Kupec nabídl městu tři miliony korun. Přičemž pět let starý znalecký posudek, který si nechalo tehdy vypracovat město, zní na částku o dva miliony větší. Součástí znaleckého posudku je ale také poznámka, že areál bývalého působiště české armády je v podprůměrném technickém stavu, bez pravidelné údržby.

Město část areálu v současné době pronajímá. Vize je taková, že by v tomto prostoru mohla vzniknout nová městská průmyslová zóna. Podobných pozemků, kde by se něco takového dalo v budoucnu vystavět, město moc nemá. I proto se zastupitelstvo teď rozhodlo soukromníkovi kasárny neprodávat. Vize na státní dotaci a případnou demolici stávajícího areálu je aktuální.

Pod čarou: ------------------------

Zpustlá kasárna jsou v majetku města, které je před lety získalo převodem z ministerstva obrany. Rekonstrukce stávajících objektů by byly finanční náročné.

Pokud se podíváme do historie kasáren, tak zjistíme, že byly založeny roku 1847 a do konečné velikosti postupně dostavovány padesát let. V září roku 1905 sem v hodnosti poručíka narukoval mladý princ Karel. Působila zde také divize polního dělostřelectva se štábem v Josefově a prapor dragounského pluku se štábem v Mostě. Jako poslední zde působila naše armáda. Samotná kasárna nejsou na seznamu kulturních památek. Neleží ani v památkové zóně.