S Madonnou a jejím mužem Guyem Ritchiem budou herecký pár Demi Mooreová a Ashton Kutcher, módní designérka Donna Karanová a 3000 losangelských studentů kabaly.

Kdo se na Američany těší, jsou místní obchodníci, protože pro třicetitisícový Safed to bude z komerčního hlediska určitě zajímavé. Safed se totiž dodnes vzpamatovává z následků loňské libanonské války, při níž na sever Izraele dopadaly rakety Hizballáhu. Floridská židovská federace slíbila, že na obnovu izraelského severu poskytne osm milionů dolarů, z nich 100.000 je určeno pro školu kabaly.

Madonnina pouť potrvá deset dní, tedy až do Dne smíření, jímž končí novoroční svátky, které začínají dnes večer.

Zatímco část města se na Američany těší, zbytek se bojí, že Madonna, známá provokativními sexuálně zabarvenými vystoupeními, svou okázalou přízní koncept kabaly rozmělňuje. Pro safedského umělce Jaakova Kaszemachera je kabala příliš posvátná na to, aby "se dostala do rukou komukoli". Ti, kdo se kabalou zabývají, nesouhlasí s tím, aby toto mystické učení bylo přístupné lidem, kteří nejsou zasvěceni do jeho hluboce metafyzických konceptů a zajímají se pouze o jeho povrchní znaky.

Safed je po Jeruzalému, Tiberiasu a Hebronu čtvrtým posvátným městem judaismu a novoroční oslavy patří k nejvýznamnějším židovským svátkům.

Madonna se kabalou zabývá od roku 1996 a židovský Nový rok slavila v Izraeli už v minulosti. Přijala hebrejské jméno Ester a jako vyznavačka kabaly nosí na zápěstí červenou stužku. Rabíni ale její zájem o kabalu považují za výstřelek, který znehodnocuje pravou hodnotu víry. Jenomže Safed jí zřejmě neunikne, protože Madonna si chce koupit v jeho blízkosti, v Roš Pinně, dům.