VYBERTE SI REGION

Ústecký kraj

FOTOGALERIE: Pro hospic běželo rekordních 600 běžců i amatérů

Litoměřice – Zajímavou podívanou nabídl sobotní Běh pro Hospic, jehož výtěžek putuje Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích.

Lupič v Litvínově sebral šperky za milion, soud na něj v pondělí uvalil vazbu

Litvínov - Muž, který v sobotu vytáhl kuchyňský nůž na prodavačku ve zlatnictví, je recidivista v podmínce.

V Ústí opět unikala kyselina. Pro změnu z cisterny na západním nádraží

Ústí nad Labem - Zatímco v pátek ráno vytekla kyselina sírová v areálu OC Forum, v neděli večer došlo na západním nádraží k úniku kyseliny chlorovodíkové.   

Archeologům prší další nálezy. Objevili formičku a základy brány do Kadaně

Kadaň - Dostavba Studentské náměstí v Kadani spěje ke konci. Tím i poslední stavební a výkopové práce, díky nimž mohou archeologové přicházet na nové objevy.

V německém parku miniatur bude stát i Červený hrádek

Červený Hrádek /FOTOGALERIE/ - Jako první mohli model o rozměrech 4x4 metry vidět návštěvníci sobotní akce na zámku.

Zdraží kvůli poplatkům státu od ledna voda na Děčínsku?

Děčínsko – Obyvatelům na Děčínsku hrozí, že budou platit v příštím roce za vodu výrazně více než letos. A to i přesto, že voda v kraji patří vůbec k nejdražším v Česku. Může za to plánované zvýšení poplatku za odběr povrchových vod.

Do problémového Janova nateklo přes 200 milionů. Na co se použily?

Litvínov - Zní to na první poslech možná až neuvěřitelně, ale je to tak. Do litvínovského sídliště Janov, které je sociálně vyloučenou lokalitou, se v letech 2009 až 2015 investovalo 207 milionů korun. Stalo se tak v rámci projektu s názvem Integrovaný plán rozvoje sídliště Janov, během kterého se na sídlišti vylepšovaly bytové domy a veřejná prostranství a který teď oficiálně skončil. Většinu z této sumy tvoří dotace pocházející buď z Evropské unie, nebo státního rozpočtu. Šestiletý projekt byl často terčem kritiky.

U Řehlovic roste křižovatka

Řehlovice - Poslední šestnáctikilometrový úsek dálnice D8 z Lovosic do Řehlovic se blíží k dokončení. Jednou z jeho největších staveb je křižovatka u Řehlovic, která umožní odbočení ve směru na Teplice.

Před rokem bylo zpřístupněno rekultivační jezero Milada

Chbařovicko - Povrchovými doly zničená krajina bývá mnohdy rekultivována zatopením. Vzniklá jezera, spolu s pozdější vegetací a infrastrukturou, utváří zcela nový ráz kdysi "měsíční" krajiny a přináší nové rekreační i hospodářské možnosti.

Obnova lesů potrvá ještě 20 let. Urychlila ji choroba jménem kloubnatka

Litvínov - Obnova lesů v Krušných horách, konkrétně na Litvínovsku, Klášterecku a Děčínsku, po imisní kalamitě z minulého století je zhruba v polovině. Potrvá ještě 20 let, než poškozené porosty nahradí lesníci původními dřevinami. Práci jim komplikuje kloubnatka smrková, což je houbové onemocnění, a lesní zvěř, která okusuje mladé stromky. Lesy ČR investovaly v Krušných horách už 2,5 miliardy korun a stejnou částku ještě potřebují.

Město Žatec nechá zrestaurovat dvě sochy, vyčlenilo na to milion

Žatec - Práce se mají týkat sochy Jana Nepomuckého a také Sloupu Nejsvětější trojice na náměstí Svobody.

Chomutov: Miliony, petice, zlatá akcie... Zastupitele čeká hokejová bouře

Chomutov  - Nový Sever chce na pondělním zasedání předložit návrh na financování hokejového klubu, fanoušci se svolávají na Facebooku a chtějí na radnici přijít.

Jako ve fotbale: Strážníci dávají na auta žluté a červené karty

Žatec - Řidiči špatně zaparkovaných aut v Žatci najdou novinku za stěrači.

Opět beton na kolejích, tentokrát v Oldřichově. Vlak naštěstí nevykolejil

Ústecký kraj – Tři vozy elektrického osobního vlaku Panter strojvedoucí naštěstí prudce zbrzdil, takže se vyhnul nebezpečí vykolejení. Na okraji nádraží v Oldřichově u Duchova najel vlak do kusu betonu. Překážka byla záměrně položena do kolejí. Vlak zastavil na trati v sobotu v 11.26 hod.

Litoměřičané žádají opravu bazénu i dodržování vyhlášek

Litoměřice – Již ukončená anketa a sociologický průzkum potvrdily závěry veřejného diskuzního fóra Desatero problémů Litoměřic, které se uskutečnilo v dubnu v domě kultury. Definováno nakonec bylo šest problémů, které si podle obyvatel města žádají řešení. Ve čtvrtek už je vzali na vědomí radní.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.