Triatlonistka Frintová byla ve finále MS jedenáctá, vládla Jorgensenová

Praha - Česká triatlonistka Vendula Frintová doběhla ve finálovém závodě seriálu mistrovství světa v kanadském Edmontonu na skvělém 11. místě a v konečném pořadí MS obsadila 12. příčku. Petra Kuříková brala 41. pozici. Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, která se také stala mistryní světa.

30.8.2014

Vendula Frintová.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

V Edmontonu panovalo takřka ideální triatlonové počasí a bojovalo se na tratích 1,5 km plavání, 43,2 km na kole a 10 km běhu. Frintová navázala na kvalitní výsledky z minulých týdnů, kdy na domácí půdě v Karlových Varech nejprve vyhrála Evropský pohár, poté v předposledním závodě seriálu MS ve Stockholmu obsadila 14. místo.

Z vody vylézala 40 vteřin za nejrychlejší plavkyní a cyklistickou část absolvovala ve druhém balíku, kde jely i hvězdy Gwen Jorgensenová a Jodie Stimpsonová. Z druhého depa vybíhala v závěsu za těmito elitními závodnicemi a kvalitním výkonem, kdy 10 kilometrů zvládla jako jedenáctá nejrychlejší, se probojovala na stejné umístění.

To v konečném účtování znamená, že v osmidílném seriálu MS získala 2269 bodů a obsadila 12. místo.

Druhá česká reprezentantka Petra Kuříková minulý týden získala v závodě MS ve Stockholmu své premiérové body a naprázdno nevyšla ani tentokrát, když doběhla jednačtyřicátá. V letošním seriálu tak triatlonistka, která ještě věkem spadá do kategorie K23, získala 130 bodů a patří jí celkové 112. místo.

Závod díky fantastickému běhu vyhrála Američanka Gwen Jorgensenová, jež také ovládla seriál MS a stala se světovou šampionkou. Druhá doběhla Andrea Hewittová z Nového Zélandu se ztrátou 16 vteřin, třetí místo obsadila její krajanka Nicky Samuelsová. Vicemistryní světa se v bodovém součtu stala Američanka Sarah Groffová, bronzovou příčku obsadila Andrea Hewittová.

V sobotu byl na programu i závod mužů kategorie do 23 let a Lukáš Kočař doběhl na 24. místě. Už v pátek proběhly závody juniorských kategorií, kde na startu byly i dvě české reprezentantky. Tereza Zimovjanová obsadila 22. místo, Jana Machačová byla třicátá.

Výsledky: Finále MS v triatlonu, Edmonton:

Ženy: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 2:00:05, 2. Andrea Hewittová (NZL) 2:00:21, 3. Nicky Samuelsová (NZL) 2:00:31, …11. Vendula Frintová (ČR) 2:01:41, …41. Petra Kuříková (ČR) 2:07:40.

Konečné pořadí seriálu MS: 1. Gwen Jorgensenová (USA) 5085 b., 2. Sarah Groffová (USA) 3987 b., 3. Andrea Hewittová (NZL) 3845 b., …12. Vendula Frintová (ČR) 2269 b., .., 112. Petra Kuříková (ČR) 130 b.

Autor: Redakce

30.8.2014 VSTUP DO DISKUSE

Autonomní Audi A7 samo ujelo téměř 900 kilometrů v provozu.
14

Samořízené automobily by se mohly testovat na dálnici D2

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
2 24

Za střet zájmů by měl platit Agrofert, vzkazují soukromí zemědělci

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Vinni! Policisté, co zasahovali proti útočnici ze Smíchova, vyslechli trest

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal ve čtvrtek vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize v úterý potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. Oba policisté mohou proti rozhodnutí podat odpor, v tom případě by soudkyně musela nařídit hlavní líčení.

Se zpěvačkou Špinarovou se příznivci rozloučí 1. dubna v Ostravě

Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela v neděli ve věku 65 let, se její příznivci mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00. Odpoledne se poslední rozloučení uskuteční pouze v kruhu rodiny a přátel. ČTK o tom dnes informoval Adam Pavlík, syn Věry Špinarové a vedoucí její doprovodné kapely.