Tituly mistrů ČR v krátkém duatlonu získali v Žamberku Kristejn a Zimovjanová

žamberk - Žamberk o víkendu hostil předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON byl zároveň mistrovstvím České republiky v krátkém duatlonu a tituly národních šampionů vybojovali Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.

20.9.2015

Lukáš Kristejn ovládl závod Českého poháru v duatlonu v Žamberku.Foto: Česká triatlonová asociace

V Žamberku panovalo parádní slunečné počasí bez jediné kapky deště, takže podmínky pro 25. ročník byly doslova ideální.

V 9 hodin vše začalo, když odstartovali mladší a starší žáci. Pak následovaly souboje těch nejmladších, po kterých se už začali připravovat účastníci hlavního závodu. Ten se jel na tratích 5 km běhu, 20 km na kole a 3 km běhu.

Úvodní i závěrečný běh se konal v zámeckém parku, cyklistika pak sportovce zavedla přes Lukavice do Letohradu, kde je čekala otočka a dalších deset kilometrů zpátky do Žamberka do depa.

V cyklistice se závodníci na prvním místě často střídali a to zejména Lukáš Kristejn, Michal Málek, Petr Minařík a Josef Jakub. O drama nebyla nouze ani v závěrečném běhu. O pouhou vteřinu doběhl jako první Lukáš Kristejn a stal se mistrem České republiky. Za ním doběhl Málek, třetí byl Minařík.

Hlavní závod žen ovládla Tereza Zimovjanová. Druhá doběhla Šárka Grabmüllerová a třetí příčku brala Simona Šimůnková. Po závodě si všichni sportovci vychutnali tradiční domácí guláš, který k žamberskému závodu neodmyslitelně patří.

Mistrovství ČR v duatlonu v Žamberku (5 km běh – 20 km jízda na kole – 3 km běh):

Muži: 1. Kristejn (Žamberk) 56:31, 2. Málek (Čáslav) –2, 3. Minařík (Hisport) –19.

Ženy: 1. Zimovjanová (OMT Pardubice) 1:07:33, 2. Š. Grabmüllerová (BaH Triatlon Č. Budějovice) –1:40, 3. Šimůnková (TriSK Č. Budějovice) –3:37.

Autor: Redakce

20.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman
7 9

Zeman: Politici, kteří teď migranty odmítají, po volbách otočí

Radim Nosek. Podle soudu hlava organizovaného zločineckého gangu.
4

Zloděje traktorů poslal soud na devatenáct let za mříže

Fiala: Babiš i hnutí ANO ve vládě jsou pro ODS nepřijatelní

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš je pro ODS z hlediska účasti v současné či budoucí vládě nepřijatelný, řekl dnes ČTK předseda občanských demokratů Petr Fiala. Strana dnes zároveň představila některé body svého programu do podzimních parlamentních voleb.

Návrat dětí do péče? Michaláková neuspěla ani u hodonínského soudu

Okresní soud v Hodoníně již podruhé zastavil řízení, ve kterém se místní rodačka Eva Michaláková domáhá vrácení dětí do své péče také prostřednictví českých soudů. Její dva synové jsou totiž rozdělení do dvou norských rodin.