PILMAN rozhodl o mistrech ČR ve středním triatlonu. Slaví Potůčková a Mika

Praha - Předposlední prázdninovou sobotu se Pilská nádrž stala nejen místem pro koupání a relax, ale také bojištěm PILMAN triatlonu 2015. Závod, který byl šestým dílem seriálu FORD CZECHMAN TOUR 2015, byl i mistrovství České republiky ve středním triatlonu. Národními šampiony se stali Eva Potůčková a Tomáš Mika.

23.8.2015

Eva Potůčková se stala mistryní ČR ve středním triatlonu.Foto: Česká triatlonová asociace

Po období veder a následných dešťů se na téměř 200 závodníků usmálo štěstí. Po celou dobu závodu, který se jel na tratích 1,9km plavání, 93km na kole a 21,1km běhu, panovalo příjemné počasí s teplotami kolem 20°C.

Mezi muži byl nejrychlejší Tomáš Mika, který se v průběhu závodu probojoval ze třetího místa v plavecké části až na celkové první místo a stal se mistrem České republiky. Elitní triatlonista, který se v září chystá na Ironman Mallorca, závod dokončil v čase 4:19:45. Se ztrátou více než tří minut doběhl na druhém místě Ladislav Dvořák. Ten sice po cyklistice s náskokem vedl, ale kvůli pomalejšímu běhu bral nakonec stříbro. Bronzovou příčku vybojoval Jan Majer.

Královnou elitní kategorie žen se stala Eva Potůčková. Trať prolétla v čase 5:00:07. Za Potůčkovou doběhla jako druhá Jihočeška Petra Krejčová. Té po loňském pádu z kola v triatlonovém závodě hrozilo ochrnutí, ale dala se dohromady a už zase sbírá cenné úspěchy. S časem 5:07:12 všem dokázala, že je ve formě, kterou se chystá předvést i na MS v dlouhém triatlonu na Havaji. Třetí příčku obsadila Michaela Gerychová.

Seriál závodů FORD CZECHMAN TOUR Českého poháru v dlouhém triatlonu čekají po PILMANOVI ještě dvě zastávky. 6.9. je v Příbrami na programu Klasik duatlon, o týden později pak vše vyvrcholí závodem Slovakman 113 v Šamoríně.

PILMAN Triatlon 2015, MČR ve středním triatlonu, Žďár nad Sázavou:

Muži: 1. Tomáš Mika 4:19:45,3, 2. Ladislav Dvořák 4:22:51,7, 4. Jan Majer 4:25:02,9, 4. Jan Wainer 4:27:09,5, 5. Lukáš Krpec 4:28:22,3.

Ženy: 1. Eva Potůčková 5:00:07,7, 2. Petra Krejčová 5:07:12,6, 3. Michaela Gerychová 5:19:09,8, 4. Lucie Klimešová 5:28:28,2, 5. Dita Punčochářová 5:51:37,6.

Autor: Redakce

23.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.