvládla úvodní kolo

Tenistka Iveta Benešová vypadla na turnaji v Soulu už v 1. kole. Nad její síly byla Ruska Jekatěrina Makarovová, které podlehla 2:6, 6:3 a 5:7. Od květnového turnaje ve Varšavě Benešová skončila hned po prvním duelu už na sedmém z 11 podniků.

Sedmadvacetiletá česká hráčka přitom dosud měla s o pět let mladší soupeřkou kladnou bilanci, když vyhrála oba předchozí vzájemné zápasy. Dnes však měla ruská hráčka více štěstí a po téměř dvě a půl hodiny trvající bitvě zakončila vítězně vyrovnanou koncovku třetí sady.

MÉTY (Francie)

Muži, dvouhra - 1. kolo:
Robredo (7-Šp.) - Brands (Něm.) 6:1, 7:6 (7:3), Berrer (Něm.) - Schüttler (Něm.) 7:6 (7:5), 6:2, Istomin (Uzb.) - Serra (Fr.) 6:4, 6:4.

BUKUREŠŤ (Rumunsko)

Volandri (It.) - Kubot (Pol.) 6:3, 6:0.

QUÉBEC (Kanada)

Ženy, dvouhra - finále: Paszeková (Rak.) - Matteková-Sandsová (USA) 7:6 (8:6), 2:6, 7:5.
Ženy, čtyřhra - finále: Arvidssonová, Larssonová (Švéd.) - Matteková-Sandsová, Záhlavová-Strýcová (USA/ČR) 6:1, 2:6, 10:6.

SOUL (Korea)

Ženy, dvouhra - 1. kolo: Makarovová (Rus.) - Benešová (ČR) 6:2, 3:6, 7:5, Klejbanovová (5-Rus.) - Chang Kai-Chen (Tchaj-wan) 6:2, 6:3, Pervaková (Rus.) - Chan Yung-Jan (Tchaj-wan) 6:4, 7:5, Baltachaová (Brit.) - Kim So-jung (Korea) 6:3, 6:4.

TAŠKENT (Uzbekistán)

Ženy, dvouhra - 1. kolo: Vesninová (4-Rus.) - Curenková (Ukr.) 6:3, 6:2, Ivanovová (Rus.) - O'Brienová (Brit.) 7:5, 6:1, Vögeleová (Švýc.) - Abdurachimovová (Uzb.) 6:3, 6:1, Rodinová - Rodionovová (obě Rus.) 7:6 (7:3), 6:3.

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Klub Kanál dostal "trest" za rvačky. V lednu musí zavřít

Písek – Dance club Kanál v Chelčického ulici v Písku bude mít po celý leden zavřeno. Rada města schválila stejně jako před rokem u nedalekého podniku La Noche odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu. Důvodem byly rvačky, ke kterým zde letos došlo. „Musíme měřit všem stejně," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek.