VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival Colours of Ostrava nabídne kromě hudby další akce

OSTRAVA - Včtvrtek12. červenceto vypukne. Jeden z největších hudebních festivalů v České republice Colours of Ostrava nabídne čtyř denní hudební mataron. Kromě bohatého hudebního programuse návštěvníci mohou těšit i na nepřeberné množství jiné zábavy.

12.7.2007
SDÍLEJ:

Colours of OstravaFoto:

Zájemci budou moci spočinout v tichu muzejních síní nebo vyměnit hudbu za sport. To vše navíc zadarmo nebo za snížené vstupné. Jedinou podmínkou je mít na ruce identifikační pásek - tedy doklad o tom, že máte platnou vstupenku na festival. Veškeré výhody budou platit od čtvrtka 12. července do pondělí 16. července.

Zoo Ostrava

Vstup pro dospělé návštěvníky bude v ceně dětské vstupenky - tedy 50 korun. Ostravská zoo je na Michálkovické ulici v Ostravě v Michálkovicích.

Doprava: trolejbusy 101 (výchozí stanice - Hlavní nádraží), 104 (výchozí stanice - Náměstí republiky), autobus 22 (trasa Hranečník - Nádraží Kunčice). Otevírací doba v ostravské zoo je od 9 do 19 hodin. Informace mohou zájemci získat na www.zoo-ostrava.cz.

Hornické muzeum OKD Pod Landekem

Vstup je zdarma do areálu a výstavních expozic. Muzeum se nachází Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice. Největší hornické muzeum v republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí návštěvníkům celodenní výlet mezi památkami v přírodě. Je zde také lanové centrum Proud, vodácké centrum nabízející projížďky na lodích na slepém rameni řeky Odry, tenisové kurty, bowling, restaurace a jiné. Otevírací doba výstavních expozic je od pondělí do neděle v době od 9 do 18 hodin, vstupy každou celou hodinu, poslední prohlídka začíná v 16 hodin. Vstup do areálu je od pondělí do neděle od 9 do 19.30 hodin.

Doprava: Z ústředního autobusového nádraží tramvají č. 1, 2, 8, 12 na zastávku Muglinovská v Ostravě - Přívoze, poté autobusem č. 34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku Hornické muzeum. Z Hlavního nádraží ČD tramvají č. 1, 2, 8 na zastávku „Muglinovská“, poté autobusem č. 34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku „Hornické muzeum“. Informace jsou na www.muzeumokd.cz.

Vyhlídková věž Nové radnice

Zdarma bude také vstup na vyhlídkovou věž Nové radnice na Prokešově náměstí 8 v Moravské Ostravě. Návštěvníky čeká vskutku netradiční pohled na Ostravu a její nejbližší okolí. Otevírací doba je zde od 9 do 19 hodin. Vstup na vyhlídkové ochozy radniční věže, která se nachází ve výšce 73 metrů, je přes pracoviště Ostravského informačního servisu, kde se podávají veškeré informace o městě i okolí. Zájemci si zde mohou také koupit suvenýry, mapy a publikace. Informace na www.ostravainfo.cz.

Mistrovství světa v atletice

Na akreditační pásek na ruce se návštěvník festivalu dostane i na páté mistrovství světa v atletice kadetů do17 let.

Akce se koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde se návštěvník festivalu dostane zdarma na akreditační pásku od zastávky vedle divadla A. Dvořáka linkou č. 11, která jezdí na trase Výstaviště Zábřeh (zastávka Městský stadion). Touto zastávkou také projíždějí tramvaje č. 3 (ze směru od Poruby) a noční tramvajová linka č. 19. Závodí se od středy 11. července do neděle 15. července denně od 10 hodin. Program závodů bude zveřejněn na www.wyc2007.com.

Cestování

Ostravská Městská hromadná dopravaje zdarma.

Výstava o seniorech a „práci jinde“

V průběhu festivalu se mohou zájemci podívat také na dvě výstavy. Ta s názvem V objektivu senior bude probíhat v podhradí Slezskoostravského hradu. Festival Colours of Ostrava je třetí zastávkou putovní výstavy fotografií, na nichž je z různých úhlů zobrazováno stáří.

Jejími autory jsou studenti Pražské fotografické školy a studenti Školy fotografie v Brně. Patrony výstavy se stali uznávaní fotografové Jan Saudek a Roman Sluka, kteří rovněž objektivy svých fotoaparátů zaměřili na seniory. Z Ostravy se výstava vydá na Letní filmovou školu do Uherského Hradiště a v září do Brna.

Další výstava s názvem Práce je jinde je k vidění na vlakovém nádraží v Ostravě-Svinově. Svým konceptem představuje propojení akademického, uměleckého a všedno denního světa. Prosklené foyer nádraží je až do 20. července vyplněno velkými transparenty, na nichž jsou zachyceny příběhy lidí, kteří cestují za prací po současné Evropě. V místním ČD centru si také můžete zakoupit katalog, nebo se zapojit do soutěže o něj. Více informací lze najít na www.migraceonline. cz/vystava.

Přijďte šlápnout do pedálů

Ve dnech 14. a 15. července zavítá do našeho regionuv rámci hudebního festivalu Colours of Ostrava tzv. Oranžové kolo Nadace ČEZ. Bude umístěno v suterénu pavilonu A v areálu výstaviště Černá louka. Minutou šlapání na Oranžovém kole můžete přispět na Klub Zvoneček - Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR v Odrách a Čtyřlístek -centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava.

Akce se koná v sobotu 14. července od 10 do 17 hodin, v neděli 15. července pak od 10 do 15 hodin.

Letošní Colours bude mít možná rekordní návštěvnost

O to, aby celá akce proběhla v pohodě, se budou starat policisté v uniformách i civilu. „Mělo by být prodáno více lístků než loni,“ hlásí těsně před startem velkého svátku hudby nejrůznějších žánrů Jiří Sedlák, mluvčí festivalu Colours of Ostrava. Loňský ročník této akce přitom navštívilo v součtu za všechny čtyři dny celkem šestnáct tisíc lidí. „Letos by to mohlo být osmnáct tisíc, možná dosáhneme i na dvacetitisícovou metu,“ odhaduje Sedlák.

Příval turistů přinese do srdce krajské metropole rozruch. Na zvýšenou návštěvnost se připravují hospodští, restauratéři i provozovatelé ubytoven. Ve střehu budou v těchto dnech muset být i policisté.

Na festival dohlédne i Kapsa tým

„V souvislosti s konáním hudebního festivalu jsme připravili mimořádná bezpečnostní opatření. Naši lidé budou dbát ve spolupráci s městskými strážníky zejména na veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu,“ říká mluvčí ostravských policistů Milan Klézl a dodává: „Nasazeno bude několik desítek policistů. Do akce půjdou nejenom pořádkoví a dopravní policisté, ale také kriminalisté v civilním oděvu, a to zejména z týmu Kapsa.“

Ostravská městská policie také přijala preventivní bezpečnostní opatření. Týkají se nejen oblastí Slezskoostravského hradu a Černé louky, kde budou hlavní pódia, ale i známé lokality zábavy, tedy ulice Stodolní. „Vyšleme na festival maximální možné počty strážníků. V pohotovosti budou až do pondělí, než účastníci opustí město,“ uvádí David Tyleček z Městské policie Ostrava.

S nealkem u vstupu nebude problém

Na pořádek během čtyřdenního hudebního maratonu ale bude dohlížet také najatá bezpečnostní služba. U vstupů bude kontrolovat, aby se do areálu nevnášel alkohol, drogy, zbraně, skleněné láhve, plechovky a další nebezpečné věci. „Oproti loňsku mohou návštěvníci vnést do areálu jeden a půl litru nealka v plastové lahvi,“ přináší příznivou zprávu pro žíznivé hudební fanoušky mluvčí festivalu.

Bezpečnostní služba pak bude podle jeho slov dohlížet na pořádek i v samotném areálu. Ostravská záchranka však v souvislosti s konáním 6. ročníku festivalu Colours of Ostrava žádná mimořádná opatření ani posílení běžných výjezdových prostředků neplánuje. „Případné požadavky na ošetření účastníků festivalu bude záchranná služba řešit standardním způsobem,“ vysvětluje její mluvčí Lukáš Humpl.

Policisté se loni na festivalu nudili

Vykradený stan a automobil, odcizená kabelka. Pouze tyto tři trestné činy zaznamenali ostravští policisté na loňském festivalu Colours of Ostrava. Mobilní telefon, hodinky a především tři digitální fotoaparáty si zloděj odnesl ze stanu polských návštěvníků festivalu. Další pachatel vnikl do auta značky Alfa Romeo zaparkovaného na ulici Hradní ve Slezské Ostravě. Rozbil okénko a odnesl si autorádio s CD přehrávačem v hodnotě deseti tisíc korun. Poslední obětí lupiče se stala pětadvacetiletá žena z Frýdku- Místku, která v prostorách Slezskoostravského hradu přišla o tašku s mobilním telefonem, finanční hotovostí 1800 korun, platební kartou a zlatým řetízkem. „Kromě těchto incidentů pak naši policisté ve spolupráci se strážníky Městské policie Ostrava nechali odvézt na ostravskou záchytku dva podnapilé agresivní návštěvníky festivalu,“ doplnil ještě informace mluvčí ostravských policistů Milan Klézl a závěrem dodal, že do akce bylo loni celkově nasazeno bezmála 180 policistů a 130 strážníků městské policie.

12.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pomoc s ochranou státních hranic by měly „slušně nabídnout" Řecku ostatní země Evropské unie ve chvíli, kdy to Atény samy nezvládají. Při příchodu na dnešní mimořádný summit EU k migrační problematice to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.
2 11

Brusel kárá Maďarsko. Jak skončí spor o vysoké školy?

Bezpilotní letoun - dron. Ilustrační foto.
5 12

Policie chce na pomoc nové drony. Nejenom k ochraně prezidenta

Trump chce odejít z NAFTA. Největší obchodní dohoda světa možná skončí

Bílý dům chce odstoupit od severoamerické dohody o volném obchodu. Největšímu obchodnímu uskupení světa tak možná hrozí zánik. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je smlouva pro Ameriku nevýhodná a brání ve vytváření nových pracovních míst.

Smutná zpráva z filmového světa. Zemřel Jonathan Demme, režisér Mlčení jehňátek

Jonathan Demme, režisér oscarového Mlčení jehňátek, dnes zemřel v New Yorku. Bylo mu 73 let. Příčinou úmrtí byly komplikace s rakovinou jícnu.

Překvapení se nekoná, Rada zvolila šéfem ČT opět Petra Dvořáka

Českou televizi povede od začátku října po dobu dalších šesti let opět její stávající ředitel Petr Dvořák. V druhém kole volby generálního ředitele veřejnoprávní televize získal od Rady České televize maximum patnácti možných hlasů.

AKTUALIZUJEME

Charlie Hebdo: Policie zadržela 10 podezřelých

/VIDEO/ Velké zatýkání po Francii a Belgii. V souvislosti s útokem na redakci časopisu Charie Hebdo z ledna 2015 bylo do dneška zadrženo deset podezřelých.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies