Tituly mistrů ČR v krátkém duatlonu získali v Žamberku Kristejn a Zimovjanová

žamberk - Žamberk o víkendu hostil předposlední závod Českého poháru v duatlonu. Podnik s názvem Žamberský NO+BL DUATLON byl zároveň mistrovstvím České republiky v krátkém duatlonu a tituly národních šampionů vybojovali Lukáš Kristejn a Tereza Zimovjanová.

20.9.2015

Lukáš Kristejn ovládl závod Českého poháru v duatlonu v Žamberku.Foto: Česká triatlonová asociace

V Žamberku panovalo parádní slunečné počasí bez jediné kapky deště, takže podmínky pro 25. ročník byly doslova ideální.

V 9 hodin vše začalo, když odstartovali mladší a starší žáci. Pak následovaly souboje těch nejmladších, po kterých se už začali připravovat účastníci hlavního závodu. Ten se jel na tratích 5 km běhu, 20 km na kole a 3 km běhu.

Úvodní i závěrečný běh se konal v zámeckém parku, cyklistika pak sportovce zavedla přes Lukavice do Letohradu, kde je čekala otočka a dalších deset kilometrů zpátky do Žamberka do depa.

V cyklistice se závodníci na prvním místě často střídali a to zejména Lukáš Kristejn, Michal Málek, Petr Minařík a Josef Jakub. O drama nebyla nouze ani v závěrečném běhu. O pouhou vteřinu doběhl jako první Lukáš Kristejn a stal se mistrem České republiky. Za ním doběhl Málek, třetí byl Minařík.

Hlavní závod žen ovládla Tereza Zimovjanová. Druhá doběhla Šárka Grabmüllerová a třetí příčku brala Simona Šimůnková. Po závodě si všichni sportovci vychutnali tradiční domácí guláš, který k žamberskému závodu neodmyslitelně patří.

Mistrovství ČR v duatlonu v Žamberku (5 km běh – 20 km jízda na kole – 3 km běh):

Muži: 1. Kristejn (Žamberk) 56:31, 2. Málek (Čáslav) –2, 3. Minařík (Hisport) –19.

Ženy: 1. Zimovjanová (OMT Pardubice) 1:07:33, 2. Š. Grabmüllerová (BaH Triatlon Č. Budějovice) –1:40, 3. Šimůnková (TriSK Č. Budějovice) –3:37.

Autor: Redakce