VYBERTE SI REGION

ČEZ Teplárenská převzala městskou Energii Krupka

Krupka -  Dodávku veškerého tepla, což je cca 20 TJ ročně, bude nyní do městských objektů města Krupka zajišťovat zcela ve své režii ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ. 

3.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Společnosti se totiž po mnoha jednáních s představiteli města podařilo vyjednat odkup majetku (plynových kotelen) a zbývajícího polovičního podílu městského tepelného hospodářství od Energie Krupka, s. r. o.

Město tak získá do konce roku cca 4,2 milionu korun. Samozřejmostí je také garance spolehlivých dodávek tepla. Smlouva o odkupu byla podepsána 17. prosince, k oficiálnímu zahájení dodávek z kotelen dojde od 1. ledna 2013.

„ČEZ Teplárenská na své náklady postupně zmodernizuje převzatá zařízení, včetně instalace dálkových přenosů dat na centrální dispečink za účelem zvýšení účinnosti a zachování konkurenceschopné ceny tepla. Dále zajistíme nepřetržitou kontrolu zařízení 24 hodin denně s možností okamžitého zásahu v případě poruchy. Městu garantujeme zachování ceny tepla z roku 2012, a to nejméně do konce roku 2013. Další vývoj ceny tepla bude závislý pouze na vývoji ceny plynu na světových trzích. Rovněž nabízíme dle dohody s městem řízený vývoj ceny tepla dle předem stanoveného vzorce s indexy dle ČSÚ a ve vazbě na strukturu nákladů, říká Petr Hodek, obchodní ředitel ČEZ Teplárenská, a. s.

Veškerá teplárenská technologie města, která přechází pod ČEZ Teplárenská, potřebovala na investice zhruba 345 tisíc korun ročně. Ty nyní pochopitelně město Krupka ušetří a může je proinvestovat dle vlastního uvážení jinde. ČEZ Teplárenská je přitom připravena a hlavně schopna dle potřeby investovat do zařízení vlastní finanční prostředky bez potřeby úvěru, který by úroky zatěžoval cenu tepla.

ČEZ Teplárenská, a. s., měla ve společnosti Energie Krupka, s. r. o. padesátiprocentní podíl. Nabídku k odkoupení druhé poloviny obchodního podílu a plynových kotelen předložila vedení města na konci července. „Smlouva o odkupu byla podepsána 17. prosince, k oficiálnímu zahájení dodávek tepla z těchto kotelen dojde od 1. ledna 2013," uzavírá Petr Hodek. (otys)

Autor: Redakce

3.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
AKTUALIZOVÁNO
Donald Trump a Hillary Clintonová.

Trump a Clintonová poprvé debatovali, padla i obvinění z rasismu

Hempstead (USA) - V první přímé debatě, konfrontační od samého začátku, se dnes střetli hlavní kandidáti na amerického prezidenta, republikán Donald Trump a jeho demokratická soupeřka Hillary Clintonová. V televizní diskusi zaměřené na ekonomiku, vnitřní i zahraniční politiku Clintonová Trumpa obvinila, že nechce zveřejnit své daňové přiznání, protože "něco skrývá", a že vypustil do světa "rasistickou lež" o prezidentu Baracku Obamovi. Newyorský podnikatel poukazoval na své praktické zkušenosti ze světa obchodu a Clintonovou označil za typickou političku. Na funkci hlavy státu podle něj nemá dostatečnou výdrž.

Konflikt v Sýrii nekončí, Asad nepadl

Na Silvestra 2011 se 
v Káhiře konečně dohodla syrská opozice na přechodu země k demokracii a podobě Sýrie „po Asadovi". Plán počítal s parlamentní demokracií, pluralitním systémem stran a uznáním kurdské menšiny.

V Česku je šest tisíc hospod „čtyřek" a pět tisíc cukráren. S EET váhají

Připomíná to pověstný klid před bouří. Ti, kteří jsou zavedením povinných účtenek nejvíce „zasaženi", se dva měsíce do startu elektronické evidence tržeb (EET) tváří, že se jich to zatím moc netýká. Upozorňuje na to třeba aktuální průzkum společnosti Storyous, která je jedničkou na tuzemském trhu gastronomických pokladen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies