Policisté zadokumentovali tři varny a více než 83 tisíc tablet s obsahem pseudoefedrinu, ze kterého členové gangu vyrobili zhruba šest kilo pervitinu. Léčiva chodili pěšky nakupovat za hranice do Polska.

„Týdně vyrobili asi 100 gramů pervitinu a následně je během dvou tří dnů rozprodali. Okruh jejich zákazníků se počítá na několik desítek," uvedl vedoucí TOXI týmu Radek Blín.
Všech čtrnáct členů gangu je obviněno, šest z nich je stíháno vazebně. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy jim hrozí až 12 let pobytu za mřížemi.

"Povedená" rodinka

Policisty z TOXI týmu zaměstnal i další případ. 55letý otec se svým 32letým synem pěstovali v Ústí marihuanu. „V rámci domovní prohlídky jsme objevili zhruba 600 rostlin marihuany v různých fázích růstu od malých řízků až po vysoké rostlé květiny včetně sušené marihuany," uvedl kriminalista Milan Rychnovský. Z provedené prohlídky zároveň vyplynulo, že povedení pěstitelé manipulovali s elektroměrem, a načerno tak pro indoor pěstírnu odebírali elektřinu. Škoda se vyšplhala na čtvrt milionu korun.

Drogy také na tržnici

Další úspěch zaznamenal TOXI tým na konci března v Petrovicích. Tady kriminalisté se svými saskými kolegy zajistili 31letého asijského prodavače v tamější tržnici, který prodával pervitin. Komplicem byla jeho kamarádka trhovkyně. „Obviněný měl prosklenou kukaň a monitoroval pohyb na tržnici. Během zásahu přímo na tržnici a při domovní prohlídce se podařilo zajistit 1,5 kilogramu pervitinu," podotkl Milan Rychnovský.

TOXI tým vznikl 1. prosince 2014. Složený je z kriminalistů a specialistů napříč Ústeckým krajem, má 56 členů a spolupracuje s německými kolegy. Za rok 2015 zajistili členové týmu přes 3 kila pervitinu, 4605 kusů rostlin konopí a 73 kilo marihuany. Odhalili též celkem 34 laboratoří na výrobu drog, 31 indoor pěstíren a zadrželi 498 pachatelů.