Bez medaile. Čeští triatlonisté byli ve smíšené štafetě na ME šestí

Kitzbühel - Medaile nebyla daleko. Poslední den triatlonového mistrovství Evropy v Kitzbühelu nabídl závod smíšených štafet. Čtyřčlenné týmy bojovaly v juniorských i dospělých kategoriích. První tým Česka si v kategorii Elite zajistil šesté místo, druhý tým závod nedokončil.

22.6.2014

Čeští triatlonisté byli ve smíšené štafetě šestíFoto: Česká triatlonová asociace

Česká republika poslala do boje v elitních kategoriích dva týmy. V prvním byli dva olympionici Vendula Frintová s Janem Čelůstkou doplněni o Petru Kuříkovou a Tomáše Svobodu. Ve druhém pak bojovali Barbora Hlaváčová, František Linduška, Marika Zahradníčková a Martin Novák.

První tým obsadil šesté místo, když mu na stupně vítězů chybělo 52 vteřin. Byla z toho alespoň "velká bedna". Druhý tým závod nedokončil. Mistry Evropy se stali Italové, druhé místo obsadilo Německo, třetí Velká Británie.

V závodě juniorů byla česká štafeta ve složení Tereza Zimovjanová, Lukáš Červenka, Jana Machačová a Štěpán Krátký. České kvarteto obsadilo 11. místo. Z vítězství se radovalo Německo před Francií a Velkou Británií.

Mistrovství Evropy v triatlonu v Kitzbühelu (Rakosuko):

Smíšené štafety:
1. Itálie (Boninová, Fabian, Mazzettiová, Steinwandter) 1:38:20, 2. Německo -10, 3. Velká Británie -23, …6. ČR I (Frintová, Čelůstka, Kuříková, Svoboda) -1:15, ČR II (Hlaváčová, Linduška, Zahradníčková, M. Novák) nedokončili.
Junioři:
1. Německo 1:39:28, …11. ČR -5:46.

Autor: Redakce

22.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.