Erbenové obhajoba titulu nevyšla, z MS v terénním triatlonu ale veze bronz

Praha - Česká triatlonistka Helena Erbenová jela na mistrovství světa v terénním triatlonu do německé Žitavy jako úřadující šampionka, ale obhájit prestižní prvenství se jí nepodařilo. Přesto ze země našich sousedů neodjíždí s prázdnou. V nabité konkurenci vybojovala bronz.

17.8.2014

Helena Erbenová Foto: Česká triatlonová asociace

V Žitavě se bojovalo na tratích 1,5km plavání, 36km na horském kole a 9km běhu, přičemž na kole triatleti nastoupali téměř tisíc výškových metrů, v běhu pak přidali dalších sto. Do Německa se vydala i početná česká výprava. Nejlepším výsledkem se blýskla Helena Erbenová. Té se sice nepodařilo obhájit titul mistryně světa, který vloni získala v nizozemském Haagu, ale na krk si pověsila bronzovou medaili.

Zvítězila Katrin Müllerová z Německa, stříbro brala Flora Duffyová reprezentující Bermudy. Druhá česká triatletka ve startovním poli Lenka Cibulková doběhla na 18. místě.

V závodě mužů se představili hned čtyři čeští reprezentanti a nejlepším z nich byl Jan Kubíček na 15. místě. Tomáš Jiránek obsadil 26. místo, Luboš Truhlář byl o dvě pozice za ním. Jako 49. doběhl Václav Holub.

Mistrem světa se stal Španěl Ruben Ruzafa, stříbrnou medaili získal Američan Josiah Middaugh, bronz bral Braden Currie z Nového Zélandu.

MS v terénním triatlonu, Žitava, Německo:

Muži: 1. Ruben Ruzafa (ČR) 2:34:33, 2. Josiah Middaugh (USA) 2:35:28, 3. Braden Currie (NZL) 2:37:10, …15. Jan Kubíček (ČR) 2:45:42, 26. Tomáš Jiránek (ČR) 2:50:39, 28. Luboš Truhlář (ČR) 2:51:30, 49. Václav Holub (ČR) 3:04:12.

Ženy: 1. Katrin Müllerová (Něm) 2:58:35, 2. Flora Duffyová (Ber) 3:00:53, 3. Helena Erbenová 3:02:32, …18. Lenka Cibulková (ČR) 3:23:36.

Autor: Redakce

17.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Koncert Robbieho Williamse, Letňany, 19.8.2017
8

Showman Robbie Williams zaměstnal manželku, tatínka i snoubence

Sirnaté lázně v Ostrožské Nové Vsi. Ilustrační foto.
8

Duel Deníku: Je lázeňská péče v Česku přebujelá?

Oblíbená letecká přehlídka CIAF 2017 již klepe na dveře

V pořadí již 24. ročník mezinárodního leteckého festivalu CIAF, jehož přípravy jsou již v závěrečné fázi, proběhne na letišti Hradec Králové ve dnech 2. až 3. září.

První burčák je v prodeji. Jak poznat ten pravý? Zákazník nemá šanci, říká vinař

/ANKETA/ - Hrozny už pomalu dozrávají a s blížícím se vinobraním začíná i burčáková sezóna. Zatímco někteří vinaři čekají s výrobou burčáku na začátek září, jiní už prodávají.

Libanon a Sýrie zahájily ofenzivu, chtějí vyčistit hranice od islamistů

Hnutí Hizballáh spojilo své síly se syrskými vládními jednotkami s cílem zbavit pohraniční oblasti posledních bojovníků Islámského státu. Libanonskou armádu v této operaci podporují i Američané.